Габіони – каміння в сітках / Будівельні матеріали
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Габіони – каміння в сітках


gabion_0.jpg (81.69 Kb)

У 80-х роках ХІХ ст. у Франції була запатентована конструкція, яка добряче нагадувала сучасні габіони. Це був короб з дротяної сітки одинарного кручення, заповнений камінням. Спочатку ці конструкції використовувались для укріплення берегів річок. Зараз це – один з популярніших засобів паркового та садового дизайну.

Сучасні габіони роблять з цинкованої сітки з подвійним крученням. Вони поділяються на чотири основних типи: коробчасті, матрацні (матраци рено), коробчасті з панеллю для армування (террамеш) та циліндричні.

gabion_1.jpg (162.28 Kb)

Террамеш, це екологічна модульна система армування ґрунту, яку використовують для кріплення нестійких масивів ґрунту, закріплення схилів та укосів насипів.

Тип габіону обирають залежно від умов монтажу, а також внутрішніх та зовнішніх навантажень середовища, в якому планується використовувати ці конструкції.

Матрацами Рено вистеляють русло майбутнього водостоку.

gabion_2.jpg (88.71 Kb)

Коробчасті та террамеш системи використовують переважно у якості підпірних стінок, будівельних блоків та декоративних елементів. Матрацами Рено укріпляють дно та береги річок, ставків та потоків, а циліндричні габіони використовуються як будівельні конструкції.

У габіонів є багато переваг перед традиційним бетоном

Міцність

Металева сітка надійно армує конструкцію, в змозі витримати не руйнуючись великі навантаження – ерозійні, від хвиль, льоду, тиску ґрунтових мас. Габіони запобігають ерозії берегів рік та каналів, захищаючи таким чином гідротехнічні споруди.

Водопроникність

Пористість габіону досягає 40%, що дозволяє не перейматися облаштуванням додаткового дренажу.

gabion_3.jpg (117.35 Kb)

Довговічність

Габіонні конструкції самозміцнюються раніше, ніж закінчується термін служби сітки. Конструкція продовжує існувати завдяки шару культурного ґрунту, що створився у ній та рослинам, що проросли.

Екологічність

Вільна фільтрація води, можливість акумуляції часток ґрунту – ці фактори призводять до до розвитку флори та фауни на габіонних конструкціях.

gabion_4.jpg (98.53 Kb)

Монтаж габіонів не потребує використання важкої техніки. Габіони заповнюють природним камінням, наприклад, жорствою, прямо на місці монтажу.

Допускається використання шутеру, природних валунів, клінкеру, шлаку, будівельних зломків, навіть великих шматків скла. Фракція шутеру, приблизно 70-150 мм, має бути більше за розмір комірки сітки.

Окремі габіони скріпляють між собою дротом, який має такі ж характеристики, що й сітка. Таким чином габіони будуть складати єдину конструкцію, яка з часом органічно вросте в ландшафт та стане його невід’ємною частиною. Цьому сприяє поступове заповнення габіонів ґрунтом та проростання у ньому рослин.

Останнім часом для виготовлення габіонів почали використовувати зварювальні роботи. З’явився термін «пергон» - це вузький металевий короб, який зварений з цинкованого прутка. Насправді це зварений габіон невеличкої ширини для будування парканів, клумб, арок та декорування різноманітних конструкцій.

gabion_5.jpg (125.85 Kb)

Використовуючи габіони можна зміцнити рельєф своєї ділянки, ушляхетнити її зовнішній вигляд, збудувати паркани та невисокі перегородки, освіжити територію габіонами з оргинальними наповнювачами, наприклад, різнобарвним камінням, соломою, деревом, битою цеглою або заповнити сітку кольоровими пляшками.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Вироби з дерева для кухні

05 Jun 2023 ,fersht2
Вироби з дерева для кухні є практичними на к...

Сувеніри з дерева

05 Jun 2023 ,fersht2
Чудовою ідеєю для подарунка друзям чи рідним...

Декор в кімнату

31 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете прості та стильні і...

Підсвічник своїми руками

26 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї, як зробити пі...

Садовий декор з дерева

24 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для садового ...

Декор для саду

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете цікаві ідеї декору ...
up