Укриття від дощу та снігу

By: Євген

ukrittya_0

Навіть широкий звис даху біля входу до хати не завжди може захистити людей, що знаходяться біля дверей від дощу та снігу. Навіс – то зовсім інша справа, але крім захисту він може виконувати ще й декоративну функцію.

ukrittya_1

. . . . . .

Конструкція навісу має бути жорсткою, такою, щоб витримувала вітровіння та снігове навантаження. Зараз подібні навіси є навіть у продажу, але, мабуть, цікавіше зробити йогго з нуля самому.

ukrittya_2

Для цього потрібні клені бруси (для стояків) розмірами 120х130х2300мм. Такі бруси не схильні до жолоблення та розтріскування. У верхніх торцях стояків вибираються пази, в які вкладаються балки, зроблені з струганих дошок 45х180 мм в перерізі. Для карнизів знадобляться дошки 30х190 мм.

Необхідні також будуть дерев`яні кронштейни трикутної форми розмірами 180х220 мм. Стругані дошки, наприклад 45х180 мм можна здобути з неструганих, для цього потрібні заготовки 50х180 мм в перерізі. Далі в домашній майстерні їх обробляють рубанком.

ukrittya_3

01. Бетонна плита, яка облицьована теракотовою плиткою є основою для анкерних опор під стояки. Опори закріпляють до основи міцними шурупами-глухарями з дюбелями. 02. Подібними глухарями закріпляються стояки в анкерних опорах, з яких зручніше ті, що дозволяють робити регулювання по ширині та висоті. 03. В стіні виконують отвори глибиною 120 мм під шурупи та дюбеля, якими планується закріпляти опори для балок. 04. Один кінець кожної з бокових несучих балок вставляють в паз стояка, а другий кладуть на опору, закріплену на стіні. 05. На кінцях прогонів вирізаються чвертки різної глибини для забезпечення уклону в напрямі від стіни будинку. Прогони до балок прикріпляють за допомогою металевих перфорованих пластин, для чого пластини прогвинчують до прогонів… 06. …які далі кладуть на балки та остаточно закріпляють шурупами, які проходять крізь отвори пластин. 07. Вертикальні схили монтують з боків до торців прогонів, а спереду – по усій довжині крайнього прогону. 08. До прогонів прибивають шпунтовані дошки як суцільний настил під покрівлю, для чого використовують цвяхи з покриттям. 09. Якщо бажаєте, щоб у вас були лише вертикальні схили, то роботу можна вважати майже завершеною. Залишається лише настелити покрівлю та пофарбувати дерев’яні елементи конструкції.

ukrittya_4

09. Якщо бажаєте, щоб у вас були лише вертикальні схили, то роботу можна вважати майже завершеною. Залишається лише настелити покрівлю та пофарбувати дерев’яні елементи конструкції. 10. Карнизи можна зробити і похилими. Для цього з неструганих дошок 50 мм товщиною роблять трикутні кронштейни, які пригвинчують до вертикальних схилів ще перед тим, як їх встановлювати. 11. Вертикальні схили разом з трикутними кронштейнами також прикріпляють з боків до прогонів. 12. Скісні схили набирають з шпунтованих дошок, які будуть вкриватися, наприклад, гнучкою дахівкою або ондуліном. 13. Покрівельний матеріал прибивають цвяхами Окремі покрівельні елементи кладуть внапуск, вкриваючи при цьому голівки цвяхів. 14. В якості покрівлі для пласкої зони навісу використовується щільний рулонний гідроізоляційний матеріал. 15. Знизу навіс обшивають шпунтованими дошками. Додаткову красу навісу дадуть вмонтовані галогенові світильники. 16. Після фарбування дерев’яні елементи навісу будуть надовнр захищені від атмосферних впливів.

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

Але є багато різних варіантив навісів:

ukrittya_5