Тримери: органи управління, розвантаження, ріжучі органи

By: Євген

benzokosa

Органи управління та розвантаження (наплічний ремінь)

Щоб тримером було зручніше користуватися, у комплект входить держак, розташований на штанзі. У бензинових інструментів це зазвичай U-подібна (велосипедна) ручка, яка дозволяє тримати та направляти тример двома руками. На правій рукоятці розташовані елементи керування інструментом (вимикач запалення, фіксатор курка газу, курок газу). Більш легкі тримери оснащують D-подібною ручкою – для одної руки. Другою рукою інструмент у такому випадку тримають за штангу або за додаткову ручку на корпусі двигуна. Для полегшення роботи тримером використовується наплічний ремінь (розвантаження), яка розподіляє навантаження, вагу інструменту, з рук на плечі та спину. Аматорське розвантаження має легку та зручну конструкцію. В ній застосований тип кріплень, які забезпечують можливість її швидкого зняття по закінчення роботи.

trim31_2

1 Розвантаження дозволяє рівномірно розподіляти вагу тримера та полегшує роботу. 2 Професійне розвантаження для потужного інструменту.

. . .

Ріжучі елементи тримерів

В залежності від типу трави, яку передбачено скосити, обирають і ріжучий елемент – тримерну голівку з волосінню або ніж. Для їх встановлення треба відкрутити гайку кріплення та встановити елемент. Після затягування гайки тример є готовий до роботи.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Голівка тримера являє собою котушку, всередині якої знаходиться волосінь. Два її кінчика знаходяться назовні – саме вони ріжуть траву. В процесі зносу, або при обламуванні при зіткненні з твердою перепоною волосінь витягується зі шпульки на потрібну довжину.

За способом подавання волосіння розрізняють тримерні голівки ручні, напівавтоматичні та автоматичні. В ручних оператор видовжує кінчики власноруч. У других для подавання волосіння досить легкого удару шпулькою по землі. Автоматичні пристрої подовжують «вусики» самі, коли ті стають надто короткими.

. . .

Ножі та фрези використовують на тримерах великої потужності для виконання важкої роботи. Встановлення цих інструментів, зазвичай, не викликає утруднень.

trim41_3

1 Напівавтоматична тримерна голівка. 2 Трилопатевий диск. 3 Фреза допоможе при косінні ділянок, що сильно позаростали.