Коркові підлоги: вибір та монтаж

By: Євген

pzk7

Як обрати коркову підлогу

Якщо у вас є бажання самостійно монтувати покриття, краще обрати замковий варіант. Його укладати значно простіше. До того ж більшість таких покриттів на підлогу вже мають заводський захисний шар, так що наносити лак не буде потреби.

pzk6

Бажано обрати замковий корок завтовшки не менш 10 мм. На тонших плитах засувки менш якісні. Щільність твердої основи має бути не менш ніж 450 кг/куб. м. Але за зовнішнім виглядом визначити щільність матеріалу майже неможливо, тож необхідно ретельно вивчити технічні характеристики товару, що вказані в його паспорті.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Для приміщень з великим навантаженням краще обирати основу з максимально можливою щільністю ДВП.

Всупереч розповсюдженим забобонам, у вологих приміщеннях, наприклад, у ванній кімнаті використовувати коркові підлоги – можна. Але звичайний замковий варіант тут не підходить: на відміну від корку, тверда плита ДВП набрякає та псується від води.

Для вологих приміщень слід використовувати спеціальні замкові коркові підлоги на вологостійкій основі.

. . . . .

У ванній також можна використати клейові коркові підлоги, але клей має бути водостійким, а фінішне покриття лаком – особливо якісним.

Монтаж коркового покриття

Для початку треба забезпечити рівну поверхню основи. На бетонній підлозі можна зробити стяжку для рівняння або чорнову підлогу з плиткових матеріалів. Вимоги до якості поверхні досить суттєві: нерівність основи не має перевищувати 2 мм на кожний метр. Виробники рекомендують обов’язково класти під коркове покриття гідроплівку (поліетилен 200 мкм) – це допоможе уникнути створення конденсату.

По периметру приміщення та в місцях примикання коркової підлоги до інших покриттів слід обов’язково залишати технологічний зазор у 10 мм.

pzk7

Для кращої теплоізоляції та додаткового вирівнювання поверхні під замкову підлогу слід обов’язково покласти шар технічного листового корку. Після цього монтують фінішні плити, защіпуючи замки та легко постукуючи по торцю гумовим молотком.

Для монтажу клейового покриття знадобиться спеціальний клей. Майстри рекомендують обирати клейові склади на водяній основі, адже вони екологічні та не виділяють токсичних речовин. Клей велюровим валиком наносять тонким шаром на листи корку, потім на основу за допомогою зубчастого шпателя. Після цього слід 20-30 хвилин чекати.

. . . . .

Після цього по позначках приклеюють першу плиту. Наступні листи стикують з попереднім з деякою напругою. Для надійного зчеплення покриття з чорновою підлогою при вкладці по поверхні плити постукують гумовою киянкою.

Після закінчення монтажу треба дати клею повністю висохнути. Далі підлогу вкривають трьома шарами поліуретанового лаку (якщо це не було зроблено ще на заводі). Кожен шар після висихання личкують дрібнозернистою шкіркою. Ходити по підлозі можна лише через 24 години після нанесення фінішного шару лаку, а ставити меблі – тільки через сім-вісім днів.