З інструментом – «на ти!». Отвори без дрилю

By: Євген

freti1110

Щоб складати меблі, приходиться свердлити безліч отворів для монтажу фурнітури, та шипів, причому ця робота потребує високої точності. Інакше складання буде важким, неточним, або взагалі може стати нездійсненим.

Якщо просто скористатись дрилем та почати свердлити, можна одразу зіпсувати всі деталі, так що цей варіант слід одразу відставити убік. Вісь отвору має знаходитись точно у потрібних площинах. Особливо важливо виконати цю умову при свердлінні торцевої частини деталі, тої ж полиці, наприклад.

  1. Варіантом ретельного виконання цього завдання може бути використання кондуктора. Достатньо якісними бувають кондуктори фірми KWB, які можна придбати у будівельних супермаркетах. Це пристосування дає можливість точно виконувати отвори потрібних розмірів на потрібній відстані від кромки. Для столяра-мебляра, який тільки почав свою кар’єру, або для досвідченого фахівця, якому раптом прийшлося працювати на віддалі від майстерні, такий пристрій, звісно, буде корисним. Але постійно працювати з ним важко.

  2. freti1111

    Це не проста робота – цілий день носити в руці інструмент, при тому кожен раз намагаючись утримати рівно деталь не ребрі. Все це дуже стомлює, не може не вплинути на якість роботи. В першу чергу слід позбавитись вертикального розташування деталі, тобто, зробити так, щоб вона лежала на столі. При цьому інструмент, котрим здійснюють операцію свердління – стояв на ньому. Оператору залишається тільки укладати на стіл деталі у потрібному положенні та пересувати інструмент вперед-назад.

    Поставивши перед собою таке завдання, можна зробити просте пристосування, так би мовити, верстат, який може знадобитися не лише фахівцям, але й самодіяльним майстрам, у яких не так багато часу щоб займатись улюбленим ділом. Таких пристосувань в магазинах щось не видно.

  3. Для цього верстату можна пристосувати мотор від точила. Якщо крок нарізі валу мотору та патрону від дрилю не будуть збігатися, можливо, прийдеться просити допомоги у токаря. Мотор точила – асинхронний, тобто, якщо зрівняти з дрилем, він буде працювати майже без шуму. Відсутність елементів, які працюють з тертям – щіток та колектору, значно збільшують термін його служби.

  4. freti1112
  5. Основою верстату є конструкція зі старої шафи з ЛДСП. Мотор встановлюють на фанерну підошву, нижче якої закріплюють два швелери з алюмінію. Дякуючи цим полозкам та пазам під них, які брусками з ЛДСП сформовані на столі, мотор може пересуватися лише вперед-назад відносно робочого столу, де і встановлюють деталь.

  6. freti1113
  7. Упор зроблений з квадратної труби з алюмінію додатково виконує роль каналу для видалення пилу та стружки. До нього можна приєднати пилосос. Дистанція від поверхні робочого столу до осі свердла – вісім міліметрів. Цього досить для роботи з будь-якою фурнітурою. Якщо є бажання назначити більші значення, треба лише під підошву мотору підкласти пару смужок потрібної товщини.

  8. freti1145
  9. Тепер можна легко зробити безліч отворів під, наприклад, шипи у кромці деталі