Оскільки робоча температура експлуатації рідкої інтерактивної плитки лежить в діапазоні +10 - +40°С, її використання обмежено внутрішніми приміщеннями, які постійно опалюються. А ось за ступенем інтенсивності експлуатації обмежень немає: зносостійкість зовнішнього шару дозволяє з успіхом використовувати рідку плитку навіть у приміщеннях з високим навантаженням при ходінні.
Інтерактивна плитка з підсвічуванням особливо приваблива при зонуванні квартир вільного планування. Так мешканці завжди зможуть оригінально виділити ту або іншу частину своєї житлової площі. Зазвичай, для цього використовують двоколірну рідку плитку. Акрилові ж варіанти покриття нерідко використовують для оформлення шинквасів для бару.
Для підсвічування рідкої плитки краще за все використовувати світло холодного забарвлення. Оптимальним варіантом є світлодіоди.
Полікарбонат та акрил не можна нагрівати до температури вище 60°С, тому гарячий посуд може зіпсувати стільницю, яка зроблена з рідкої плитки.
Найбільш придатним приміщенням для інтерактивної підлоги вважають дитячу кімнату. Враховуючи високу вартість цього покриття та складності припасування у розмір, матеріал зазвичай комбінують з іншими підлоговими покриттями. Наприклад облаштовують рідкою плиткою зону для ігор, а на решті території настеляють паркетну дошку.
Оригінальним рішенням також є використання рідкої плитки у ванній кімнаті, адже покриття не боїться вологи і легко витримує інтенсивне прибирання, при цьому рухливий гель підтримує водяну тему в інтер'єрі.
Зустрічаються й незвичні варіанти використання інтерактивного матеріалу, коли, наприклад, починаючи з передпокою, гостей по квартирі веде «стежинка» з рідкої підсвіченої плівки.
Є ряд вимог до чорнової поверхні, на яку планують укладати рідку плитку.
Дозволяється укладати інтерактивну підлогу на підлогове покриття, що вже існує. Для цього використовують якісний двошаровий скотч або двобічний спінений клейкий ПВХ.
Якщо рідку плитку монтують не врівень з основною підлогою, потрібний обов’язковий захист торців. Для цього використовують алюмінієвий профіль потрібного перетину.
Для монтажу плитки на чорнову поверхню використовують клей для пластику з високою адгезією. Ним же заповнюють й шви.
. . . .Ще одним технічним рішенням є попередній монтаж фальшпідлоги на регульованих опорах з наступним встановленням інтерактивної плитки. При цьому кожна плитка має повністю спиратися на несучу поверхню. Якщо потрібне підсвічення, використовують прозорий матеріал опори – це може бути, наприклад, органічне скло завтовшки не менше 12 мм.
Слід мати на увазі, що, не дивлячись на хороші характеристики з міцності, плитку не можна навантажувати значною вагою рівномірно по всій площі. При здійсненні тиску на плитку, не менше 60% її поверхні мають залишатися вільними.
Для встановлення рідкої плитки на шинквас у барі, рекомендують перед тим змонтувати несучий каркас з бруса або металевого профілю з обов’язковим захистом торців. Якщо використовується підсвічення, опорна поверхня робиться прозорою, а під нею встановлюють люмінесцентні або світлодіодні світильники.
У вологих приміщеннях використовують вологостійкий клей. Стики з основною підлогою обов'язково закривають алюмінієвим профілем.
Догляд за інтерактивною підлогою досить простий. Її можна мити з використанням неагресивних засобів без використання абразивних матеріалів.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
Дякуємо!
|
|||
|
|||
|