Габіони для вирівнювання рельєфу

By: Євген

gabion0

Обираючи ділянку землі для дачі майбутній господар намагається придбати рівне місце без крутих підйомів та спусків, але якщо так не виходить, прийдеться думати, як ці перепади висот красиво обіграти. Один із варіантів – це використання габіонів.

gabion1

Для зміцнення невеликого схилу будують вертикальний короб з дроту та наповнюють його матеріалом, що є під рукою.

gabion2

Дротовий каркас роблять з сталевих цинкованих прутів та заповнюють камінням

Практика свідчить, що навіть ділянки, призначені для будівництва житлових споруд можуть мати схили, нерівності та інші складнощі рельєфу. Але всі ці природні незручності можна перетворити в оригінальні переваги ландшафту у вигляді декоративних підпорних стінок з терасами, прикрашеними квітами та в’юнкими рослинами.

Як прикрасити незручний ландшафт за допомогою габіонів

Навіть невеличкий пагорбок може стати чудовим елементом ландшафтної творчості і фантазії. Можна створити підпірну стінку біля невеликого схилу або невеликі пандуси, сходи, прикрасити їх кашпо з квітами та т. ін. Тут приводиться кілька прикладів оформлення подібної місцевості за допомогою цинкованих прутів, дроту, грат та каміння.

gabion3

Для зміцнення схилу слід збудувати саме таку конструкцію. Розміри – приблизні, бо залежать від перепаду висот на ділянці. Щоб ділянка складалася не лише з інженерних споруд, верх габіону можна прикрасити квітником, якщо підсипати ґрунту та посадити квіти.

Пергони, це мобільні загороджувальні конструкції невеличкої ширини, які виготовляють з сталевого цинкованого дроту

gabion4

Будуючи пергону, ви не лише зміцнюєте схили ділянки, але й упоряджуєте простір. Потім її можна перетворити у місце відпочинку.

Виготовляють сучасні габіони з міцного сталевого подвійного дроту або металевого прута, що забезпечує їм міцність та рівномірне розподілене навантаження. Такі металеві сітки звуть габіонами та пергонами.

Зовні вони виглядають як контейнер, що має форму вузького короба, прямокутника чи куба. Їхній внутрішній простір заповнюють битою цеглою, рінням, жорствою, дрібним камінням. Габарити нічим не обмежуються, тож їх можна використовувати не лише, як декоративний та конструктивний матеріал, але й для будівництва огороджень, а також для створення малих архітектурних форм.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Проектуємо перепади

Чудовим додатком до цієї об’ємної конструкції з габіонів та пергон є квіти або в’юнкі рослини. Краще за все висаджувати їх згори на пергони. До таких стінок можна притулити теплиці, навіси та інші фрагменти благоустрою. Зелене листя та стебла рослин, що вкривають стінки з металевих прутів та каменів не лише є різновидом декоративних прикрас та благоустрою ділянок із складним рел’єфом, але й використовуються при створенні різноманітних малих форм на рівній місцевості.

Що стосується ушляхетнення ділянки з різким перепадом висот, то крім пергон можна також використовувати і габіони, створюючи різноманітні композиційні рішення. Вони за формою нагадують плити або куби, з їхньою допомогою можна складати надійні підпорні стінки, які закріпляють сипучий ґрунт в стабільному положенні. Висота підпорних стінок, складених з габіонів та закріплених у ґрунті спеціальними стрижнями з металу може сягати кількох метрів.