Організація поливання на ділянці / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Організація поливання на ділянці


poliv0.jpg (107.82 Kb)

На дачі чи на подвір'ї не прожити без води. Вона потрібна для побутових потреб, але найбільшому ступені – для поливання саду та городу. Можна організувати поливання, використовуючи труби ПНТ (поліетилен низького тиску).

poliv1.jpg (82.92 Kb)

У багатьох дачників, щоб дістатися від ввідного крану до всіх ділянок городу потрібен шланг метрів зо тридцять довжиною. Звичайно, працювати з таким шлангом незручно. Тому багато хто з дачників розводять водопостачання за допомогою труб. Якщо проводити таку трубу по центру ділянки, такий водопровід стане очевидною перепоною, через яку постійно всі будуть чіплятися. Якщо трубу класти на землю, вона буде іржавіти, а фарбувати її кожен раз – непросте завдання. Пластикова ж труба погано реагує на механічні впливи.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Тому є сенс розвести труби по краях ділянки, хоча й матеріалу на це піде більше. Тоді труби не будуть заважати, оскільки будуть прокладені просто по паркану між ділянками. Її можна покласти трішки над ґрунтом, що полегшить її обслуговування та зливання залишків води перед морозами, крім того, викошувати траву біля паркану так легше. Щоб вирішити ще й проблему іржавіння можна обрати трубу ПНТ з поліетилену низького тиску – вони дешеві та їх легко перевозити, а головне, їх досить просто складати на фітингах – не потрібне зварювання та різьбові з’єднання.

poliv2.jpg (139.03 Kb)

1 – магістральна труба 100 мм, 2 – вхідний кран, 3 – труба розведення ПНТ, 4 – крани відведення

Весь монтаж, таким чином, багато часу не забере. В результаті все буде працювати зручно, а якщо знадобиться ремонт або обслуговування, зробити це буде досить легко.

При встановленні слід протягнути шнурок по паркану від початкової до кінцевої точки, щоб забезпечити гарантований нахил для зливання води. На стовпах помітити місця, де будуть встановлюватися хомути.

poliv1_2.jpg (91.26 Kb)

1 Якщо кріплення хомутів, яке у вас є, трішки не підходить, його можна підправити. 2 З болтів можна напиляти 8-мм шпильок та закрутити їх у гайки хомутів.

poliv3_4.jpg (.32 Kb)

3 Вийдуть такі ось хомути з різьбовою частиною. 4 В стовпах по помічених позначках свердлять отвори 7 мм у діаметрі. В них нарізають різьбу М8, прикручують хомути та стопорять їх гайками. Кріплення для труби ПНТ готове.

poliv5_6.jpg (117.75 Kb)

5 Бухту труби розтягують вздовж стовпів, дають їй трішки розігрітися на сонці та розпрямитися. 6 Трубу закріплюють на встановлені хомути, затягують не сильно, з зазором.

poliv7_8.jpg (109.38 Kb)

7 Якщо відстань між стовпчиками паркану велика, трубу додатково прикріпляють до дротяної сітки, щоб вона не прогиналася під вагою води. 8 Після прокладання труби залишається встановити фітинги для відведення води. Але спочатку підключають трубу до вхідного крану.

poliv9_10.jpg (93.75 Kb)

9_10 Підключення відвідного крану. Трубу розрізають ножівкою та підрізають кромку труби ножом.

poliv11_12.jpg (121.61 Kb)

11_12 Встановлюють відвід, до якого приєднують відвідний кран, а до цього крану вже підключають шланг.

poliv13.jpg (134.78 Kb)

13 До шлангу приєднують розбризкувач для поливання рослин. Трубу на другій половині ділянки встановлюють у тій же послідовності.Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Тераса, прибудована до будинку...

06 May 2021 ,orest
Тераса - місце де захочете побачитись з друзя...

Як зробити світильники для вла...

05 May 2021 ,orest
Світлий сад чи подвір'я мрія кожної господині...

Шпалери для спальні, 50+ ідей ...

05 May 2021 ,orest
Від біло шовкових до великих яскравих фото шп...

Біла кухня в світлих тонах 50 ...

30 Apr 2021 ,orest
Світлі кухні завжди в моді, показуємо на фото...

Вы решили купить дом: что даль...

29 Apr 2021 ,fersht
Покупка дома — это серьезный шаг. Чтобы в буд...

Як зробити дерев’яні сходи в б...

28 Apr 2021 ,orest
Дерев'яні сходи в будинку показуємо як зробит...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up