Боротьба з ожеледдю

By: Євген

ozh0

Незабаром зима. Це не тільки веселі свята, подарунки, ялинки та вертепи. Це ще й ожеледь, перелом шийки стегна, інвалідність, прикутість до ліжка, повільне угасання у страшних муках. Але ключове слово тут – ожеледь, та якщо успішно боротися з цим зимовим явищем, нічого небезпечного погрожувати не буде.

. . . . . . .

Хімічні препарати проти ожеледі

Найбільш розповсюдженими засобами для боротьби з льодовою поверхнею на доріжках є хімічні препарати, а серед них у першу чергу – сіль. Вона недорога, легкодоступна, але це далеко не найефективніший засіб боротьби з ожеледдю, адже сіль проявляє свої якості при температурі не нижче -10 – -12 градусів. Якщо температура продовжує знижуватися, ефективність цього засобу знижується в рази. Але це не все – сіль несе шкоду навколишньому середовищу. Коли сніг починає танути, сіль убирається в землю та несе суттєві збитки деревам та кущам.

Сучасні реагенти проти ожеледі

Багато людей ставляться до них з пересторогою, побоюючись зіпсувати свій одяг та взуття. Вони роз’їдають шкіру, пошкоджують коріння дерев, та й домашні тварини можуть від них труїтися.

. . . . . . .

Але серед них є й інертні речовини. Наприклад, засіб «Комфорт Дім. Антилід», це екологічно безпечний препарат для боротьби з ожеледдю. До його складу входить хлористий магній, який успішно використовують у сільському господарстві, як мінеральний підкорм для рослин та тварин. Якщо виконувати норми застосування, цей препарат не провокує корозії металу, не роз’їдає шкіру взуття. Коштує, правда, разів в сім дорожче солі.

Засипки проти ожеледі

Якщо хтось у будь-якому випадку проти використання хімічних речовин – має альтернативу у вигляді засипок. Вони істотно знижують слизькість льоду так, що по ньому можна спокійно ходити. Самим розповсюдженим засобом тут є безперечно пісок, який льоду не розтоплює, але слизькість його зменшує. Крім піску, у регіонах, де у пічках палять вугіллям, замінником піску є жужелиця, шлак, який залишається після спалення вугілля. Якщо будинок знаходиться у приватному секторі, то, посипавши доріжки у дворі піском або жужелем, можна без остраху гуляти по рідному подвір’ю, не боячись послизнутися. Недолік цього варіанту боротьби з ожеледдю проявляється навесні, коли розтає лід та сніг, та на клумбах, газонах та доріжках з’являється пісок або жужелиця.

ozh2

Екологічно безпечними продуктами є гранітне та мармурове кришиво. Тому така засипка є найпопулярнішою у Європі. Кришиво дуже міцне, не має агресивних компонентів у своєму складі, воно ефективне навіть при найсильнішій ожеледі, а шляхове покриття та взуття від нього не псуються.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Для засипок зазвичай використовують кам’яне кришиво фракції від двох до шести міліметрів.

Але найбільш бюджетним варіантом є звичайна зола – продукт згоряння деревини. Для володарів печей на дровах це – найкращій варіант. Грубі вуглики, які обов’язково залишаються в золі не дають нозі послизнутися. Крім того, темний колір золи притягує сонячні промені, тож лід, який скував доріжку – швидше розтане. До того ж у сільському господарстві зола використовується ще й у якості добрива, тому рослини у дворі або газонні галявини від золи не постраждають.