Рідка плитка: використання та монтаж / Будівельні матеріали
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Рідка плитка: використання та монтаж


rpl6.jpg (65.19 Kb)

Оскільки робоча температура експлуатації рідкої інтерактивної плитки лежить в діапазоні +10 - +40°С, її використання обмежено внутрішніми приміщеннями, які постійно опалюються. А ось за ступенем інтенсивності експлуатації обмежень немає: зносостійкість зовнішнього шару дозволяє з успіхом використовувати рідку плитку навіть у приміщеннях з високим навантаженням при ходінні.

rpl4.jpg (66.29 Kb)

Інтерактивна плитка з підсвічуванням особливо приваблива при зонуванні квартир вільного планування. Так мешканці завжди зможуть оригінально виділити ту або іншу частину своєї житлової площі. Зазвичай, для цього використовують двоколірну рідку плитку. Акрилові ж варіанти покриття нерідко використовують для оформлення шинквасів для бару.

Для підсвічування рідкої плитки краще за все використовувати світло холодного забарвлення. Оптимальним варіантом є світлодіоди.

rpl5.jpg (68.51 Kb)

Полікарбонат та акрил не можна нагрівати до температури вище 60°С, тому гарячий посуд може зіпсувати стільницю, яка зроблена з рідкої плитки.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Найбільш придатним приміщенням для інтерактивної підлоги вважають дитячу кімнату. Враховуючи високу вартість цього покриття та складності припасування у розмір, матеріал зазвичай комбінують з іншими підлоговими покриттями. Наприклад облаштовують рідкою плиткою зону для ігор, а на решті території настеляють паркетну дошку.

Оригінальним рішенням також є використання рідкої плитки у ванній кімнаті, адже покриття не боїться вологи і легко витримує інтенсивне прибирання, при цьому рухливий гель підтримує водяну тему в інтер'єрі.

Зустрічаються й незвичні варіанти використання інтерактивного матеріалу, коли, наприклад, починаючи з передпокою, гостей по квартирі веде «стежинка» з рідкої підсвіченої плівки.

Монтаж

Є ряд вимог до чорнової поверхні, на яку планують укладати рідку плитку.

  • Твердість. Основа не має бути розсипчастою або нестійкою. Опора має бути надійною.
  • Сухість. Вологість за гігрометром не повинна перевищувати 3%.
  • Гладкість та горизонтальність.
. . . . .

Дозволяється укладати інтерактивну підлогу на підлогове покриття, що вже існує. Для цього використовують якісний двошаровий скотч або двобічний спінений клейкий ПВХ.

Якщо рідку плитку монтують не врівень з основною підлогою, потрібний обов’язковий захист торців. Для цього використовують алюмінієвий профіль потрібного перетину.

Для монтажу плитки на чорнову поверхню використовують клей для пластику з високою адгезією. Ним же заповнюють й шви.

. . . .

Ще одним технічним рішенням є попередній монтаж фальшпідлоги на регульованих опорах з наступним встановленням інтерактивної плитки. При цьому кожна плитка має повністю спиратися на несучу поверхню. Якщо потрібне підсвічення, використовують прозорий матеріал опори – це може бути, наприклад, органічне скло завтовшки не менше 12 мм.

Слід мати на увазі, що, не дивлячись на хороші характеристики з міцності, плитку не можна навантажувати значною вагою рівномірно по всій площі. При здійсненні тиску на плитку, не менше 60% її поверхні мають залишатися вільними.

rpl7.jpg (89.6 Kb)

Для встановлення рідкої плитки на шинквас у барі, рекомендують перед тим змонтувати несучий каркас з бруса або металевого профілю з обов’язковим захистом торців. Якщо використовується підсвічення, опорна поверхня робиться прозорою, а під нею встановлюють люмінесцентні або світлодіодні світильники.

У вологих приміщеннях використовують вологостійкий клей. Стики з основною підлогою обов'язково закривають алюмінієвим профілем.

Догляд за інтерактивною підлогою досить простий. Її можна мити з використанням неагресивних засобів без використання абразивних матеріалів.


Плитка для стежки своїми рукам...

28 Dec 2018 ,konsol
У дачників вельми популярними є садові стежк...

Шафа-купе у передпокої

27 May 2018 ,konsol
Можна і самому зробити шафу-купе, не відвідую...

Кухонний стелаж

28 May 2018 ,konsol
Якщо всі продуктові припаси, в тому числі і в...

Колоти дрова в колесі

31 May 2019 ,konsol
поліно, перед тим, як розколоти його на фрагм...

Риштовання на козлах

30 May 2019 ,konsol
При здійсненні ремонту у помешканні, будівниц...

Маленькі хитрощі 6: корисні пр...

29 May 2019 ,konsol
Ці нескладні пристосування можуть стати у при...

Маленькі хитрощі 5: олівець, д...

28 May 2019 ,konsol
Маленькі хитрощі 5: олівець, драбина, провід

Маленькі хитрощі в господарств...

26 May 2019 ,konsol
оздоблення, лакування, підвішування, цоколь, ...

Трап на горище

25 May 2019 ,konsol
Все частіше з’являється бажання в облаштуванн...
up