Розсувні перегородки та двері власноруч

By: Євген

roszuvni_peregorodki

Мобільні двері заощаджують простір у приміщенні, що може суттєво вплинути на розміщення меблів або обладнання на невеликій площі.

Складані двері, на відміну від двостулкових, в стані закривати пройми будь-якої ширини та висоти. Вони пересуваються по верхній або нижній напрямних. Верхній підвіс забезпечує практично безшумне пересування полотна.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Мобільні двері заощаджують простір у приміщенні, що може суттєво вплинути на розміщення меблів або обладнання на невеликій площі.

Складана конструкція являє собою дві або три стулки, які з’єднані на петлях та складаються в один або два боки прорізу. Ці двері розрізняються шириною стулок та підвіскою напрямної, яка може бути змонтована як згори, так і знизу. Стулки складаних дверей можуть бути глухими або заскленими, гладкими або фільончастими.

mob1

Малюнок 1. Розсувна перегородка розділяє приміщення на дві зони

Перед тим, як розробляти конструкцію складаного дверного полотна, заміряють проріз, де припускається його встановлення. Такі конструкції потребують більше вільного місця біля прорізу, хоч і економлять площу при відкриванні. Визначивши розмір прорізу можна розрахувати кількість ланок, з яких будуть складатися двері. Для плавного руху дверей використовують ролики, які пересуваються по металевій напрямній (рейці). Візочки (роликові каретки), які складаються з двох з’єднаних між собою металевих або пластикових роликів Ø35-40 мм та металевого гачка 4-5 мм, виконують функцію пересувних опор. Гачок вільно закріплений на візочку (Малюнок 1).

Металева напрямна прикріпляється до стелі на дюбель-шурупах.

Бічні поверхні напрямної декоруються під дерево, їх колір та фактура мають бути такі ж, як поверхні дерева самої перегородки.

В конструкції таких дверей є свої особливості. Замість фанери тут використовують еластичний дерматин або щільну тканину. Матеріал розрізають на довгі прямокутні смуги. Їх висота дорівнює висоті брусків, а ширина – 320-360 мм. До брусків прикладають еластичний матеріал, на нього накладають гумові смуги, потім дерев’яні рейки. Ці «бутерброди» з’єднують саморізами.

Для більш стійкого пересування складаної конструкції на підлозі встановлюють поріжок з пазом. Він грає роль напрямної при відкритті та закритті дверей.

В більших за площею приміщеннях дуже зручним буде варіант з заскленими складаними дверима. Тут використовують легкий каркас з металевого (сталь, алюміній) профілю (Малюнок 1), в який вставляють тиснене кольорове скло з декоративним карбуванням (Малюнок 2).

mob2

Малюнок 2

Можливий і простіший варіант з використанням замість дерев’яних рейок дерев’яного каркасу. Внаслідок більшої маси скло дверей встановлюють на дві напрямних – одна на підлозі, а друга над дверним прорізом.

Щоб зробити такі двері вдома потрібні також дерев’яні бруски, щоб скласти рами-щити. В них треба зробити пази, глибина яких не перевищую третини товщини бруска. В пази ставлять скло. Скло кріпиться так само, як і простих віконних рамах. Щоб міцніше з’єднати рамні бруски потрібні металеві накладні кутки. Чотири саморізи щільно притискають куток до дерева і не шкодять склу. З’єднують зроблені скляні панелі між собою та стінами мебельними петлями.

Кожна панель згори має особливий сталевий гачок, що вільно обертається. Опору гачка закріпляють в металевій пластині, що прикріплена до панелі. Гачок надягають на вісь, яка з’єднує два ролики. Напрямну виготовляють з алюмінієвого профілю. Вона добре пасує до інтер’єру приміщення та складає одне ціле з дверима (Малюнок 3).

mob3_4

Малюнок 3 Двері, що засуваються. Малюнок 4

Можна зробити скляні складані двері за допомогою іншого способу кріплення, який являє собою дві металеві лапи, що затискають собою скло та стягуються між собою гвинтами. Верхні напрямні можна декорувати лиштвою (Малюнок 4).