Стрічкова личкувальна машина: будова та параметри

By: Євген

shlifstr00

Стрічкова личкувальна машина є ідеальною для шліфування великих поверхонь деревини, пластика, металу.

Будова та призначення Стрічкової личкувальної машини

Стрічковою личкувальною машиною (СЛМ) користуються столяри та теслі, але і домашні майстри використовують цей пристрій для найрізноманітніших потреб, наприклад, при ремонті. Найчастіше нею користуються для первинної обробки матеріалу – видалення старого покриття, личкування шпакльованої поверхні, обробки віконних та дверних блоків.

shlifstr1

Робота личкувальної машинки заснована на круговому русі шліфувальної стрічки на роликовому механізмі. Є й закріплені на корпусі держаки, за які можна міцно тримати інструмент під час роботи. На деяких моделях шліфмашин передбачена можливість зняття держаків, щоб була можливість працювати у обмежених умовах.

shlifstr2

Видалення старого лакофарбового покриття за допомогою личкувальної машинки

Крім того, є кнопка фіксації вимикача для безперервної роботи, що полегшує працю при обробці великих поверхонь.

shlifstr3

Робота зі стрічковим терпугом (напилком)

Серед стрічкових личкувальних машин є окрема група так званих стрічкових напилків. Їхні конструктивні особливості дозволяють виконувати обробку поверхні в місцях, яких не в стані досягнути звичайні шліфмашинки. В них використовується вузька абразивна стрічка.

shlifstr4

З СЛМ добре здійснювати грубу обробку великих поверхонь. Є спеціальні шліфмашинки для шліфування труб

Основні технічні параметри Стрічкової личкувальної машини

Важливим параметром шліфмашинки є потужність. Для домашніх умов досить і 400-800 вт, але для професійного інструменту потрібна більша потужність.

Ще один параметр – термін безперервної роботи. Потужні професійні зразки можна експлуатувати декілька годин поспіль, але простіший домашній інструмент потребує «відпочинку» кожні 20-30 хвилин.

Наступною характеристикою є швидкість обертання тягового ролику, яка, зазвичай, не перевищує 2000 об/хв., а стандартними параметрами є 300-400 об/хв. Чим вище швидкість, тим вище продуктивність, але при великій швидкості поверхня обробляється неякісно, і потім приходиться її доводити додатковими операціями. Зі швидкістю обертання пов’язаний параметр швидкості переміщення стрічки, який нерідко вказується у технічних характеристиках.

shlifstr5

Побутовий інструмент потребує перерв у роботі кожні 20-30 хвилин. При личкуванні вертикальних або похилих поверхонь велика вага може затруднювати роботу.

У багатьох моделей є функція регулювання швидкості обертання – як плавно, так і ступінчасто. Регулювання швидкості обертання дає можливість виконувати різні режими роботи – як чорнову обробку, так і фінішне шліфування.

Вага – теж важливий параметр. Якщо при роботі Стрічкова личкувальна машина стоїть на поверхні, яку обробляє, тут вага великого значення не має, ще й вага допомагає добре притиснути стрічку до місця обробки, полегшуючи цим роботу. Але в деяких випадках упоратись з важкою шліфмашинкою складно, наприклад при личкуванні вертикальних або похилих поверхонь.

Щоб при включенні шліфмашинка не стрибнула уперед, її не можна вмикати, коли вона стоїть на поверхні. Вмикають її лише тримаючи навісу в руках. Так можна вберегтися від травм та пошкодження матеріалу. Але багато моделей мають функцію м’якого старту, коли Стрічкова личкувальна машина набирає оберти поступово, що особливо важливо при роботі з важким інструментом.