Маленькі хитрощі 6: корисні пристосування для столяра

By: Євген

mh60

Ці нескладні пристосування можуть стати у пригоді при виконанні майже кожної столярної роботи.

Штовхач

Коли деталь подають на фрезу нерідко є потреба одночасно притискати її до лінійки та штовхати уперед.

mh61

Звичайно, можна працювати двома руками, але штовхач однаково потрібен, тож можна спростити завдання, якщо сам штовхач створює бічне зусилля. Для цього варто лише повернути ручку штовхача під деяким кутом до напряму подачі, наприклад, під кутом 30°.

Велика шмиґа (малка)

Стандартні регульовані шмиґи (малки) є надто короткими, тож, коли розмічають довгі лінії на листовому матеріалі в результаті в кінці накопичується велика помилка.

Для такого розмічання краще зробити регульовану шмиґу (малку) з лезом довжиною у 800 мм. У якості осі краще поставити закладний болт. Його квадратна шийка не дасть провертатися при затягуванні баранчикової гайки. Похибка з такою шпиґою (малкою) значно зменшиться.

mh623

1 – велика шмиґа (малка). 2 – покажчик (розмітник) середини

Покажчик (розмітник) середини

В багатьох рамних конструкціях пази слід обирати посередині ребра дошки, і зробити розмічання, знайшовши середину, можна досить простим пристосуванням, яке можна зробити з підручних матеріалів – покажчиком середини ребра дошки.

Слід обрати планку, яка довжиною має бути більше, ніж товщина дошки, яку треба обробляти. В цій планці треба просвердлити два отвори і ставити в них два шипи діаметром шість міліметрів.

Далі все треба зробити точно – а саме забити цвях точно посередині між шипами. Це слід зробити таким чином, щоб назовні стирчав лише кінчик.

При роботі з покажчиком (та й розмітником) середини його надягають на ребро дошки, притискають шипи до поверхонь дошки та протягують покажчик-розмітник вздовж дошки. Цвях залишить довгу подряпину саме на середині ребра.

Покажчик-розмітник можна перевірити. Для цього, позначивши першу лінію, покажчик перевертають та проводять другу лінію. Незначне розходження ліній можна скоригувати, якщо переточити кінчик цвяха, зробивши його рівнішим.