Мансарда у техніці петчворк

By: Євген

pichvok

Петчворк, це це шиття зі шматків тканини або тканина мозаїка. В наш час майстри цього стилю роблять просторові об’ємні композиції у техніці петчворк. Наприклад, можна у цьому стилі оформити мансарду.

petch1

Справа та зліва від вікна в кабінеті влаштовані неглибокі стелажі з тканниним фоном. Такі ж стелажі зроблені і на перетинці, що ділить мансарду на дві кімнати.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Реконструкція

Наприклад, на горищі знайшлася скриня із старовинними бабусиними шматками тканини. Їх можна вигідно пустити у діло, оздобивши горище. Але спочатку горище слід відремонтувати. Можна зробити капітальні сходи, розділити горище на зони каркасними перетинками, розкласти меблі, письмовий стіл, ліжко. Це буде кабінет, в якому можна і переночувати. В другій зоні можна обладнати спальню для двох.

Старе внутрішнє обшиття можна зняти, оголивши систему крокв та решетування. Крокви та ригелі декорувати коробами з дошок та вагонки, відмовившись від загального обшиття.

Прямо на дощате решетування даху степлером закріпити рулонний піноплен завтовшки у 6 мм, який одночасно буде і пароізоляцією і легким утеплювачем (якщо це літній будинок, яким користуються з квітня по жовтень). В результаті цих перетворень можна помітно збільшити і площу і висоту приміщення.

Декорування стін

Для кріплення декоративних панелей на схилах просто на піноплен монтують решетування з рейок 20х40 мм саморізами 4х40 мм. Декоративні панелі, це листи оргаліту або HDF, на які наклеєна тканина мокрим способом. Щоб так зробити панель потрібних розмірів ґрунтують розведеним клеєм ПВА, після просушування наносять ще один шар клею та одразу накладають тканину з припуском 40 мм по периметру. Цю операцію краще здійснювати удвох, трішки натягуючи тканину до подовжньої нитки (одному важко вирівнювати складки тканини). Після цього тканину розгладжують рукою злегка натискаючи або прокатуючи валиком.

Далі згори пензликом вздовж з легким втиранням наносять ще один шар клею. Тканина має повністю намочитися. Після цього панель повністю просушують – на це приблизно піде доба.

Після просушування перевіряють якість приклеювання по краях, особливо по кутах. Потім припуск тканини приклеюють зі зворотного боку. Для цього, перевернувши панель, по кутах обрізають припуск під 45 градусів, периметр панелі промазують клеєм, який швидко сохне («88» або «Титан», загортають та приклеюють припуски. Панель після останньої просушки вважають готовою. Зовнішній вигляд зволоженої клеєм та висушеної тканина нічим не відрізняється від звичайної.

petch2

Тканинними панно декоровані похилі поверхні, дверцята вбудованої комори між схилом даху та стіною, невеликої шафи для одягу та нижні поверхні коробів. Стелаж із столярних щитів візуально поділяє спальню на дві частини.

Панелі прибивають до решетування по периметру маленькими цвяхами 1,5х15 мм, а великі панелі в спальні (1,5х1,5 м) ще й у центрі закріпляють від провисання саморізом, який закривають декоративною плашкою.

Інші площини – стіни та стелю, а також двері вбудованою в перетинку шафи, можна оздобити вагонкою, прибиваючи її не вертикально, а під кутом 45 градусів. Міжкімнатні двері по знайомій вже технології заклеюють тканиною. В спальні всі панелі та двері заклеюють однаковою тканиною, наприклад, у дрібну клітину, а першу прохідну кімнату можна зробити веселіше. Тут на похилих стінах монтують чотири панно, три з яких складаються з шести різнобарвних частин, а одне з трьох.

Кожну частину наклеюють на окрему панель з оргаліту розмірами приблизно 600х400 мм, а після монтажу оббивають по межах тонкою планкою 20х4 мм. Всі панно беруть у загальну раму шириною у дві вагонки.

На фронтальних стінах розміщують стелажі глибиною 200 мм, задню стінку яких теж оформлюють в клаптиковому стилі. Все дерев’яне оздоблення вкривають у 2-3 шари лаком «Сенеж Аквадор».

petch3

Старий відремонтований письмовий стіл визначає ідею прохідної кімнати

petch4

Стеля, частина стін фронтону, крокв та ригелів облицьовані вагонкою.

petch5

Комбінована шафа, яка стала частиною перетинки між кімнатами, дуже згодилася у спальні. Її дверцята оздоблені вагонкою та дерев’яним кутком.