Як захистити дім від пожежі / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Як захистити дім від пожежі


pozh00.jpg (91.51 Kb)

Не дивлячись на те, що багато хто ціле життя покладає на будівництво власної оселі, все це може в лічені хвилини просто згоріти. Але, ряд протипожежних заходів може повністю захистити власний будинок від пожежної небезпеки.

Вогнезахисні сполуки

Можна зробити дім фортецею, недоступною для вогню за допомогою особливих лакофарбових речовин, обмазок та вогнезахисних просочень. Випробування показали високу ефективність цих засобів, але обирати необхідну продукцію треба лише у перевірених виробників.

. . . .

Всі ці речовини наносять лише на підготовлену поверхню.

pozh1.jpg (85.12 Kb)

Список вогнезахисних речовин, які виробляють у наш час є досить великим – виробляються сполуки для бетону, дерева, металу та інших матеріалів, але найбільш актуальними є речовини для захисту споруд з деревини.

Всі вогнезахисні вироби поділяють на поверхневі покриття та просочення глибокого проникнення. До першої категорії відносять лаки, фарби та обмазки. Крім захисної, фарби несуть ще й декоративне навантаження.

Вогнезахисні обмазки

Вогнезахисна обмазка, це фінішне покриття. Вона створює тонку плівку на поверхні дерев’яних фрагментів будівлі, яка і забезпечує захист від горіння. Позитивною якістю цього матеріалу є простота нанесення. Зазвичай вогнезахисну обмазку виготовляють у вигляді паст та мастик для обробки достатньо пензля або валика. Ці речовини не є декоративними, тому їх використовують у промислових приміщеннях та у місцях, де естетика не є основною вимогою. У житлових приміщеннях використовувати обмазки не рекомендують, бо вони створюють шар, через який не проходить повітря. На поверхні цей склад тримається всього пару років. Термін опору вогняному навантаженню – декілька годин.

Вогнезахисні просочення

Вогнезахисні просочення бувають сольовими, лужними та кислотними, і цим останнім рекомендують віддавати перевагу. Вони непомітні на деревині, на відміну, наприклад, від сольових розчинів. По- друге, кислотні протипожежні просочення зміцнюють деревину.

Вогнезахисні просочення відрізняються й за принципом дії. При використанні сольових розчинів під впливом вогню виділяються гази, які пригнічують горіння. Лужні просочення створюють плівку крізь яку не проходить повітря, яка запобігає доступу вогню до деревини. Плівка з’являється лише в результаті реакції на підвищення температури. Такі речовини використовують для обробки лазень. Просочення дозволяє використовувати і інші захисні сполуки. Для зовнішніх робіт вона має бути стійкою до атмосферних впливів. Її наносять у декілька шарів. Свої властивості такий вогнезахист зберігає до п’яти років. Опір вогню продовжується не менше дев’яноста хвилин.

. . . . pozh0.jpg (60.66 Kb)

Безпечна електропроводка

Основною причиною пожеж у будинках є пошкоджена електропроводка. Для запобігання цьому слід встановлювати розгалужену схему з автоматами та Пристроями Захисного Відключення (ПЗВ) на кожній лінії та виокремлювати в окремі групи розетки кожного приміщення. Додаткові лінії потрібні для живлення потужних приладів – пральних машин, водонагрівачів, обігрівачів.

Треба встановлювати диференційний автомат з ПЗВ. Це обладнання спрацьовує не лише при короткому замиканні, але й при витоках струму або стрибках напруги. Такі заходи безпеки актуальні не лише у дерев’яних спорудах.

pozh2.jpg (51.75 Kb)

Найбільш безпечний спосіб прокладання проводів – схована електропроводка, коли вони заховані в стіні. Але в дерев’яних спорудах електропроводка має бути лише зовнішньою. Провід має бути лише з вогнетривкою ізоляцією. Зовнішню електропроводку ховають у спеціальні вогнетривкі короби. Можна використовувати самозгасну гофровану трубку або такі ж кабель-канали. Не треба заощаджувати на розетках, вимикачах та розвідних коробках.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Останнім доповненням захисту будинку є автономні датчики диму та чадного газу. Вони працюють від батарейок, та для їх вимикання потрібна всього пара хвилин. При накопиченні у приміщенні диму або чадного газу датчики починають пищати.

Можна встановити й повноцінну систему пожежогасіння, але тут є необхідною допомога фахівців.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Простір під сходами - функціон...

08 Mar 2023 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up