Мансарда на горищі

By: Євген

mans_gor4

Оптимальними варіантами для житла є проекти, у яких передбачається спорудження одного поверху з подальшим обладнанням мансарди. Втілювати такий проект у життя можна у декілька етапів, на відміну від будинків, вже спроектованих з мансардою. А так – цей елемент будівлі можна облаштувати саме в той час, коли виникне необхідність. Якщо мансарда в проекті вже була передбачена, її упоряджування є порівняно легким завданням. Але, якщо у вас виникла думка переобладнати існуюче горище, до зміни плану слід віднестись з максимальною обережністю, інакше великою є вірогідність порушень в загальній конструкції будівлі.

mans_gor1

Бажано, щоб обов’язково був присутній проект мансарди. В цьому проекті слід оптимально розмістити весь простір та функціональні зони – де буде житлова площа, а де місця для сантехніки. При цьому слід оцінити стан конструкції крокв, вирішити, як и де облаштувати вхід, вирішити всі питання комунікацій, спланувати місця та розміри кімнат, з урахуванням меблів та обладнання, які будуть там розташовані, місця знаходження вікон та місць освітлення. Як видно, подібну роботу краще довірити професійним проектувальникам.

mans_gor2

Для повноцінного використання у зоні карнизу під скатами даху висота занадто мала, тому ця властивість повинна якось використовуватися в проекті. Крім того, стояки, які підпирають крокви, і які не можна пересувати, потребують свого вирішення. Швидше за все, їх прийдеться приховати стіновими перегородками. Треба також не помилитися в облаштуванні вікон. Якщо у ванній чи у гардеробній кімнаті віконний проріз можна розташувати досить високо, не втрачаючи при цьому функціонального призначення приміщення, в житлових кімнатах нижній край вікна має розташовуватись не вище, ніж 1,1 метра від підлоги. Інакше ви не зможете, сидячи в кріслі, спостерігати нічого крім неба.

mans_gor3

Простіше переобладнати горище у будинку, що має двосхилий дах, адже ті площі, які обладнати найскладніше розташовані у протилежних боках. То того ж у двох інших сторонах стіни будуть вертикальними, де дуже зручно облаштовувати великі вікна, балконні двері, високі шафи або книжкові полиці.

Простір мансарди буде більше якщо дах спирається на атикову стіну. Якщо така стіна відсутня прийдеться майструвати фальш-конструкцію, що дозволить отримати більш комфортний простір.

Таким чином, щоб розробити дійсно оптимальну та безпечну конструкцію мансарди на горищі краще задіяти спеціалістів. Але перед тим частину робіт можна й треба зробити самому.

Наприклад, якщо в мансарді планується облаштування додаткової ванни, слід передбачити розташування каналізаційних стояків, бо бажано, щоб сантехніка встановлювалася поряд з існуючими стоками. Існуюча каналізаційна система повинна мати запас для того, щоб прийняти додатковий стік. Необхідно перевірити потужність опалювального обладнання, яке вже встановлено, щоб знати, чи може воно зігрівати додаткові квадратні метри. Перевіряють також висоту вентиляційних каналів. Мінімальна відстань між входом до ґратниці і до кінця каналу на даху – два метри. Інакше не можна досягнути необхідного витяжного тягу та прийдеться монтувати додаткову вентиляційну систему.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Далі проект має оцінювати конструктор. Він перевіряє тримкість перекриття, та в разі необхідності дає рекомендації по його підсиленню. Крім того оцінюється технічний стан даху та крокв, оцінюється можливість облаштування шару утеплення з боку мансарди.

Непогано скористуватися і порадами професійного архітектора. Він може визначити, чи достатньо буде житлової площі для зручного проживання з урахуванням опорядження та оздоблення, визначить можливість зручного та практичного облаштування сходів, адже ця конструкція не повинна заважати нормальному використанню нижніх приміщень та мансарди. За допомогою архітектора можна комфортно та раціонально облаштувати простір мансарди і найкращим чином сховати фрагменти будівельних конструкцій.