Ремонт холодильника власноруч

By: Євген

rh2

Холодильник є складним технічним пристроєм, серйозний ремонт якого потребує фахового підходу. Але деякі типові поломки можна усунути і своїми руками.

rh1

Коли відчиняють дверцята, не запалюється світло

Цей дефект на основну функцію холодильника не впливає, але він неприємний тим, що досить незручно копирсатися у темряві між продуктами. Зазвичай для його усунення досить просто змінити лампочку. Якщо це не допомогло, причина може критися у неправильній роботі кнопки включення. Її механізм працює просто: коли дверцята холодильника зачиняються, вони горбовиною на своїй поверхні натискають кнопку та світло вимикається. Буває, що при відкриванні дверцят світло не вмикається внаслідок того, що кнопку заклинює. А це, в свою чергу, може статися через накопичення бруду, що опинився у гнізді вимикача. Його слід бережно видалити та впевнитись, що механізм вмикання/вимикання світла знов функціонує.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Ще одна можлива причина дефекту – відсутність напруги в гнізді лампи. Це визначається за допомогою мультиметра. Напруга зникає, якщо один з контактів ланцюгу освітлення випадає зі з’єднувальної клеми. Після усунення несправності слід обов’язково зачистити контакт від оксидів та упевнитись, що він щільно зафіксований на місці – це допоможе уникнути повторення проблеми.

. . . . . .

Шум та вібрація при роботі

Вірогідніше за все холодильник неправильно встановлений. Наприклад, нахилений наперед, торкається стіни або меблів. Для ефективної роботи компресору корпус повинен мати невеличкий ухил назад. Щоб досягти потрібного положення, регулювальні ніжки холодильника обертають доти, доки дверцята, відчинені на 45 градусів не почнуть зачинятися самі.

rh3

Вода всередині або зовні холодильника

Поява рідини практично завжди свідчить про засмічення дренажної трубки. Чистити її просто. Потрібна спеціальна паличка для очищення, яка входить в комплект холодильника, або ватна паличка; крім того – гумова груша місткістю у 200-300 мл.

Передусім слід старанно відчистити вхідний отвір дренажу, який знаходиться на задній стінці холодильної камери. . Він часто-густо забивається залишками їжі. Далі в спринцівку набирають теплу воду та впорскують її у отвір. Якщо засмічення промиється, в лоток для збирання розталої води, який знаходиться під компресором, буде виливатися рідина. Треба промивати дренаж декілька разів, не забуваючи випорожнювати лоток. У більш складних випадках, коли чистити трубку таким чином є неефективним, використовують дріт.

rh4

Дріт для чищення дренажу використовують лише мідний, без гострих кінців, інакше можна пошкодити трубку.

Компресор постійно працює

Перше, що слід перевірити, коли компресор працює без перерви, – чи щільно прилягають дверцята холодильника. Коли гумовий ущільнювач починає тріскати від пересихання, між корпусом та дверима створюються шпарини. Тоді компресор починає працювати на охолодження всієї кімнати та звісно не може впоратись.

Замінити гумовий ущільнювач не складно, просто треба в магазині або по Інтернету знайти цю деталь для конкретної марки холодильника.

rh5

Щоб було зручно працювати, треба зняти дверцята з петель т покласти їх горизонтально на столі.

Для демонтажу старого ущільнювача відкручують гвинти кріплення, після чого піднімають гуму пласкою закруткою. Паз для ущільнювального шнура та прилеглі поверхні слід ретельно чистити. Для монтажу нового ущільнювача його розтягують на надягають на дверцята, починаючи з кутів. Коли гума повністю заповнить паз, її фіксують гвинтами. Після встановлення двері на місце слід упевнитись, що вона щільно прилягає до корпусу. Відчинятися холодильник має з деяким зусиллям.

. . . .

Температура всередині надто висока

Щоб визнати, чому кисне молоко у холодильнику, виміряють температуру всередині агрегату звичайним кімнатним термометром: вона не має бути вищою за 8°С.

Найбільш вірогідною причиною тут є поломка пускового або термореле.

Ознакою буде ненормальний режим роботи компресору: він або зовсім не вмикається або вмикається та одразу вимикається. Зазвичай проблема легко вирішується простою заміною вузла, що вийшов з ладу.

Встановити нове реле також можна без майстра. Просто перед роботою слід уважно роздивитись місця під’єднання електричних контактів та запам’ятати або сфотографувати їх правильне розташування. Демонтувавши дефектний вузол так само приєднують і новий.

rh6

Холодильник не вмикається

У цьому випадку передусім слід упевнитися у цілісності проводу живлення. Бува й таке, що при транспортуванні або пересуванні холодильника шнур з вилкою перебивають.

Наступний крок – упевнитись, що є напруга у розетці – можливо, дефектною є саме розетка.

Ще один варіант – надто висока або занизька напруга у мережі: сучасні моделі холодильників мають захист та працюють строго в діапазоні 220В +/- 10%. В цьому випадку допоможе встановлення стабілізатору напруги.