Таль з електроприводом / Обладнання
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Таль з електроприводом


tal4.jpg (66.28 Kb)

Для гаражу або майстерні з ремонту автомобілів такий підйомний пристрій незамінний. А якщо взято більш потужний електромотор з редуктором, а замість ланцюга – сталевий трос, можна і збільшити вантажопідйомність механізму.

Електричний багатоблок – електроталь (Мал. 1), змонтований на каретці з чотирма колесами (кульковий підшипник Ø17хØ40х12 мм) має можливість пересуватися по поворотній кран-балці довжиною 2,8 м. Кран балка повертається на осі, яка закріплена за допомогою сталевих кутків 80х80 мм на капітальній балці перекриття приміщення. Втулку цього шарніру (урізок труби Ø21/27 мм) приварюють на кінці двотавру №10, який і є основою конструкції кран-балки. Опора кочення на іншому кінці кран балки дає їй можливість пересування по вигнутій рейці сектором у 120°. Опора кочення, це підшипник 202 – Ø15хØ35х11 мм вісь якого приварюють до опорної пластини, яку, в свою чергу прикріпляють до двотавру болтами та гайками М8.

tal1.jpg (75.23 Kb)

Рейку гнуть з швелеру 5У довжиною 3,5 м. Радіус загинання - 2,85 м. Рейку прикріпляють до перекриття стелі болтами через отвори у верхній полці швелеру. А ось закруглити швелер прийдеться на вигинальному верстаті. Отвори кріплення у верхній полці швелеру свердлять після досягнення ним потрібної форми. Таль має електромотор з черв’ячним редуктором, через вихідну зірочку якого проходить підйомний ланцюг велосипедного типу, який, переважно, й обмежує максимальну вагу вантажу, що пересувають, це 200 кг. Для кріплення вантажу призначений блок з гачком, та зірочкою, що вільно обертається. Кабель живлення мотору підвішують на тросику, що натягають між двома кронштейнами, які закріпляють на кінцях кран-балки. Для вмикання, вимикання та зміни напряму обертання мотору використовується пульт керування.

Закінчивши слюсарні та зварювальні роботи по виготовленню деталей підйомного механізму їх ретельно вичищають металевою щіткою, закругляють гострі кромки. Після того деталі вкривають двома шарами ґрунтовки ГФ 021 з просушкою кожного шару. Шарнірні з’єднання та підшипники заповнюють мастилом.

 • Сухий струмок в саду зроблений з каміння.
 • Складання підйомного механізму починають з встановлення сталевих кутків для кріплення осі шарніру кран-балки на капітальній балці або стіні. Відстань між полками кутків, що закріплені один над одним, має бути 102-105 мм. Зайвий зазор компенсують латунними шайбами, які виконують функцію підшипників ковзання.

  tal2.jpg (105.88 Kb)

  tal3.jpg (64.12 Kb)

  1. Вісь обертання шарніру слід змастити мастилом Литол 24 2. Тросик для підвішування кабелю натягають між кронштейнами, що закріплені на кінцях кран-балки. На верхній полці загнутої рейки (швелера) видно голівки болтів кріплення до перекриття стелі 3. Кріплення кран-балки до перекриття за допомогою сталевих кутків 80х80 мм з товщиною стінки 6 мм

  Помістивши втулку кран-балки між полками кутків, знизу вставляють вісь шарніру та закріпляють її до нижнього кутка болтами з гайками через отвори в підп’ятнику. Потім розміщають та фіксують рейку до перекриття стелі таким чином, щоб опорний підшипник при повороті кран балки вільно котився по полці швелера, не торкаючись його стінки. В кінці хода опорного підшипника (з обох боків) на нижній полці встановлюють стопори-обмежувачі, наприклад, болти М10 з гайками (не показані). Перевіривши легкість переміщення кран-балки у секторі 120°, на ній встановлюють кронштейни та натягають тросик для підвішування кабелю для електромотору.

  Після цього на кран-балці монтають каретку складену з приводом та поліспастом. Зробивши відповідні електричні з’єднання та підключивши пульт керування, перевіряють роботу підйомного механізму.. Ланцюговий підйомний пристрій бажано обладнати кінцевими вимикачами.

  tal4.jpg (66.28 Kb)


  Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

   

  ➡ Приват 4149629353047269

  ➡ Monobank: 4441114410047144

  ➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

  ➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

   

  Дякуємо!

   
  Дизайн маленької кухні. 60 іде...

  03 Jun 2022 ,fersht
  Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

  Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

  11 Nov 2022 ,fersht
  Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

  Тераса. 50 Ідей

  19 Sep 2022 ,fersht
  Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

  Дизайн великої кухні в світлих...

  11 Nov 2022 ,fersht
  Всім власникам великого кухонного простору п...

  Камін в інтер'єрі. 100 ідей

  11 Nov 2022 ,fersht
  Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

  Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

  11 Nov 2022 ,fersht
  Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

  Простір під сходами - функціон...

  11 Nov 2022 ,fersht
  Правильно використаний простір під сходами д...

  Маленькі кухні - дизайн

  11 Nov 2022 ,fersht
  За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

  Смарт кухні. Ідеї дизайну

  11 Nov 2022 ,fersht
  У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
  SuperDim.info
  Супер дім
  Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
  Важливо
  Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
  Правила сайту
  Контакти
  Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
  up