Нанесення пінополіуретану

By: Євген

ppu0

Швидко нанести спінений пінополіуретан на поверхню, що утепляється, допоможе спеціальне обладнання.

Характеристики пінополіуретану:

  • Коефіцієнт теплопровідності – 0,021 Вт/(м * К)

  • Щільність – 32+/-3 кг/куб. м
  • Водопоглинення – менше 1%
  • Структура матеріалу – більше 90 % закритих чарунок
  • Термостійкість – -60 – +160°С
  • Горючість – Г2 (продукт, що сам згасає)

ppu1

Утеплення стін зовні

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Теплоізоляційні матеріали

Для якісного утеплювача важливими характеристиками є поруватість та зв’язана з цим мала щільність, також і низька теплопровідність. Структура ППУ – наповнений газом пінопласт, який складається з наповнених повітрям чарунок.

Нанесення ППУ являє собою виробництво спіненої ізоляції безпосередньо на конструкції, яку утеплюють. Цей шар є однорідним та безшовним. Досягаються також і інші цілі: паро-, гідро-, звукоізоляція та надійне антикорозійне покриття.

Різновиди ППУ

Існує жорсткий та м’який пінополіуретан, за допомогою яких і виробляється двокомпонентна теплоізоляція. У першого структура з закритими чарунками, а у другого – з відкритими.

При збільшенні на зрізі піни жорсткого ППУ щільністю 28-30 кг/куб. м, видна замкнена структура в якій чарунки ізольовані одна від одної. Відсутність повітряних порожнин та ходів роблять цей матеріал унікальним утеплювачем з коефіцієнтом теплопровідності 0,02 Вт/(м*К). До того ж він чудовий гідро- та пароізолятор.

У м’якого ППУ є повітряні пузирі та тунелі. Дякуючи цій особливості матеріал глушить звукові хвилі та є гарним шумоізолятором, але потребує додаткових заходів по захисту від вологи.

Одноразовий комплект

На ринку є дуже відомий комплект одноразового обладнання Penoglas Kit 400 для розпилювання та нанесення жорсткого поліуретану, для якого не потрібне підключення компресору та додаткових джерел енергії.

ppu2

Утеплення стіни біля вікна та стелі

В комплекті є два балони, заповнених компонентами А (ізоціанат) та В (поліол) під тиском та з’єднаних шлангами з пістолетом Penoglas Kit Gun. Суміш компонентів, які попали на поверхню, спінюється, збільшується у об’ємі та застигає, створюючи міцну та легку масу пінопласту. Ця речовина має чудову адгезію практично до всіх будівельних матеріалів.

ppu3

Утеплення покрівлі. Комплект обладнання для напилення ППУ

Для роботи з цим пристроєм не потрібно особливих знань та навчань. Насадки з комплекту пістолету, це одноразові змішувачі. З їх допомогою напилюють або заливають ППУ, регулюючи інтенсивність подавання матеріалу та форму факелу.

З одним набором насадок та шлангів пістолет можна використовувати з декількома портативними установками Penoglas Kit 400, пістолет використовується багато разів.

Де використовують Penoglas Kit

Комплект такого обладнання найбільш ефективно використовувати при роботах на площі до 100 кв. м, тобто

  • при утепленні балконів, лоджій, веранд, металевих боксів, гаражів, торговельних павільйонів

  • для заповнення та ремонту щілин та тріщин, стиків в будівельних конструкціях, які мають складну форму
  • для ізоляції та герметизації по периметру вікон та дверей, по стиках перекриттів та стін
  • для теплоізоляції труб, камер, місткостей, вентиляційних каналів, контейнерів

Нанесення ППУ

Поверхня, яку будуть обробляти, має бути чистою, сухою та відчищеною від мастил, пилу та сміття. Зайва волога може призвести до відшарування ізоляції. Температура поверхні не може бути нижчою +10°С, а температура балонів – нижче +21°С. Піну слід захищати від вогню зварювання, відкритого вогню та ультрафіолету.

ppu4

Коробки можна не відкривати. Треба лише дістати шланги, які приєднані до балонів

Об’єм піни, який можна одержати за допомогою установки – 1 куб. м.