Більшість домашніх майстрів розвішують інструмент по стінах своєї майстерні. Це дуже зручно, адже все на виду і у майстерні зовсім не крадуться квадратні метри.
За пару годин можна зробити універсальну вішалку для розміщення ручного інструменту та оснастки. Для цього можна використати мебельний щит та напрямні з кронштейнами. Це все коштує не надто дорого і можна спокійно придбати в будівельному супермаркеті.
В одному з щитів за допомогою дриля у верстаті круговими пилками свердлять отвори. Якщо отвір замалий, наприклад для пасатижів чи стамески, його можна з одного боку збільшити лобзиком. Отвори малих діаметрів для закрутки, воротка плашки, звісно свердлять простими свердлами.
Кожна поличка знизу доповнюється ребром жорсткості, яке прикріпляють саморізами. Додатково з’єднання можна підсилити і клеєм.
У кронштейна є виступ, під який знизу полички свердлять неглибокий отвір Ø7 мм.
У кронштейна є й свій отвір, крізь який його прикріпляють саморізом до ребра жорсткості.
У ребра жорсткості є й друге призначення. На ньому таж можна розмістити інструменти. Для цього використовують гачки, розташування яких задається інструментом та оснасткою. Допустиме навантаження складає 63 кілограми на кронштейн та сто кілограмів на стояк, тобто можна розмістити багато різного інструменту.
Стояки прикріпляють до стіни саморізами. Відстань між ними визначається вашими полицями з приєднаними кронштейнами. Обов’язково слід використовувати рівень при складанні.
Інструмент та оснастку розташовують на цій свіжозробленій вішалці. Якщо з’являється новий інструмент можна зняти поличку та додати отворів або гачків.
Самі полички можна легко знімати та переставляти. На поличках також зберігається оснастка – верстат (стояк) для дрилю, набір кругових пилок та інший інструмент.
Але довгі лінійки, ручні ножівки, рівні можуть висіти на стіні на індивідуальних місцях поза інструментальними поличками.