Комбінована підлога

By: Євген

kombipidloga0

Світла ділянка під обіднім столом викладений мармуровою плиткою 15х15 см. Цей майданчик облямовує мармурова мозаїчна стрічка. Інша площа в кімнаті вкрита темний ламінатом, який імітує натуральну деревину в мостинах, які були характерні для сільських будинків. Таке комбіноване рішення може мати й інший вигляд, але ця ідея може зробити вашу вітальну досить оригінальною.

Монтаж плитки

Спочатку розмічують розташування острівка з плитки на підлозі. Тут треба зважати й на розмір столу разом з стільцями та ще й невеликим запасом по ширині та довжині.

Крім того слід урахувати, що між плиткою та стіною мають вміститися десь два-три ряди ламінату мінімум, в іншому разі він не буде міцно триматися. Обрана діагональна схема укладання. Плитки монтують на грубий шар розчину, щоб перекрити різницю рівнів між ламінатом та плиткою. З боку ламінату з’єднувальний шов заповнюють силіконом, який підходить по кольору. Коливання дерев’яної підлоги з часом може призвести до тріскання силіконового шару, тож відстань між ламінатом та плиткою можна заповнити дрібнопористою гумою або використати стикувальний профіль.

kombipidloga1_2

Після розмічання острівця правильно буде вирізати під нього підкладку з шумоізолюючого матеріалу. Для діагонального вкладання слід провести напрямну під кутом 45°. Треба відрізати та укласти декілька кутових плиток насухо.

kombipidloga3_4

Ґрунтовкою обробляють поверхню, для зв’язування пилу та забезпечення стійкої адгезії. Клей для плитки наносять гребінцевим шпателем. Укладають першу плитку, після чого наступні орієнтують по ній. Щоб зазори були однаковими можна використати монтажні хрестики.

kombipidloga5_6

Коли весь острівець вкритий плиткою, починають його облямовувати мозаїчними смужками. Мозаїка наклеєна на основу з сітки, тож зручно нарізати з неї смужки малярним або канцелярським ножем.

kombipidloga7_8

Мозаїчну плитку укладають на розчин, так легше компенсувати перепад, який виникає внаслідок різниці товщини мозаїчної та основної плитки. Стару дошку використовують для вирівнювання розчину, а перегорнуту мостину для контролю висоти.

kombipidloga9_10

Мозаїчні смуги на вус не ріжуть, їх просто стикують по кутах, це не зіпсує зовнішнього вигляду. Коли клей схопиться, по облицьованій поверхні рівномірно наносять розчин для натурального каменю.

kombipidloga11_12

Після цього за губкою шви заповнюють розчином. В кінці всю поверхню слід ретельно протерти вологою ганчіркою.

Монтаж ламінату

Для покриття обраний 13-мм ламінат з чорно-коричневого обробленого дубу на сосновій основі. Але альтернативою тут можуть бути просякнута оливою сатинована деревина, білений або натуральний дуб.

kombipidloga_1_2

Міряють відстань між острівцем та стіною. Мостовини від стіни підрізують так, щоб вкласти їх паралельно мармуровому острівцю. Біля дверного прорізу передбачений стикувальний профіль, який може бути встановлений на мостовину.

kombipidloga_3_4

Дистанційні клини біля стіни забезпечать дотримання компенсаційного шва шириною приблизно 15 мм. Кабель для світильників на підлозі треба від початку до кінця простягнути під мостовинами.

kombipidloga_5_6

Укладання наступного ряду починають з відрізаної мостовини, що залишилася від укладання попереднього. Довгий бік мостовини, що примикає до острівця, відрізують по місцю лобзиком.

kombipidloga_7_8

Круговою пилкою у мостовині для вбудованих світильників вирізають отвори. Кабель, прокладений під мостовинами, під’єднують до контактів світильника.

kombipidloga_9_10

Стик, замість монтажу стикувального профілю, заливають силіконовим герметиком. Останню мостовину укладають паралельно передостанній, та, використовуючи залишок мостовини, роблять відповідні позначки вздовж нерівної стіни.

kombipidloga_11_12

Далі непотрібну деталь відрізують та припасовують. У фінальній частині роблять отвори для затискачів під плінтусом, які мають глибину 5 та 10 мм (для прокладання кабелю). Затискач прикріпляють шурупом.

kombipidloga_13_14

Згори на притискач надягають плінтус. На кутах планки підрізують на вус. Світильники, будовані у підлогу візуально на зони розділяють вітальню та їдальню.