Огорожі з природних матеріалів

By: Євген

ogorozha1

Багатьох людей, що мають заміські садиби переслідує зрозуміле бажання – захистити від стороннього ока куточки відпочинку на ділянці, та й тактовно відмежуватися від сусідів. Звісно, найкрасивіша огорожа – жива, що складається з густих кущів. Але прийдеться роками чекати, доки вона виросте. Але можна зробити декоративну огорожу з природних матеріалів, і це – всього за пару годин!

ОГОРОЖА З БАМБУКУ

ogorozha2bamb

Зараз у магазинах можна нерідко побачити мати зв’язані з тонких стебел бамбуку діаметром до чотирнадцяти міліметрів тонким дротом. Мат з бамбуку, можна власноруч встановити на вудь яку опору. Бамбук, у порівнянні, наприклад, з очеретом – набагато міцніше, крім того – волога на нього не впливає негативно. Якщо правильно встановити бамбукові мати, щоб нижній край не торкався землі, прослужити така огорожа може не менше двох десятків років. Але, бамбук все ж є натуральним матеріалом, тож він буде вивітрюватися, подібно до деревини. Щоб запобігти цьому процесові слід обробити паркан захисним засобом.

ogorozha3bamb

З використанням елементів з бамбуку на ділянці можна створити купу цікавих дизайнерських композицій. І зовсім не обійтись без бамбуку, якщо ви вирішили зробити ділянку в японському стилі, з садом каменів та чайною хатинкою. Бамбукові мати продаються у рулонах самих різних розмірів.

ОГОРОЖА З ОЧЕРЕТУ

ogorozha4ocheret

Є у продажу також мати з такого простого, але привабливого природного матеріалу, як очерет. В першу чергу його перевагою є можливість досить швидко зробити невидимими збоку визначені зони на ділянці.

Огорожі з очерету знаходять спільну гармонію з самою різною рослинністю та створюють з нею єдиний цілісний простір. Такі огорожі можуть гармонійно доповнити в’юнкі рослини. Огорожі з очерету можна змонтувати у найменший термін своїми силами. Ніяких особливих інструментів та знань, щоб це зробити не треба. Потрібен лише каркас із опор, вкопаних у землю та поперечин, що прикріплені до них.

Мати можна прикріпити також до сітки-рабіци з боку саду, що зробить огорожу непрозорої та додасть їй елегантності. Все ж треба обов’язково пильнувати, щоб мати не торкалися землі та не намокали надовго.

Мати продають у рулонах різних розмірів, та коштують вони вдвічі дешевше бамбукових.

ТИН

Тин, це стародавня конструкція, сплетена з великої кількості тонких лозин. Якщо у вас на думці сад у кантрі-стилі (як це модно називати), то плетений тин – це саме те рішення. Такі огорожі роблять з лозин верби – вельми природного матеріалу. Тому вони й поєднуються за стилем з оточуючою рослинністю.

ogorozha5tin_

Тин можна зробити й самому з вербових лозин та тонких кілків. Заплітають таку огорожу починаючи знизу від землі. Лозини по черзі заводять з різних боків кілків, переміщуючи їх до самого кінця по всій довжині. Якщо лозина задовга, зайве обрізають секатором. Якщо коротка, до неї підбирають іншу коротку та заплітають з другого боку. Треба пильнувати, щоб у плетеному тині не створювались діри.

Термін служби таких огорож – біля шести років, але, обробивши тин антисептиком від потемніння та гниття, можна значно збільшити цей строк.

Плетені секції для парканів можна придбати й готовими, тоді вони встановлюються за пару годин. Для встановлення паркану з плетеного тину фахівці радять придбати спеціальні стовпчики, до яких тин прикріпляється саморізами або пластиковими стяжками. Плетений паркан коштує (за квадратний метр) втричі дорожче за мати з очерету.

ЖИВА ОГОРОЖА З ОДНОЛІТНІХ ЛІАН

ogorozha6lian

Зелені стіни з в’юнких рослин справедливо вважаються одним з найпривабливіших варіантів спорудження декоративної огорожі біля заміської хати. Однолітні ліани вирішують це завдання за один сезон, але турбуватись про це слід заздалегідь. Якщо посіяти насіння на розсаду в кінці лютого, виростити пагінці на світлому підвіконні, та висадити у ґрунт у травні, то ці рослини влітку підіймуться по опорах вгору метри на три.

Сухий струмок в саду зроблений з каміння.

Особливо швидким ростом та тривалим цвітінням вирізняється кручений панич, азарина, квамокліт та кобея.

Щоб зелене квітчасте полотно було досить щільним, рослини саджають з інтервалом не більше пів метри. Однолітні ліани полюбляють захищені від вітру сонячні місця з родючим ґрунтом. Опорою для них може стати стаціонарний штахетник, паркан з рабіци та навіть груба сітка з міцно натягнутих мотузок.