Торшер з абажуром з ротангового полотна / Ідеї для дому
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Торшер з абажуром з ротангового полотна


Нерідко після капітального ремонту залишається купа залишків привабливих матеріалів, які рука не підіймається викинути. Але їм можна знайти застосування. Наприклад, скориставшись шматком ротангового полотна можна створити чудовий світильник, наприклад, торшер.

torsher1.jpg (61.4 Kb)

Почати можна з виготовлення обручів абажура. Їх можна зробити з чотирьох кутків ПХВ 15х15х1,5 мм. У кожного з однієї полки треба відрізати смужку у 12 мм. З однієї з відрізаних смужок треба викроїти два відрізки по 6 мм, які підуть на дистанційні планки між кутками. Різати треба гострим монтажним ножом, після чого місця різа зачистити шкуркою. Потім з фанери 18 мм завтовшки випилюють оправку – круг Ø400 мм, та обертають навколо неї куток, так, щоб коротка полка була вниз та назовні. Один кінець обрізають по місцю в стик, потім знімають з оправки та на обох кінцях згори та знизу роблять вирізи 6х3 мм, а поряд свердлять отвори Ø3 мм. Після цього знову обертають куток навколо оправки та прикручують до неї маленькими саморізами. На стику кутків створюється верхній та нижній прорізи розмірами 6х6 мм – крізь них після складання каркасу і вставляється ротангова смужка, як плівка у рамку фільмоскопу.

 • Сухий струмок в саду зроблений з каміння.
 • Потім розмічають та прикріпляють дистанційну планку. Стики розносять на 120°один від одного, адже у нас три елементи, які склеюють. Перед ти як наклеїти смужку її слід акуратно змастити по всій довжині клеєм Момент-88. Смужку с нанесеним клеєм притискають до кутка та тримають одну-дві хвилини, доки клей не схопиться, після чого залишають на добу. Через добу деталь знімають, напилком та личкувальною шкіркою обробляють торець вузької полички кутка. При приклеюванні другого кутка кільце пригвинчувати не треба, бо потім його з оправки не зняти. Клеять полкою всередину, фіксують ізоляційною стрічкою. Так само роблять і другий обруч.

  Далі зі смужки ПХВ шириною 12 мм роблять пластини, що з’єднують верхній та нижній обручі. На кожну з внутрішнього боку приклеюють П-видні профілі, в результаті чого створюються пази, в які вставляють кінці спиць, що тримають абажур. Профілі згинають також зі смужки ПХВ, що залишилася від кутків. Гнуть у холодному вигляді, затиснувши у тиски, відрізаючи «хвости», протираючи на наждаку.

  Після того обручі з’єднують цими пластинами. Відстань диктується шириною шматка ротангового полотна, наприклад – 100 мм. Для здійснення цього, з картону вирізають смугу шириною 100 мм та вставляють шаблон в паз одного з обручів, а зверху надягають другий обруч. Суміщають прорізи для вставляння ротангу на обручах та переходять до розмічання місця приклеювання пластин. Для цього проводять два перпендикулярних один одному діаметри. Один проводиться крізь проріз у обручі. Кінці діаметрів вказують на місця кріплення. Після цього приклеюють три смуги, залишивши прорізи відкритими, видаляють картонний шаблон та протягують ротангове полотно. Стик полотна може вийти з невеличким заходом. Далі на щілину приклеюють четверту планку.

  torsher2.jpg (58.58 Kb)

  1-2. Обручі для каркасу клеять на оправці з багатошарової фанери. 3. Склеєний каркас. 4. Полотно вставляють в каркас, як плівку у рамку фільмоскопу.

  Смужка, що закриває прорізі на обручах, буде наклеєна після встановлення ротангового полотна.

  Інші деталі торшеру виготовляють згідно з кресленнями. Шайбу завтовшки 0,5 мм вирізають з цинковки, в її отвір Ø35 мм вставляють патрон. Диск випилюють з фанери товщиною 10 мм. Патрон можна використати зі старого світильника. Стакан виточують відповідних розмірів, вибирають глухий отвір пір’яним свердлом Ø45 мм на глибину 35 мм. Згори свердлять наскрізні отвори для виводу тепла. Паз в консолі для проводу 3х6 мм пропилюють циркулярною пилою. Деталі основи вкривають морилкою та лаком, складають на саморізах та ПВА. Щоб скласти торшер, через отвір у стакані протягують провід та під’єднають його до патрону. Потім згвинчують патрон, надягають на нього цинковану шайбу, притягують шайбу до диску саморізами та з’єднують все це зі стаканом. Стакан до консолі прикріпляють на шипах з клеєм ПВА. В диск вставляють спиці Ø2 мм(можна від парасольки), які згинають у відповідності з кресленням та надягають абажур. На провід ставлять вимикач. Паз з проводом на консолі закривають смугою ПВХ.

  torsher3.jpg (61.43 Kb)

  Розміри деяких деталей торшеру

  torsher4.jpg (.18 Kb)


  Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

   

  ➡ Приват 4149629353047269

  ➡ Monobank: 4441114410047144

  ➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

  ➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

   

  Дякуємо!

   
  Дизайн маленької кухні. 60 іде...

  08 Mar 2023 ,fersht
  Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

  Тераса. 50 Ідей

  08 Mar 2023 ,fersht
  Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

  Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

  11 Nov 2022 ,fersht
  Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

  Тераса. 50 Ідей

  08 Mar 2023 ,fersht
  Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

  Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

  08 Mar 2023 ,fersht
  Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

  Простір під сходами - функціон...

  08 Mar 2023 ,fersht
  Правильно використаний простір під сходами д...

  Дизайн маленької кухні. 60 іде...

  08 Mar 2023 ,fersht
  Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

  Дизайн великої кухні в світлих...

  11 Nov 2022 ,fersht
  Всім власникам великого кухонного простору п...

  Камін в інтер'єрі. 100 ідей

  11 Nov 2022 ,fersht
  Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...
  SuperDim.info
  Супер дім
  Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
  Важливо
  Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
  Правила сайту
  Контакти
  Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
  up