Коркові підлоги: вибір та монтаж / Будівельні матеріали
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Коркові підлоги: вибір та монтаж


pzk7.jpg (99.97 Kb)

Як обрати коркову підлогу

Якщо у вас є бажання самостійно монтувати покриття, краще обрати замковий варіант. Його укладати значно простіше. До того ж більшість таких покриттів на підлогу вже мають заводський захисний шар, так що наносити лак не буде потреби.

pzk6.jpg (120.74 Kb)

Бажано обрати замковий корок завтовшки не менш 10 мм. На тонших плитах засувки менш якісні. Щільність твердої основи має бути не менш ніж 450 кг/куб. м. Але за зовнішнім виглядом визначити щільність матеріалу майже неможливо, тож необхідно ретельно вивчити технічні характеристики товару, що вказані в його паспорті.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Для приміщень з великим навантаженням краще обирати основу з максимально можливою щільністю ДВП.

Всупереч розповсюдженим забобонам, у вологих приміщеннях, наприклад, у ванній кімнаті використовувати коркові підлоги - можна. Але звичайний замковий варіант тут не підходить: на відміну від корку, тверда плита ДВП набрякає та псується від води.

Для вологих приміщень слід використовувати спеціальні замкові коркові підлоги на вологостійкій основі.

. . . . .

У ванній також можна використати клейові коркові підлоги, але клей має бути водостійким, а фінішне покриття лаком – особливо якісним.

Монтаж коркового покриття

Для початку треба забезпечити рівну поверхню основи. На бетонній підлозі можна зробити стяжку для рівняння або чорнову підлогу з плиткових матеріалів. Вимоги до якості поверхні досить суттєві: нерівність основи не має перевищувати 2 мм на кожний метр. Виробники рекомендують обов'язково класти під коркове покриття гідроплівку (поліетилен 200 мкм) – це допоможе уникнути створення конденсату.

По периметру приміщення та в місцях примикання коркової підлоги до інших покриттів слід обов'язково залишати технологічний зазор у 10 мм.

pzk7.jpg (99.97 Kb)

Для кращої теплоізоляції та додаткового вирівнювання поверхні під замкову підлогу слід обов'язково покласти шар технічного листового корку. Після цього монтують фінішні плити, защіпуючи замки та легко постукуючи по торцю гумовим молотком.

Для монтажу клейового покриття знадобиться спеціальний клей. Майстри рекомендують обирати клейові склади на водяній основі, адже вони екологічні та не виділяють токсичних речовин. Клей велюровим валиком наносять тонким шаром на листи корку, потім на основу за допомогою зубчастого шпателя. Після цього слід 20-30 хвилин чекати.

. . . . .

Після цього по позначках приклеюють першу плиту. Наступні листи стикують з попереднім з деякою напругою. Для надійного зчеплення покриття з чорновою підлогою при вкладці по поверхні плити постукують гумовою киянкою.

Після закінчення монтажу треба дати клею повністю висохнути. Далі підлогу вкривають трьома шарами поліуретанового лаку (якщо це не було зроблено ще на заводі). Кожен шар після висихання личкують дрібнозернистою шкіркою. Ходити по підлозі можна лише через 24 години після нанесення фінішного шару лаку, а ставити меблі – тільки через сім-вісім днів.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up