З чого роблять сходи до будинку
Надворі найбільш підходящим варіантом для сходів буде конструкція з металевого косоура, складена за допомогою зварювання.
Можна скласти й дерев’яні сходи, але в цьому випадку деревину слід попередньо обробити лаками та фарбами. На дерев’яні сходинки слід обов’язково встановлювати спеціальні протиковзні накладки.
Також сходи можуть бути комбінованими: каркас з металу, а сходинки з деревини або терасної дошки (1).
Не дивлячись на високі експлуатаційні характеристики металу, треба враховувати, що його також треба вкривати захисним шаром. Зробити це можна за допомогою полімерної фарби, але лише при позитивних температурах, в ідеалі – вище за 25°С. Фарба створює гідрофобну плівку, яка захищає метал від корозії.
Для виготовлення сходів з деревини потрібні тверді породи – дуб або модрина. Перед початком експлуатації споруди всі її елементи мають бути вкриті антисептиком. Але в будь якому випадку лакофарбове покриття треба час від часу оновлювати.
Різновиди металевих сходів на другий поверх
Будь-які металеві сходи мають в своїй основі каркас – це є опорний елемент. Він забезпечує довговічність та безпеку конструкції.
В зовнішніх металевих сходах можуть бути використані різні типи каркасів.
Найбільш розповсюджений – з використанням косоурів – несних елементів, до яких прикріпляють сходинки та бильця.
Вишукані сходи гвинтового типу. Одномаршові металеві сходи на каркасі з тятивою
Досить часто використовують і каркас зі сходовою тятивою, коли сходини вставляють в спеціальні пази в балці, а їх торців збоку не видно.
Рідше можна зустріти сходи на больцях. Вони не мають несної основи, оскільки сходини кріпляться безпосередньо до стіни болтами, що візуально надає конструкції легкості.
Комбіновіні сходи: металевий каркас та дерев’яні сходинки. Одномаршові металеві сходи на каркасі з тятивою
Найбільш довговічним варіантом вважається все ж конструкція з косоурами, з металевого профілю та арматурних прутів.
Як зробити сходи до будинку своїми руками
Сходи можуть бути на одному косоурі (1) та на двох, тобто на двотаврі або швелері. Косоур грає роль опори та розміщується посередині конструкції або, якщо їх два, по краях, створюючи каркас. На косоур приварюють сходини та огородження. Сходини слід монтувати з ухилом 2-3° – щоб не збиралася та не замерзала вода.
Всі деталі в місцях зварювання шліфують, прибираючи щербини та задирки. Далі сталевою щіткою видаляють металевий пил після шліфування та тільки після цього починають ґрунтувати та фарбувати каркас.
Далі виконують фінішне оздоблення – монтують сходинки. Вони можуть бути з деревини або з терасної дошки, яку ще звуть декінгом (1).
Оскільки декінг виробляють з деревно-полімерного композиту, він може витримувати різкі перепади температур. До того ж завдяки своєму унікальному складу терасна дошка добре витримує вологість, не тріскає, не деформується та не розсихається на сонці. Декінг може знаходитись на відкритому повітрі кілька років поспіль, не втрачаючи своїх властивостей. Він повністю відповідає всім вимогам до зовнішніх сходів, на відміну від деревини, навіть вкритої антисептиком та атмосферостійким лаком.
Звичайно, споруду бажано захистити від дощу та снігу, наприклад, скориставшись можливостями звису покрівлі. Або зробити окремий навіс (1).
Цікавим рішенням для підіймання на другий поверх може бути гвинтова конструкція сходів. Візуально вона дуже легка, тож вписується в будь-який екстер’єр будинку. Її конструкція складається з центральної опори у вигляді круглої металевої труби, до якої приварюють сходини консольного типу. Потім їх закривають декоративним матеріалом (2).
Оригінально виглядають зовнішні сходи на ділянці з перепадом рельєфу. На одному з варіантів (3) підйом здійснюється між верандою та підпорною стінкою. Така конструкція є багатофункціональною, оскільки зв’язує між собою різні рівні і будинку, і ділянки. Каркас сходів складається з металевого маршу, а сходинки можна виконати з цементно-піщаної плитки.