Оформлення дитячого майданчику на дачі

By: Євген

dit_maid0

Дитячий майданчик на ділянці має розміщуватися в такому місці, щоб дорослі могли спостерігати за грою дітей, також треба, щоб його добре було видно з головної будівлі. Краще оформляти дитячий майданчик матеріалами, які безпечні та добре миються, а це, наприклад, дерево або пластик. Та ще трішки фантазії, яка допоможе старим шинам та пластиковій тарі знайти нове життя. Багато якого непотребу можна перетворити у спортивні снаряди, меблі, будиночки та прикраси. Гілки, що зрізані навесні підуть на облаштування наметів та хатинок.

dit_maid1

Можна органічно вписати дитячий майданчик у оточуюче середовище, можливо нові ідеї вам підкаже сам рельєф місцевості.

Крім того слід взяти до уваги і захоплення дитини, наприклад, дошки для крейди для юних художників. Якщо активність б’є через край, можна зробити стіну та інші приладдя для лазіння. Морським вовкам треба установити штурвал та щоглу з вітрилам, а мрії домалюють все інше. Але одразу до уваги треба взяти ділянки, кількість романтичних фрагментів, які планується розмістити, якою буде огорожа та покриття майданчику і чи цілий рук будуть грати на ньому діти.

Одна з найцікавіших ігор для всіх дітей, це гра в «дім», причому власною хатою може бути намет, вігвам, халабуда та т. ін. Не так часто-густо роблять будиночки для дітей на деревах, але радощам тоді немає меж! Таку хатку можна розташувати на розгалуженні міцних гілок, або між деревами, використовуючи стовбури у якості опор. При оформленні дитячих майданчиків з еко-матеріалів в діло можуть йти криві гілки з суками з яких можна робити різні кумедні драбини, а лави та столи можуть бути зробленими з стовбурів зрізаних дерев. Все дерев’яні фрагменти слід вкрити рідиною від плісняви та гниття. Із старих казанів, кришок та каструль можна зробити навіть «музичний куточок», але розмістити його треба якнайдалі від сусідів.

dit_maid2

Деякі елементи можна придбати і в магазині, це пластмасові пісочниці, горки, та гойдалки. Найбільш популярними елементами дитячого майданчика саме і вважаються пісочниця, халабуда, гойдалка, гірка, батут, турнік, драбина, та розташовані під тентом стіл з лавами. Якщо на території майданчику ростуть дерева, то питання з несучими конструкціями можна вважати вирішеним.

Якщо на майданчику будуть гратися діти різного віку, слід розділити його на окремі зони для молодших та старших. При цьому, наприклад, гойдалка має бути розташована якнайдалі від пісочниці, де копирсаються малята. Підвищити безпеку на випадок звичайних падінь можна, оздобивши поверхню майданчика м’яким покриттям.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Досить активно на майданчику можна використовувати не лише пиломатеріали, але й старі шини, рами, навіть пластмасові пляшки. З них можна робити трактори, паротяги, смуги перешкод, шхуни, клумби, різних звірів та птахів, великі квіти. Все це не зайве розмалювати яскравими фарбами, а у процес будівництва залучити і самих дітей.

dit_maid3

Для ігор з водою, які полюбляють всі діти роблять конструкцію з пластмасових пляшок. Наприклад, можна пляшки з двома дірками розташувати на стіні таким чином, щоб вода з верхньої ємності текло донизу, переливаючись з одної пляшки в іншу. Тут стануть у принаді будь-які пластикові контейнери. З пляшок можна зробити потішних звірят, тин, підставки для квітів, можна навіть зробити будинок, або завісу, щоб розсіювати світло. Цим виробам не страшний дощ, або сніг, але взимку їх використовувати не можна, при морозі пластик стає крихким.