Підвісна поличка / Конструкції
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Підвісна поличка


pidvp0.jpg (43.07 Kb)

Невеличка кімната з традиційною шафою виглядає ще меншою. Тут доречною була б полиця без бічних стінок, яку навіть до стіни не треба кріпити, тому, що можна підвісити до стелі. Підвісити поличку можна на двох або більше линвах, залежно від навантаження на неї.

Якщо вантаж буде важким, відстань між линвами не має бути більшим за 80 см. При легших навантаженнях, наприклад, якщо на полицях будуть виставлятися лише сувеніри, відстань можна збільшити до 100-110 см. Вся конструкція підвішується до стелі. Якщо перекриття бетонне – проблема вирішується досить просто. В плиті досить просвердлити отвори під універсальні пластикові дюбелі діаметром не менше 10 мм та закрутити в них різьбові кільця або гачки. Якщо стеля зроблена з гіпсокартонних плит, кільця або гачки слід закрутити безпосередньо в основу обшиття або несні балки.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Важку полицю краще підвісити на незалежних один від одного линвах, які протягують крізь всю полицю з деяким відступом від її передньої та задньої кромок.

Діаметр линви визначається насамперед внутрішнім діаметром так званих встановлювальних кілець для кріплення линви до полиць (зазвичай найменший внутрішні діаметр встановлювальних кілець складає 5 мм).

Линву пропускають крізь встановлювальне кільце та фіксують загостреним гвинтом, який закручують у отвір у стінці кільця. Полиці будуть виглядати краще, якщо кріплення линви приховати. Для цього встановлювальні кільця треба вставити у гнізда відповідної глибини, вирізані з нижнього боку універсальним свердлом по дереву. Але перед тим, як запресувати кільця у гнізда, слід просвердлити по їх центру наскрізні отвори Ø 6 мм для линви.

Висвердливши в полицях отвори під кільця та троси та закрутивши кріпильні гачки, починають складання виробу. Спочатку крізь отвори та кільця протягають линви. Дві дерев'яні планки, прокладені між полицями, виключають контакт металевих деталей з лакованими поверхнями.

«Нанизавши» на линви полички, весь пакет кладуть на табурет, встановлений в місці підвішування полиці. Після цього прикріпляють линви до гачків на стелі. Для кріплення до полички на задніх кінцях линв за допомогою канатних затискачів створюють петлі. Прикріпивши талрепи та, трішки натягнувши линви, тимчасово фіксують верхню поличку. Далі регулюванням талрепів верхню поличку встановлюють остаточно. Інші полички у будь-який момент можна встановити на бажаній висоті.

pidvp01.jpg (65.3 Kb)

01 Спочатку на всіх полицях позначають точки свердління отворів для линви.

pidvp02_03.jpg (33.41 Kb)

02 Потім універсальним свердлом по дереву вирізають гнізда під встановлювальні кільця. 03 По крапках, позначених вістрям універсального свердла по дереву при вирізанні гнізда, свердлять наскрізні отвори під линву.

pidvp04_05.jpg (40.26 Kb)

04 На трос нанизують встановлювальні кільця та полиці. 05 Зачеплені за гачки линви злегка натягують талрепами.

pidvp6fin.jpg (.93 Kb)

06 Тепер полички можна остаточно зафіксувати на потрібній висоті. Полиця підвішена до стелі на линвах. Підвіска настільки витончена, що її елементи майже непомітні.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Вироби з дерева для кухні

05 Jun 2023 ,fersht2
Вироби з дерева для кухні є практичними на к...

Сувеніри з дерева

05 Jun 2023 ,fersht2
Чудовою ідеєю для подарунка друзям чи рідним...

Декор в кімнату

31 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете прості та стильні і...

Підсвічник своїми руками

26 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї, як зробити пі...

Садовий декор з дерева

24 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для садового ...

Декор для саду

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете цікаві ідеї декору ...
up