Якщо у вас невеличка сім’я, або ви взагалі одинак, ви бажаєте пити чисту воду, але грошей у вас не так багато, треба купляти фільтр-глечик. Нема сенсу витрачати гроші на суперпродуктивний пристрій. Але тонкощі у виборі все ж є. Треба звернути увагу не лише на вартість самого глечика, але й на вартість картриджу. Досить часто буває, що досить дешева накопичувальна ємність розрахована саме на невиправдано дорогі картриджі. Глечик повинний мати товсті стінки з міцного пластику, у не має бути ніякого запаху. Тут краще обрати прості марки, такі, як «Аквафор» або «Бар’єр».
Якщо у вас ще й маленька кухня, внаслідок чого не варто зв’язуватися з габаритними глечиками, або стиль вашого життя пов’язаний з постійними переїздами – оберіть фільтр-насадку. Тут бувають різні моделі, які помітно відрізняються як ціною, так і ресурсом. Щоб зорієнтуватися, можна скористатися рекомендацією – обирати пристрій для очищення води, фільтроелементи яких до чергової заміни в стані очистити не менш тисячі літрів. Не зайвою буде і наявність перемикача режимів «З фільтром», «Без фільтру». Буває ще одна корисна опція – календар, який нагадує, коли час заміняти картридж. Бажана продуктивність – 0,5 л/хв.
Проточні фільтри частіше купують сім’ї з маленькими дітьми, а також ті, хто бажає вживати справжню чисту воду, за що прийдеться викласти помітно вищу суму. В цих пристроях в першу чергу слід звернути увагу на кількість модулів фільтрування, кожен з яких є ступенем очищення. Тобто – чим їх більше – тим очищення якісніше. Найбільш ефективні системи мають у своєму складі з п’ятьма фільтрувальними модулями. Виключенням є фільтри тонкого очищення з картриджем, що не міняється і він завжди один. Продуктивність проточного фільтру обирають в залежності від кількості споживачів. Для великих сімей (від п’яти людей) краще брати апарати з максимальними характеристиками. Всі розрахунки треба здійснювати на об’ємі води, яка доросла людина споживає в день, а це в середньому – два-три літри.
Є й нові моделі очищувачів води, які працюють на дещо інших принципах.
Цікавою, наприклад, є конструкція магістрального фільтру з картриджем, який не міняють. Апарат цього типу являє собою хрестоподібний чотири-вивідний штуцер, в корпус якого вмонтований фільтро-елемент. Два основних виводи призначені для встановлення у систему водогону. Особливу цікавість тут викликає колба-картридж з мембраною, зробленої з надтонкої металевої нитки, вкритої скляною оболонкою. Саму нитку роблять з міцних нержавіючих стопів. Пори цієї сітки не пропускають частки розміром більше 1 мкм. Крім того, у складі картриджу є активоване срібло, яке допомагає позбавлятися ще й мікробів. Оскільки фільтр легко промивається, картридж міняти не треба. Для регенерації фільтро-елементу треба лише відчинити вентиль, що розташований знизу. У деяких моделях передбачена система автоматичної промивки картриджа.
Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду
Фільтри, які працюють за принципом зворотного осмосу теж починають розповсюджуватися все більше. Раніше цей процес, який полягає в зниженні концентрації розчину шляхом продавлювання його крізь мікропористу мембрану-фільтр (осмос), використовувався лише в системах опріснювання морської води, а також у медичній промисловості. Цей метод і був взятий за основу у виробництві високотехнологічних побутових фільтрів проточного типу. Головним елементом тут є зворотно-осмотична мембрана, пори якої мають розмір 0,0001 мкм. Фільтр в стані затримувати будь-які шкідливі хімічні речовини, важкі метали, мікроби. Щоб насичувати воду корисними мінералами в деяких моделях передбачені спеціальні мінералізатори.
Ще один сучасний метод підготовлення води – озоносорбція, і він також вже використовується у побутових фільтрах. Ефект очищення досягається з рахунок озонування. Озон викликає окиснювальний процес у шкідливих органічних та неорганічних речовинах.
У подібних конструкціях вода попередньо очищується у вугільному сорбенті, а після цього поступає у відсік озонування, а далі – у модуль озоносорбції, де і здійснюється фінішна фільтрація.