Підвісна поличка

By: Євген

pidvp0

Невеличка кімната з традиційною шафою виглядає ще меншою. Тут доречною була б полиця без бічних стінок, яку навіть до стіни не треба кріпити, тому, що можна підвісити до стелі. Підвісити поличку можна на двох або більше линвах, залежно від навантаження на неї.

Якщо вантаж буде важким, відстань між линвами не має бути більшим за 80 см. При легших навантаженнях, наприклад, якщо на полицях будуть виставлятися лише сувеніри, відстань можна збільшити до 100-110 см. Вся конструкція підвішується до стелі. Якщо перекриття бетонне – проблема вирішується досить просто. В плиті досить просвердлити отвори під універсальні пластикові дюбелі діаметром не менше 10 мм та закрутити в них різьбові кільця або гачки. Якщо стеля зроблена з гіпсокартонних плит, кільця або гачки слід закрутити безпосередньо в основу обшиття або несні балки.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Важку полицю краще підвісити на незалежних один від одного линвах, які протягують крізь всю полицю з деяким відступом від її передньої та задньої кромок.

Діаметр линви визначається насамперед внутрішнім діаметром так званих встановлювальних кілець для кріплення линви до полиць (зазвичай найменший внутрішні діаметр встановлювальних кілець складає 5 мм).

Линву пропускають крізь встановлювальне кільце та фіксують загостреним гвинтом, який закручують у отвір у стінці кільця. Полиці будуть виглядати краще, якщо кріплення линви приховати. Для цього встановлювальні кільця треба вставити у гнізда відповідної глибини, вирізані з нижнього боку універсальним свердлом по дереву. Але перед тим, як запресувати кільця у гнізда, слід просвердлити по їх центру наскрізні отвори Ø 6 мм для линви.

Висвердливши в полицях отвори під кільця та троси та закрутивши кріпильні гачки, починають складання виробу. Спочатку крізь отвори та кільця протягають линви. Дві дерев’яні планки, прокладені між полицями, виключають контакт металевих деталей з лакованими поверхнями.

«Нанизавши» на линви полички, весь пакет кладуть на табурет, встановлений в місці підвішування полиці. Після цього прикріпляють линви до гачків на стелі. Для кріплення до полички на задніх кінцях линв за допомогою канатних затискачів створюють петлі. Прикріпивши талрепи та, трішки натягнувши линви, тимчасово фіксують верхню поличку. Далі регулюванням талрепів верхню поличку встановлюють остаточно. Інші полички у будь-який момент можна встановити на бажаній висоті.

pidvp01

01 Спочатку на всіх полицях позначають точки свердління отворів для линви.

pidvp02_03

02 Потім універсальним свердлом по дереву вирізають гнізда під встановлювальні кільця. 03 По крапках, позначених вістрям універсального свердла по дереву при вирізанні гнізда, свердлять наскрізні отвори під линву.

pidvp04_05

04 На трос нанизують встановлювальні кільця та полиці. 05 Зачеплені за гачки линви злегка натягують талрепами.

pidvp6fin

06 Тепер полички можна остаточно зафіксувати на потрібній висоті. Полиця підвішена до стелі на линвах. Підвіска настільки витончена, що її елементи майже непомітні.