Тримери: призначення, будови, типи

By: Євген

kosarka1

Якщо не косити ділянку кожні два тижні, вона заросте бур’яном і не буде ніякого красивого газону біля будинку. Гарним помічником в цій справі є тример, який прийшов на заміну традиційній косі.

Призначення тримеру

Хоча головне призначення тримеру – косіння трави, він може впоратись з кущиками та молодими деревцями. При освоєнні нової ділянки, боротьбі з багаторічними чагарями бур’яну, при косінні на нерівних поверхнях (схилах ярів, узбіччях доріг), обробці відлюдних куточків ділянки, де безсила газонокосарка – тример є незамінним інструментом. Гарним помічником він буде і при заготівлі сіна.

trim1_2

1 Тример – чудовий помічник при косінні ділянок, що сильно поросли та заготівлі сіна. 2 Тример скосить траву там, куди газонокосарка не дістане.

trim3_4

3 Тример корисний в місцях, де потрібна особлива акуратність. 4 Він підрівняє край газону біля квітника або паркану

Будова та типи тримерів

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Основними конструктивними елементами тримера є двигун, штанга, всередині якої обертається вал, редуктор (не у всіх) та ріжучий елемент. Мотор може бути електричним або бензиновим. На штанзі прикріплений держак для утримання інструменту та захисний кожух. Штанга буває складаною, нерознімною, прямою або вигнутою. Тримери зі складаною штангою зручні при транспортуванні та зберіганні, але нерознімна штанга більш надійна. Вигин штанги дозволяє обходитись без нижнього редуктора. У якості ріжучого органу в тримерах використовують сталевий ніж (диск) або волосінь. Розташування двигуна переважно верхнє, хоча є й моделі з нижнім його розташуванням.

э
trim21_2

1 Складана штанга полегшує транспортування тримера та його зберігання. 2 Вигнута штанга дозволяє розвернути ріжучий елемент паралельно поверхні ґрунту без встановлення редуктору.

Бензинові тримери

Зазвичай відрізняються більшою потужністю, яка дозволяє косити не лише молоду траву, але й зрізати висохлі стебла бур’яну, кущики та невеличкі деревця. Для цього в комплектацію більшості таких тримерів входять ножі та фрези. Але все ж основним ріжучим органом є волосінь. Робота з нею більш продуктивна – круг косіння (біля 45 см) майже вдвічі більший ніж при використанні ножа. Більша частина побутових тримерів оснащена двотактними двигунами, що працюють на суміші бензину та оливи. До недоліків бензинових тримерів відносять їхню шумність (працювати треба в навушниках) та підвищену вібрацію.

trim23_4

3 Бензиновий тример. 4 Електричні тримери зазвичай менш потужні, проте вони легше бензинових та комфортніші у роботі.

Електричні тримери

Частіше за все їхня потужність коливається в діапазоні 600 – 1000 Вт. Але є й моделі потужністю до 1100 Вт, якої вже досить для використання металевих ножів та фрез. Діаметр круга різання знаходиться у діапазоні 22-40 см.

Джерелом живлення для електротримерів може бути електромережа або акумуляторна батарея. Переваги тримеру з батареєю – ним можна користуватися далеко від розетки, не турбуючись про довжину проводу. Але такі модулі мають низьку потужність та високу ціну.

trim25-6

5 Використовуючи ранцевий акумулятор великої ємності, можна значно збільшити тривалість безперервної роботи тримера. 6 В комплект акумуляторних тримерів зазвичай входять зарядні пристрої.