Скло: об’ємне різання та інші технології обробки / Будівельні матеріали
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Скло: об’ємне різання та інші технології обробки


sklo004.jpg (63.03 Kb)

Не лише пласке скло

Можна, наприклад, різати й пляшки. З них можна отримати досить привабливі вазончики або плафони для бра або люстр. Для цього складають імпровізований верстак – основа та три бруски. Пляшку виставляють між брусками та обертають ї лівою рукою, а правою рукою зі склорізом проводять лінію розрізу.

sklo001.jpg (54.18 Kb)

Після цього лінію розрізу треба простукати зсередини. Для цього використовують шпильку з обважнювачем. Простукавши, відокремлюють відрізану частину пляшки.

Якщо простукати лінію розрізу зсередини неможливо – її акуратно прогрівають газовим пальником. Є й обмеження – поверхня пляшки має бути гладкою, краще, щоб циліндричної форми. Посудини складнішої форми, наприклад, з кутами, різати складніше.

sklo002.jpg (58.95 Kb)

Обробка відрізаного ребра

Наприклад фахівці, які виготовляють вітражі, використовують алмазні міні- верстати Inland або Kristall, якими швидко можна обробити навіть нерівну лінію різання.

Якщо необхідно затупити ребра віконного скла, використовують губку з алмазним покриттям або камінь для заточення ножів, але перед тим його треба зволожити.

Якщо шліфувальних робіт багато, треба зробити шліфувальний верстат з дрилю та насадки з шмерґелевим папером.

Свердління скла

У склі інколи треба зробити отвори, наприклад, для закріплення ручки у скляних дверях або для закріплення дзеркала на стіні.

Свердла для скла випускають трубчастими з алмазним напиленням, а також є списуватими твердотопними.

Бажано використовувати для цього свердлильний верстат, бо дриль важко встановити рівно під прямим кутом до поверхні скла і воно від того може тріснути при натисканні.

sklo003.jpg (84.51 Kb)

Під скло підкладають м'яку підкладку – гуму, ковролін та т.ін. Свердлять у водяній ванні. Навколо зони свердління закріпляють гумове або пластикове кільце, далі наливають у нього воду та обережно свердлять. Натискати на скло не треба дуже сильно. Спочатку до половини свердлять з одного боку, далі скло перевертають, суміщають свердло з точкою свердлення та досвердлюють зі зворотного боку.

Ґравіювання на склі

Щоб зробити візерунок на склі, обробити ребра дрібних деталей або зробити маркування можна застосувати бормашини. Це відомі марки Dremel, Proxxon, Bort та т. ін. Але бормашину та насадки для неї треба підібрати правильно, щоб потужність та обороти відповідали операції, що виконується. Для деяких робіт обирають карборундові шліфувальні насадки, але тонкі та точні роботи потребують використання насадок з алмазним напиленням.

sklo004.jpg (63.03 Kb)

Заощаджувати на насадках не треба: дешеві погано відцентровані та швидко виходять з ладу, бо в них використовують низькоякісні абразивні склади.

Матування скла

Скло можна матувати повністю або місцями. У першому випадку це можуть бути плафони, вазонки, елементи вітражу або під майбутнє фарбування.

sklo005.jpg (74.92 Kb)

За допомогою матування можна й малювати. Хто ще не навчився малювати за допомогою бормашини, може вирізати візерунок на плівці Oracal, наклеїти її на поверхню скла, а після цього піддати її локальному матуванню.

sklo006.jpg (53.5 Kb)

Самий простий спосіб матування – в піскоструминній камері, вона може знайтись у скляній або авто- майстерні.

Існують також пасти на основі фтористого амонію для матування скла– Glassmoze та Glassmat. Пасту наносять лопаточкою на скляну поверхню, чекають деякий час, потім збирають назад у місткість або змивають водою.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up