Коркові підлоги: властивості, різновиди, вартість

By: Євген

pzk2

Кора коркового дубу є чудовим оздоблювальним матеріалом, який легко обробляється, є довговічним та екологічним. З корку роблять стінові панелі, шпалери, звуко- та теплоізоляційні плити, а також покриття для підлоги.

pzk1

Як виробляють коркові покриття

Корковий дуб – єдина рослина, яка в стані здійснювати повну регенерацію кори. Найбільші коркові плантації розташовані в Португалії. Раз на 9-10 років кору цього дерева зрізують шаром у 2-3 сантиметри, після чого декілька місяців витримують просто неба.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Далі – етап антисептичних заходів – кору ретельно виварюють, потім з неї виготовляють коркову кришку, яка і використовується для виробництва будівельних та інтер’єрних матеріалів. Для отримання коркових листів кришку пресують та додають клей при високих температурах.

Різновиди коркових підлог

Є два різновиди коркових покриттів для підлоги, це замкові та клеєві. Перший варіант більше нагадує ламінат або паркетну дошку. Це плити на твердій основі з замком-заскочкою по периметру. Така підлога складається з чотирьох шарів:

  • декоративний корковий шпон завтовшки у 0,2 мм
  • шар пресованого корку 2-4 мм
  • тверда основа – ДВП з замком
  • ще один шар пресованого корку – 1,0-1,5 мм

. . . . .

Клеєві коркові підлоги, це гнучкі плитки, які монтують на підлогу без зазорів за допомогою спеціальних клейових сумішей, а потім вкривають лаком. Вони складаються всього з двох шарів: тонкого декоративного шпону та пресованого агломерату завтовшки у 4-6 мм.

pzk3

З розвитком технології прямого фотодруку у продажу з’явилися коркові покриття з поверхнею, що імітує текстуру різних порід деревини. Зустрічаються й фантазійні декори – від кольорових зістарених дошок до географічних карт.

Позитивні та негативні якості коркового покриття

Корок є чудовим теплоізолятором, який в стані тримати тепло набагато краще будь-якої деревини. Дякуючи своїй пружності матеріал пружинить під ногами, амортизуючи навантаження на хребет, а це додатковий тактильний комфорт. Корок нерідко використовують при облаштуванні дитячих кімнат, адже м’яка підлога не дозволить дитині отримати травми при падінні.

pzk4

Багато хто монтує в квартирі покриття з корку, зважаючи на його екологічність, оскільки матеріал не викликає алергії, не боїться вологи та не гниє,. До того ж м’яку підлогу легко реставрувати.

Головним недоліком коркового покриття є його висока вартість. Негативом є й слаба стійкість до стирання та механічних пошкоджень. Крім того, коркове покриття вимагає кваліфікованого монтажу.

Щоб на коркові й підлозі не залишалось ум’ятин, слід підкласти під ніжки меблів спеціальні повстяні накладки.

Вартість коркової підлоги

Ціна покриття на підлогу залежить від того, скільки саме корку на нього пішло. Наприклад, замкові плити можуть мати товщину від 7,5 до 13,5 мм. Розміри верхнього декоративного та нижнього технічного шарів у всіх варіантів однакові, але товщина середнього шару корку може відрізнятися у два рази. Відповідно росте й вартість.

pzk5

Також ціну визначає якість несучого шару з ДВП із замком. Щільність цього матеріалу безпосередньо впливає на міцність та термін служби підлоги, тому економити на ньому не варто.

Верхній декоративний шар може бути виготовлений з суцільного шпону або сформований з кришки.

Перший варіант, звісно, дорожчий. Збільшує ціну і нанесення малюнку методом фотодруку. В середньому замові коркові підлоги коштують 600-1500 грн за кв. м, а вартість укладання таких плит – 80-120 грн/кв. м.

. . . .

Клеєві покриття для підлоги – дешевше за замкові, їх ціна починається від 400 грн/кв. м.

Зазвичай недорогі варіанти дуже тонкі (3-4 мм) та на них немає заводського лакового покриття.

Додатково до вартості такого матеріалу додаються витрати на якісний клей та поліуретановий лак.

Роботи по укладанню клейового коркового покриття обійдуться у 250-350 грн/кв. м.