Шпаківня: Голубий в’юрок

By: Євген

shpakiv0

Шпаківня – проста робота для початківців, саме те, чим можна зайнятися батькові з сином.

shpakiv1_1

Шпаківню треба час від часу чистити, хоч би раз на рік, то ж конструкція цього пташиного житла повинна передбачати можливість складання/розкладання.

Шпаківня має бути естетичною, тому що пташки і самі є красунями і дуже полюбляють красиве житло. Тому пропонуємо конструкції вишуканих пташиних квартир.

Роботу на цим варіантом пташиної хатки починають з виготовлення шаблонів для передньої стінки та двох оздоблювальних дощечок під гребінцем – з ДВП завтовшки у шість міліметрів.

На сосновій дошці товщиною у двадцять міліметрів креслять ескіз передньої стінки та свердлять вхідний отвір діаметром 32 мм. Користуючись тим же шаблоном малюють і задню стінку, вже з нижнім горизонтальним ребром, а не з колом, що на передній стінці. Креслять та випилюють передні оздоблювальні дощечки на залишках дошки. Для виготовлення бічних стінок випилюють дошку завширшки у 175 мм та бічні стінки по довжині.

shpakiv1

Верхні ребра слід скосити під кутом 67 градусів, а нижні – 78 градусів. Довжина бічних стінок з внутрішнього боку має дорівнювати 222 мм.

Днище роблять з дошки завширшки 150 мм, на правому та лівому ребрі знімають фаску, як на бічних стінках, під кутом 78 градусів. Далі випилюють дві секції даху. На ребрах обох секцій знімають фаску 55 градусів таким чином, щоб від гребня до звису даху довжина секцій склала 175 мм.

Далі до передньої стінки прикріпляють бічні за допомогою шурупів та водостійкого клею, отвори перед тим зенкують. Передні ребра бічних стінок на шість міліметрів мають виступати за передню стінку. Після цього клеєм та шурупами прикріпляють днище.

shpakiv2

Після цього задню стінку кладуть на верстак, а згори на неї – частково складену шпаківню, так простіше рівно виставити дах відносно бічних стінок. Дах прикріпляють до бічних та передньої стінки, до задньої не прикріпляють. Оздоблювальні дощечки ставлять на клею та фіксують оздоблювальні цвяхами.

Випилюють дошку для встановлення шпаківні та на висоті 95 міліметрів від нижнього краю прикріпляють до неї задню стінку шпаківні.

Отвір діаметром 8 мм та глибиною 12 мм для жердинки свердлять нижче отвору для входу на 32 мм та вклеюють шип довжиною 75 мм. Всі отвори для шурупів на лицьовому боці заглушають конічними корками за відпилюють їх по поверхню.

Всю шпаківню зачищають, вкривають фарбою для зовнішніх робіт, але лише її зовнішні поверхні. Закрутивши в бічні стінки по одному шурупу , прикріпляють шпаківню до складеної задньої стінки та дошки кріплення.

Деталі (матеріал – сосна)

shpakiv01