Рідка плитка: використання та монтаж / Будівельні матеріали
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Рідка плитка: використання та монтаж


rpl6.jpg (65.19 Kb)

Оскільки робоча температура експлуатації рідкої інтерактивної плитки лежить в діапазоні +10 - +40°С, її використання обмежено внутрішніми приміщеннями, які постійно опалюються. А ось за ступенем інтенсивності експлуатації обмежень немає: зносостійкість зовнішнього шару дозволяє з успіхом використовувати рідку плитку навіть у приміщеннях з високим навантаженням при ходінні.

rpl4.jpg (66.29 Kb)

Інтерактивна плитка з підсвічуванням особливо приваблива при зонуванні квартир вільного планування. Так мешканці завжди зможуть оригінально виділити ту або іншу частину своєї житлової площі. Зазвичай, для цього використовують двоколірну рідку плитку. Акрилові ж варіанти покриття нерідко використовують для оформлення шинквасів для бару.

Для підсвічування рідкої плитки краще за все використовувати світло холодного забарвлення. Оптимальним варіантом є світлодіоди.

rpl5.jpg (68.51 Kb)

Полікарбонат та акрил не можна нагрівати до температури вище 60°С, тому гарячий посуд може зіпсувати стільницю, яка зроблена з рідкої плитки.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Найбільш придатним приміщенням для інтерактивної підлоги вважають дитячу кімнату. Враховуючи високу вартість цього покриття та складності припасування у розмір, матеріал зазвичай комбінують з іншими підлоговими покриттями. Наприклад облаштовують рідкою плиткою зону для ігор, а на решті території настеляють паркетну дошку.

Оригінальним рішенням також є використання рідкої плитки у ванній кімнаті, адже покриття не боїться вологи і легко витримує інтенсивне прибирання, при цьому рухливий гель підтримує водяну тему в інтер'єрі.

Зустрічаються й незвичні варіанти використання інтерактивного матеріалу, коли, наприклад, починаючи з передпокою, гостей по квартирі веде «стежинка» з рідкої підсвіченої плівки.

Монтаж

Є ряд вимог до чорнової поверхні, на яку планують укладати рідку плитку.

  • Твердість. Основа не має бути розсипчастою або нестійкою. Опора має бути надійною.
  • Сухість. Вологість за гігрометром не повинна перевищувати 3%.
  • Гладкість та горизонтальність.
. . . . .

Дозволяється укладати інтерактивну підлогу на підлогове покриття, що вже існує. Для цього використовують якісний двошаровий скотч або двобічний спінений клейкий ПВХ.

Якщо рідку плитку монтують не врівень з основною підлогою, потрібний обов’язковий захист торців. Для цього використовують алюмінієвий профіль потрібного перетину.

Для монтажу плитки на чорнову поверхню використовують клей для пластику з високою адгезією. Ним же заповнюють й шви.

. . . .

Ще одним технічним рішенням є попередній монтаж фальшпідлоги на регульованих опорах з наступним встановленням інтерактивної плитки. При цьому кожна плитка має повністю спиратися на несучу поверхню. Якщо потрібне підсвічення, використовують прозорий матеріал опори – це може бути, наприклад, органічне скло завтовшки не менше 12 мм.

Слід мати на увазі, що, не дивлячись на хороші характеристики з міцності, плитку не можна навантажувати значною вагою рівномірно по всій площі. При здійсненні тиску на плитку, не менше 60% її поверхні мають залишатися вільними.

rpl7.jpg (89.6 Kb)

Для встановлення рідкої плитки на шинквас у барі, рекомендують перед тим змонтувати несучий каркас з бруса або металевого профілю з обов’язковим захистом торців. Якщо використовується підсвічення, опорна поверхня робиться прозорою, а під нею встановлюють люмінесцентні або світлодіодні світильники.

У вологих приміщеннях використовують вологостійкий клей. Стики з основною підлогою обов'язково закривають алюмінієвим профілем.

Догляд за інтерактивною підлогою досить простий. Її можна мити з використанням неагресивних засобів без використання абразивних матеріалів.


Дизайн маленької кухні. 60 іде...

27 Oct 2019 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Плитка для стежки своїми рукам...

28 Dec 2018 ,konsol
У дачників вельми популярними є садові стежк...

Ванна кімната 60 ідей

13 Jan 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Фасад будинку. 70 ідеї

17 Feb 2020 ,fersht
Фасад будівлі це захист будинку від зовнішні...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

17 Feb 2020 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Гриль-барбекю, який можна регу...

15 Feb 2020 ,konsol
Виготовлення практичного гриля-барбекю з меха...

Дві конструкції лавок для саду

13 Feb 2020 ,konsol
власноруч можна скласти досить стильну лавку ...

Садові лавки - галерея зображе...

31 Jan 2020 ,konsol
Багато хто вважає, що сад починається з лавки...

Тераси та веранди

30 Jan 2020 ,konsol
У чому різниця між терасою та верандою
up