Фарбування: пензлі / Будівельні матеріали
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Фарбування: пензлі


penzliki_rizni.jpg (55. Kb)

Випускають пензлі з синтетичною щетиною (з полістиролу, нейлон або їх суміші) або з натуральною. Пензлі з синтетичною щетиною використовують для нанесення фарб на водяній основі та латексних, а з натуральної щетини – для лаків на олійній основі, поліуретанових лаків, емалей та політур, що наносяться пензлем. Основною причиною подібної «спеціалізації» є те, що у пори натуральної щетини убирається вода, в результаті чого пензель з натуральної щетини набрякає та ним стає важко працювати.

. . .

Для більшості оздоблювальних робіт можна використовувати пензлі з чорної або білої свинячої (китайської) щетини. Принципової різниці між чорною та білою щетиною немає, але багато фахівців віддають перевагу пензлям з чорної щетини для використання тільки для фарб, а з білої – для прозорих лаків та лазурі.

penz1_4.jpg (93.2 Kb)

Найрозповсюдженіші типи пензлів: 01 – Біла китайська щетина, 02 – Чорна китайська щетина, 03 – Нейлон, підрізаний кутом, 04 – Суміш – нейлон+полістирол

Ширина пензлів також буває різною (від 20 до 100 мм), але в роботі пензлі ширші за 75 мм використовуються мало коли. Вузьким пензлем легше керувати, а широкі пензлі можуть стати у пригоді для оздоблення дуже великих поверхонь.

. . .

Під час роботи пензель розходиться віялом і можна проводити смугу ширшу, ніж позначено на обідку. Зазвичай для молдингів, балясин та деталей з вузькими поверхнями використовують пензлі з шириною 25 мм, пензлями ж завширшки 75 мм фарбують великі поверхні типу стільниць та дверцят. Пензлі у 50 мм шириною використовують для фарбування поверхонь проміжних розмірів.

Крім того, існують пензлі, у яких щетина відрізана під прямим кутом до ручки (прямий пензель) або скошені під кутом до неї (віконний пензель). Прямий пензель використовують для більшості робіт, а віконний – коли треба фарбувати вузькі ділянки або в кутах.

У кращих пензлів є міцний обідок з неіржавки сталі – він не іржавіє та не спадає. Він має бути прибитий або прикріплений шурупами до дерев'яної ручки такої довжини, щоб пензель був добре збалансований. На відміну від дешевих пензлів, що продаються без упаковки або у «випадковому» футлярі, високоякісні пензлі для збереження форми продають у футлярах багаторазового використання.

penzpen.jpg (41.15 Kb)

Щетина хорошого пензля (зліва) має бути більш тонкою, відрізнятися довжиною та поступово звужуватися догори. Кінчики волосинок синтетичної щетини при виробництві розщеплюють у подовжньому напрямі, за рахунок чого пензель краще всотує фарбу. У дешевих пензлів щетина розділена на шари та жмутики, які легко розпізнати. Банка з дротяною ручкою – зручна ємність для роботи з пензлем та його чищення.

penz1_5.jpg (79.41 Kb)

1. Ручка. 2. Сталевий обідок (бандаж). 3. Щетина. 4. «Пір’я» (розщеплені кінчики щетини). 5. Футляр.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте SuperDim.info! Become a Patron!Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

26 Sep 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Фасад будинку. 70 ідеї

26 Sep 2022 ,fersht
Фасад будівлі це захист будинку від зовнішні...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

26 Sep 2022 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Маленькі будинки. Ідеальний ва...

26 Sep 2022 ,fersht
Маленькі будинки це ідеальний варіант для за...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

26 Sep 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Плитка для стежки своїми рукам...

26 Sep 2022 ,konsol
У дачників вельми популярними є садові стежк...

Casino Zeus про украинские онл...

26 Sep 2022 ,fersht
Эксперт в области азартных игр Алексей Иванов...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up