Матеріали для звукоізоляції помешкання

By: Євген

Вічним супутником багатоповерхівок є різноманітні звуки, частіше неприємні, які крізь стіни, стелі та підлоги попадають до вашої квартири. На щастя є чимало методів та засобів, які в стані допомогти позбавитись від набридливого сусідського шуму.

Для початку слід правильно обрати матеріал для звукоізоляції

shum_mater1

Мінеральна вата

Великою популярністю користуються плити з базальтових волокон. Вони є не лише надійним утеплювачем, але й можуть захистити від зайвого шуму. Виробники покращують споживчі якості цього матеріалу за допомогою додаткових компонентів. Наприклад, в акустичних плитах «Ізовер» та «Шуманет» є шар скловолокна, яке підвищує ефективність виробу та збільшує термін його експлуатації.

Шумізоляцію з мінеральної вати відрізняє легка вага та невелика товщина – всього п’ятдесят міліметрів. Монтаж плит не потребує особливої кваліфікації, а втрати об’єму квартири при цьому мінімальні. Ще одною принадою є доступна ціна.

З недоліків слід визнати присутність у складі вати токсичних речовин.

shum_mater2

Тексаунд

Це один з нових матеріалів, але він вже має багато позитивних відгуків. Тут товщина ще менша, ніж у мінеральної вати – 3,5 мм без втрати ефективності шумопоглинання. Таким чином Тексаунд є оптимальним рішенням для малометражних квартир, де небажана навіть невелика втрата об’єму.

Матеріал виробляє іспанська компанія Texsa. Це щільна мембрана, в основі якої природний мінерал арагоніт. У виробі відсутній бітум та інші шкідливі компоненти, тому його можна використовувати у дитячих кімнатах та спальнях.

Акустичний поролон

Це досить практичний звукоізолятор, який ефективно поглинає будь-які акустичні коливання. Його виробляють у вигляді прямокутних матів з піно поліпропілену товщиною 10-120 міліметрів. В залежності від фірми-виробника розміри можуть бути різними, але стандартними вважаються 1х2 метри. Поверхня може бути рівною або рельєфною. Рельєфний – більш ефективний, оскільки глибокий малюнок краще поглинає звуки.

shum_mater3

Поролон легко клеїться на стіну, його монтувати досить легко.

Недолік – у складі поролону є недосить екологічні матеріали, до того ж він має властивість накопичувати пил.

Звукоізолююче тинькування

Для цього виду оздоблення характерні тинькарські суміші, у складі яких передбачені пористі добавки, що поглинають звук. Це керамзит, пемза, перліт та вермикуліт. Таке тинькування зветься акустичним. Тиньк наносять на будь-які поверхні – бетонні, кам’яні, дерев’яні. Рекомендована товщина шару тиньку – 10-30 міліметрів. Тиньковану поверхню можна вкрити шпалерами, але фарбувати не варто – знижується властивість матеріалу розсіювати та поглинати шуми.

shum_mater4