Облаштування вентильовуваного фасаду

By: Євген

vent_fasad0

Ветильовуваний фасад відрізняється наявністю повітряного шару між стіною будівлі та навісною каркасною конструкцією. Теплоізоляційний шар при цьому встановлюється як зсередини, так і зовні. Розберемось з послідовністю облаштування з утеплювачем між стіною та композитними панелями.

Щоб закріпити панелі вентильовуваного фасаду треба спочатку мати збудований каркас, але розмітку під кронштейни, що несуть основне навантаження слід робити досить ретельно. На двадцять метрів відхилення не повинно перевищувати п’яти міліметрів. Спочатку виконують вертикальну розмітку. Горизонтальні лінії потрібні для позначення місць кріплення панелей, їх навішування та підсилення.

В позначені після розмітки точки і монтують кронштейни, які будуть нести все навантаження від каркаса та утеплювача. Кронштейни прикріпляють саморізами, голівки яких після того підфарбовують. Після того утеплювач навішується на консолі, а фіксувати його слід саморізами з дуже великою головкою. Понад утеплювачем натягають ізоляційну плівку.

Після закінчення робіт з утеплення стіни на висувних кронштейнах, які регулюються, роблять монтаж вже вертикальних профільних конструкцій, які значно підвищують жорсткість каркасу. На них за допомогою кріпильних деталей облаштовують панелі, які прикріпляють саморізами. Починають монтаж конструкції з того, що виставляють нижні планки. Дверні та віконні прорізи оформляють добірними елементами слід здійснити до головного монтажу каркасу. Горішній лист треба припасувати до піддашшя.

Таким чином виникає конструкція, яка має зазор – повітряний шар до двох сантиметрів, який призначений для регулювання мікроклімату. У цьому просторі повітря узимку тепліше на три градуси ніж на вулиці. При цьому легкий протяг постійно провітрює шар утеплювача. Зайве тепло передається від стін на зовнішній простір та розноситься. З урахуванням ще й чудової ізоляції від шуму, жити в такому будинку досить комфортно.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Вся ця історія в першу чергу стосується малоповерхового будівництва. Використовують подібні панелі також в каркасах великих будівель, але там є багато своїх нюансів.

В будь-якому випадку слід починати з проекту облаштування вентильовуваного фасаду, з урахуванням результатів геодезичних досліджень та перепадів висот. Точно підібрати розміри касет допоможе розгортка каркасу. Крім того, роблять розрахунок вітрового навантаження, теплових втрат, розмічають сітку для монтажу елементів кріплення, комплектують добірні деталі та метизи. Тільки після ретельних підготовчих робіт можна приступати до монтажу каркасу.