Високі грядки – готові набори / Конструкції
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Високі грядки – готові набори


pidgr1.jpg (79.7 Kb)

Маючи на городі високі грядки, можна одержати рясні врожаї на городі, але крім того – забути про біль в спині та попереку. Не так складно скласти таку будівлю й самому.

Високі грядки, які стоять на ділянці, на сонці, - ідеальне місце для вирощування овочів та пряних трав.

Крім того, що за насадженнями за високими грядками досить зручно доглядати, там є ще багато позитивних якостей. Наприклад, її можна встановити в місцях з неродючим, навіть, каменистим ґрунтом, в ній досить просто боротися з бур'яном. Овочі у високій грядці достигають швидше, бо земля в них швидше прогрівається навесні, а волога ніколи не застоюється. Посіви у високій грядці легко вберегти від приморозків – досить накрити грядку плівкою або іншим матеріалом. А зробити собі високу грядку може кожен.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Треба лише засадити та використовувати цю агротехнічну будівлю по максимуму, а вирощувати трішки петрушки та кропу – не має сенсу.

Найкраще почати закладати високу грядку на кінці літа або початку осені. До того часу на ділянці утвориться особливо багато органічних залишків – скошеної трави, опалого листя, зрізаних гілок. Все це можна та й треба використовувати для наповнення високої грядки.

Вибір місця та розмірів грядки

На високих грядках в першу чергу слід вирощувати ранні овочі та зелені культури. Оскільки більшість овочів полюбляють сонце та тепло, грядку слід встановити на сонячному місці. Орієнтувати її краще таким чином, щоб подовжня стінка цілий день зігрівалася сонцем.

Сама грядка , це ємність, у якої немає дна, розміри тут не мають значення. Традиційно така грядка має вигляд прямокутника.

Для почату можна завести невеличку грядку 70х140 см. Якщо до неї можна дістатися лише з одного боку (стоїть біля будинку або паркану), її не має бути більшою за 70 см – тоді спина не буде перенапружена. Якщо грядка має доступ з двох боків, то ідеальною є ширина у 140 см. Довжина обмежується лише забаганками господарів та розмірами ділянки. Висота грядка має відповідати зросту людини, що її обробляє та складає, зазвичай, 70-90 см.

Важливо. Високій грядці потрібен контакт з ґрунтом, щоб вода після поливу просотувалась донизу, а хробаки могли дістатися догори – в субстрат грядки. Висока грядка, що стоїть на цементних плитах, це просто корито, з якого немає користі.

. . . .

Будувати самому або купити готовий набір?

Хоча високу грядку неважко зробити й самому, можна скористатися й готовим набором для її виготовлення. Тут є багато конструкцій, варіантів та, відповідно, й цін.

pidgr2.jpg (87.01 Kb)

Облаштування габіонів у якості контейнерів потребує від будівельника спеціальних знань та вмінь.

pidgr3.jpg (63.79 Kb)

Огорожі для грядок з цинкованого металу. З них можна зробити грядку будь-якої висоти. Пластикові огородження для високих грядок акуратні до служать дуже довго.

pidgr4.jpg (116. Kb)

Рустикальний каркас з плетеної лози – романтичний, але, на жаль, не довговічний варіант. Зате грядки з просякнутого антисептиком брусу будуть служити довго.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Вироби з дерева для кухні

05 Jun 2023 ,fersht2
Вироби з дерева для кухні є практичними на к...

Сувеніри з дерева

05 Jun 2023 ,fersht2
Чудовою ідеєю для подарунка друзям чи рідним...

Декор в кімнату

31 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете прості та стильні і...

Підсвічник своїми руками

26 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї, як зробити пі...

Садовий декор з дерева

24 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для садового ...

Декор для саду

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете цікаві ідеї декору ...
up