Утеплення балкону відкриває нові можливості використання корисного простору. Але буває і таке, що стандартні методи теплоізоляції застосувати не можна, і треба шукати альтернативні способи термоізоляції. У більшості випадків вони не можуть конкурувати з повноцінною теплоізоляцією, але у деяких конкретних умовах і такий результат можна вважати успішним.
Перше, що слід мати на увазі при обранні рідкої термоізоляції – спосіб її нанесення. Наприклад, наливні склади (піноізол) не підходять для утеплення балконів – ними заповнюють порожнини у стінах будівлі, що сплановані заздалегідь. Але досить непогані показники звуко- та теплоізоляції у сумішах, що наносять методом розпилення. Вони бувають професійними, тобто треба мати особливе обладнання і витрати від цього збільшаться. Але існують склади, що мають в декілька разів нижчу ціну. Їх випускають у тубах та одної упаковки вистачає на квадратний метр. Після нанесення і подальшої полімеризації створюється досить міцний шар піни, який і забеспечує якісну термоізоляцію.
ЕКОЛОГІЧНІ УТЕПЛЮВАЧІ
Екологічність покриттів, що використовують вдома все більше набуває принципового значення. Але тут є багато варіантів. В основі таких утеплювачів – папір, тирса або водорості. Але при цьому втрати площі будуть більш суттєвими – це ціна за екологічність. Ековата це утеплювач, який виробляють з відходів паперу та картону. Хоча в цей матеріал і додають антисептики, він все ж вважається натуральним. Але папір, подрібнений до необхідного стану має всі необхідні властивості – вологостійкість, звукоізоляційні показники, паронепроникність.
Для якісної термоізоляції потрібний шар ековати товщиною не менше п’ятнадцяти сантиметрів. Для стін, що межують з теплими приміщеннями, наприклад, сусідською лоджією, що вже утеплена, досить і п’яти сантиметрів. Якщо у максимальних показниках теплоізоляції нема потреби, кілька сантиметрів можна відвоювати за рахунок зменшення товщини шару. При більших об’ємах робіт з термоізоляції з використанням цього матеріалу вже потрібне спеціальне обладнання, тому, що матеріал задувають у порожнини повітряною пушкою. Але на балконі чи лоджії ці роботи можна зробити вручну.
Хоча втрат у якості теплоізоляції уникнути не вдасться, при ретельній роботі вони будуть мінімальні. Для утеплення балкону ековатою прийдеться все ж будувати каркас, який потім обшивають, наприклад, гіпсокартоном. У порожні комірки матеріал слід вкладати щільно.
У числі утеплювачів з паперу є і гофрокартон. Якщо його багато, то можна добряче заощадити на теплоізоляції. Щоб здійснити цей задум слід підготувати потрібних розмірів панелі та форми розраховані на декілька шарів гофрокартону. Торці треба добре позакривати, наприклад, скотчем. Укладений та герметизований на стиках утеплювач можна зашити зверху будь-яким матеріалом. Але це тимчасовий метод, оскільки у картону немає необхідних властивостей для протидії впливу вологи, та й пожежонебезпечним його не назвеш.
Висушені водорості
Цей матеріал здавна відомий тим, хто живе біля моря. У сучасному вигляді камка це продукт єднання традиційних та нових технологій. Результатом цього процесу став новий екологічний утеплювач. Особлива обробка дозволила зробити матеріал негорючим та стійким до гниття та грибків. Але властивість насичувати повітря корисними речовинами у нього не зникла. У нього не така висока теплоізоляційна властивість як, наприклад, у мінвати, тому камку вкладають у декілька шарів. Звідси втрати площини, а другим мінусом є підвищена вага.
Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками
Арболіт
Ще одним нестандартним рішенням для утеплення лоджії або балкону є арболіт – плити п’ять-сім сантиметрів завтовшки, зроблені з соломи, тирси з додаванням рідкого скла, цементу та інших речовин, що покращують його експлуатаціні якості. Арболіт «дихає», не горить, не дуже дорогий. Є й недолік – він вбирає вологу, але це вирішується за допомогою гідроізоляційних матеріалів, водовідштовхувального просочення та тинькування.
ЛЕГКІ УТЕПЛЮВАЧІ
Якщо утеплюється не лоджія, а саме балкон, слід враховувати вагу обраного матеріалу. А тут від натуральності прийдеться відмовитися та користуватися більш сучасними технологіями. В наш час ця продукція теж досить безпечна для здоров’я. Зараз з метою утеплення часо-густь використовують пінополіетилен, головним плюсом якого є легкість. Його виробляють в рулонах і в матах. Звісно, чим товстіший шар, тим тим термоізоляція краща. Але цей матеріал не «дихає», тому доведеться щось вирішувати з вентиляцією. Проте він вологостійкий, тому проблема гідроізоляції тут відсутня.
Холофайбер – досить звичний, хоча й не для будівництва, матеріал. Однак, свої утеплювальні властивсті він може проявити не лише для одягу, але й для житла. Будівельний холофайбер виробляють у вигляді матів або пластин від шести до дванадцяти сантиметрів завтовшки. Крім інших характеристик якісної термоізоляції, халафайбер не є алергенним, він мало важить, тому його можна використовувати у будь-яких конструкціях.