Ламінат: підкладки

By: Євген

lmn000

Нинішні підкладки під покриття ламінатом мають забезпечувати звуко- та теплоізоляцію підлоги, а також нівелювати дефекти на її поверхні. Їх роблять за різними технологіями і вони мають різні властивості.

lmn0001

Спінений поліетилен

Це пружкий еластичний матеріал, який у своєму складі має безліч повітряних бульбашок. Підкладки з цієї сировини виробляють в рулонах або в листах завтовшки від двох до десяти міліметрів.

Пінополіетилен буває «зшитим» (ППЕ) та «незшитим» (НПЕ). Перший є міцнішим, щільність його вища, але другий помітно дешевший.

Переваги – непоганий рівень тепло- та звукоізоляції, вологонепроникність та стійкість до агресивних впливів середовища.

Але через деякий час пінополіетиленові підкладки під ламінат просідають, розгублюючи свою пружність. Тому не рекомендують використовувати пінополіетилен завтовшки менше п’яти міліметрів. НПЕ має гіршу звукоізоляцію, ніж ППЕ, тож, якщо є гроші, краще обрати «зшитий» пінополіетилен. Вартість ППЕ та НПЕ відрізняється десь в 6-10 разів.

lmn0002

Екструдований пінополістирол (ЕППС)

Цей матеріал має широкий діапазон використання в будівництві у якості засобу для теплоізоляції. Підкладки виробляють переважно у матах розміром 600х1200 мм та товщиною від трьох до ста міліметрів. Мати зі східчастою кромкою дозволяють не допустити наскрізні шпарини при монтажі.

Підкладки з ЕППС найкраще використовувати у приміщеннях з підвищеним навантаженням на ламінат.

Внаслідок високої жорсткості та хорошим показникам міцності матеріал з ЕППС зберігає форму на протязі багатьох років. Крім того вони ефективно утримують тепло та чудово поглинають звуки. Основними вадами є погана паропроникність (матеріал майже не «дихає») та слабка вирівнююча спроможність.

lmn0003

Як би енергійно не стрибали діти на цьому матеріалі, він не втратить своїх властивостей, а нижні сусіди нічого не почують.

Коштує приблизно вдвічі дорожче за НПЕ та в три-шість разів дешевше за ППЕ.

lmn0004

Хвойна підкладка

Це натуральний матеріал , він має високу щільність, його виробляють у вигляді листів товщиною від трьох до семи міліметрів. Основою є деревина шпилькових дерев. Він має гідну зносостійкість, непогану паропроникність теплоізоляційні властивості. На жаль – боїться води – у приміщеннях де вологість підвищена, він може вкриватися пліснявою. Для тих, хто обожнює екологічно чисті матеріали це – гідний вибір.

Вартість приблизно, як у ППЕ.

Підкладка з корку

Матеріал виробляють з пресованої коркової кришки в листах або рулонах, товщиною від двох до десяти міліметрів.

Підкладка з корку не дає усадки навіть при інтенсивному навантаженні, чудово поглинає звук та тримає тепло. Він не містить компонентів з синтетики, не провокує алергічних реакцій, не гниє, а термін експлуатації у нього необмежений. Тут вся небезпека в монтажі, тому що при неакуратній роботі вона кришиться та ламається. Невисокими тут є і гідроізоляційні характеристики. Але головною вадою є висока ціна – вдвічі більша, ніш у ППЕ.

lmn0005

Але, якщо коркова підкладка під ламінат буде розташована якнайдалі від води, вона може прослужити кілька десятків років. Для дітей та людей, що потерпають від алергії – це найбезпечніший матеріал.