Мансарда на горищі / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Мансарда на горищі


mans_gor4.jpg (53.4 Kb)

Оптимальними варіантами для житла є проекти, у яких передбачається спорудження одного поверху з подальшим обладнанням мансарди. Втілювати такий проект у життя можна у декілька етапів, на відміну від будинків, вже спроектованих з мансардою. А так – цей елемент будівлі можна облаштувати саме в той час, коли виникне необхідність. Якщо мансарда в проекті вже була передбачена, її упоряджування є порівняно легким завданням. Але, якщо у вас виникла думка переобладнати існуюче горище, до зміни плану слід віднестись з максимальною обережністю, інакше великою є вірогідність порушень в загальній конструкції будівлі.

mans_gor1.jpg (60.17 Kb)

Бажано, щоб обов’язково був присутній проект мансарди. В цьому проекті слід оптимально розмістити весь простір та функціональні зони – де буде житлова площа, а де місця для сантехніки. При цьому слід оцінити стан конструкції крокв, вирішити, як и де облаштувати вхід, вирішити всі питання комунікацій, спланувати місця та розміри кімнат, з урахуванням меблів та обладнання, які будуть там розташовані, місця знаходження вікон та місць освітлення. Як видно, подібну роботу краще довірити професійним проектувальникам.

mans_gor2.jpg (.47 Kb)

Для повноцінного використання у зоні карнизу під скатами даху висота занадто мала, тому ця властивість повинна якось використовуватися в проекті. Крім того, стояки, які підпирають крокви, і які не можна пересувати, потребують свого вирішення. Швидше за все, їх прийдеться приховати стіновими перегородками. Треба також не помилитися в облаштуванні вікон. Якщо у ванній чи у гардеробній кімнаті віконний проріз можна розташувати досить високо, не втрачаючи при цьому функціонального призначення приміщення, в житлових кімнатах нижній край вікна має розташовуватись не вище, ніж 1,1 метра від підлоги. Інакше ви не зможете, сидячи в кріслі, спостерігати нічого крім неба.

mans_gor3.jpg (70.22 Kb)

Простіше переобладнати горище у будинку, що має двосхилий дах, адже ті площі, які обладнати найскладніше розташовані у протилежних боках. То того ж у двох інших сторонах стіни будуть вертикальними, де дуже зручно облаштовувати великі вікна, балконні двері, високі шафи або книжкові полиці.

Простір мансарди буде більше якщо дах спирається на атикову стіну. Якщо така стіна відсутня прийдеться майструвати фальш-конструкцію, що дозволить отримати більш комфортний простір.

Таким чином, щоб розробити дійсно оптимальну та безпечну конструкцію мансарди на горищі краще задіяти спеціалістів. Але перед тим частину робіт можна й треба зробити самому.

Наприклад, якщо в мансарді планується облаштування додаткової ванни, слід передбачити розташування каналізаційних стояків, бо бажано, щоб сантехніка встановлювалася поряд з існуючими стоками. Існуюча каналізаційна система повинна мати запас для того, щоб прийняти додатковий стік. Необхідно перевірити потужність опалювального обладнання, яке вже встановлено, щоб знати, чи може воно зігрівати додаткові квадратні метри. Перевіряють також висоту вентиляційних каналів. Мінімальна відстань між входом до ґратниці і до кінця каналу на даху – два метри. Інакше не можна досягнути необхідного витяжного тягу та прийдеться монтувати додаткову вентиляційну систему.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Далі проект має оцінювати конструктор. Він перевіряє тримкість перекриття, та в разі необхідності дає рекомендації по його підсиленню. Крім того оцінюється технічний стан даху та крокв, оцінюється можливість облаштування шару утеплення з боку мансарди.

Непогано скористуватися і порадами професійного архітектора. Він може визначити, чи достатньо буде житлової площі для зручного проживання з урахуванням опорядження та оздоблення, визначить можливість зручного та практичного облаштування сходів, адже ця конструкція не повинна заважати нормальному використанню нижніх приміщень та мансарди. За допомогою архітектора можна комфортно та раціонально облаштувати простір мансарди і найкращим чином сховати фрагменти будівельних конструкцій.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up