Звукоізоляція поверхонь житла за допомогою гіпсоволокна

By: Євген

zvukknauf0

Серед недоліків великого міста один з основних – шум. Він, як запевнюють словники та підказує власний досвід – негативно впливає на організм та заважає його роботі та відпочинку.

Одним з рішень боротьби з шумом є використання гіпсоволокна КНАУФ-суперлист.

КНАУФ-суперлист виготовляють пресуванням гіпсу та волокон розпушеної мукулатури, які рівномірно розподіляються по всьому об’єму. Висока щільність тут є запорукою високих звукоізолюючих характеристик, крім того, матеріал є ударотривким.

zvukknauf1

Гіпсоволокнистий КНАУФ-лист рекомендують для облаштування приміщень з високими вимогами безпеки, оскільки у нього чудові протипожежні характеристики. Цим матеріалом часто-густо облицьовують дерев’яні поверхні для забезпечення їм додаткового захисту від вогню. Лицьова та тильна сторони цього матеріалу вкрити активним гідрофобізатором, відшліфовані та оброблені просочуванням проти руйнування покриття.

Але цього суперлиста може і не вистачити. При монтажі безпосередньо на стелю або стіну каркасів, металеві частини стають провідниками вібрацій, передаючи ударний шум на облицювання з гіпсокартону. Але, якщо додержуватись вимог технології та німецьких стандартів якості, які у випадку з шумоізоляцією вимагають відділення металевого каркасу від суміжних конструкцій будівлі – слід використовувати ущільнюючу стрічку КНАУФ-Дихтунгсбанд.

Вирішення проблеми шуму – шумоізоляція – це завжди конструкція, а не якийсь окремий матеріал.

Конструкція стелі

zvukknauf2

Конструкція стелі П 213

Основні профілі підвішують до несних конструкцій перекриття підвісами, які регулюються. Несні профілі, на які прикріпляють КНАУФ-суперлист, розташовані в одній площині з основними.

Якщо сусіди згори щоденно справляють весілля, тоді між чорновою та підвісною стелею слід розмістити звукоізолюючий матеріал – мінеральну вату. А для захисту від ударного різновиду шуму краще використовувати спеціальні вібро-підвіси.

Конструкція облицювання

Для звукоізоляції стін фахівці КНАУФ рекомендують застосовувати комплектну систему С663. Використання у каркасному просторі мінеральної вати гарантує суттєве збільшення індексу звукоізоляції конструкції. А якщо збільшити кількість листів в облицюванні (на каркасі с мінеральною ватою всередині), така конструкція суттєво знизить повітряний шум. При використанні ж вібро-підвісів обшиття з ГВЛ захистить ще й від повітряного шуму.

zvukknauf3

Конструкція облицювання С663. Конструкція перегородки С 362

Конструкція перегородки

Відмінне рішення для звукоізоляції приміщень – перегородка С 362 з двошаровим обшиттям з КНАУФ-суперлистів на одинарному металевому каркасі.

Якщо одношарова перегородка з ГВЛ, заповнена мінеральною ватою, знизує рівень шуму на 52 дБ, то двошарова – на 60 дБ! КНАУФ-суперлист не лише знижує рівень децибелів, його структура та щільність дає можливість відсікати шуми всіх різновидів та різних частотних діапазонів. Тобто, голоси людей (середні та високі частоти), музика та звуки телевізора заважати нікому не будуть.

Конструкція підлоги

Звукові хвилі по дорозі нагору не зустрічають будь-яких перешкод, тому звукоізоляція підлоги є необхідністю. Але, якщо при переданні крізь повітря деяка кількість звукових хвиль розсіюється, то при ударному шумі плита перекриття шум безпосередньо випромінює у приміщення, що розташовано нижче. Крім того, звукова хвиля передається з плити перекриття на всі конструкції стін, що примикають до неї. Технічне рішення компанії тут таке: суха стяжка за технологією КНАУФ супер-підлога.

zvukknauf4

Першим шаром такої підлоги є поліетиленова плівка з кромочною стрічкою по всьому периметру, далі – керамзитова засипка КНАУФ шаром 20-90 мм. Засипка одночасно поглинає звукові вібрації та вирівнює поверхню підлоги. Згори конструкція вкривається елементами підлоги (ЕП) з гіпсоволокна (система ОП 131). Дякуючи щільності (1150 кг/м3), матеріал забезпечує надійну звукоізоляцію.