Перепланування: пробиваємо проходи

By: Євген

proh0

Далеко не завжди можна отримати дозвіл на виготовлення прорізу в несній стіні. Це пов’язано з тим, що конструкції будинків бувають різними. Особливо проблематично одержати дозвіл, якщо ви живете на першому чи другому поверсі. В цих місцях на стіни діє підвищене навантаження.

proh1

Професійне обладнання з алмазним диском. Зразок проекту підсилення прорізу, що облаштовується

Проріз в бетонній стіні

  1. Розмічання. Його здійснюють з використанням лазерного та гідравлічного рівнів. Це потрібно для того, щоб проріз мав потрібні розміри, розташувався в потрібному місці, а краї прорізу були рівними та вертикальними.

  2. Встановлення тимчасових стояків. Перед різанням по кінцях прорізу встановлюються тимчасові опорні стояки, які будуть сприймати навантаження, доки не буде змонтоване стаціонарне підсилення. Встановлення стояків потрібне для забезпечення безпеки робіт та для того, щоб не створилися тріщини в стінах та перекриттях.

  3. Розрізання контурів прорізу. Проріз вирізається по контуру професійним різаком з алмазним диском. Різання здійснюється швидко та без ударів. Професійне обладнання швидко упорається навіть з щільно армованим монолітним залізобетоном. Пил, що створюється, видаляється промисловим пилосмоком.

  4. Розрізання на частини, які можна підіймати, це фрагменти розмірами не більше 300х300 мм, які можна винести вручну. Розбивати випиляну частину прорізу відбійним молотком не допускається.

  5. Фрагменти акуратно витягують вручну та пакують у мішки для сміття.

  6. Суворо дотримуючись проекту монтують металеве підсилення, яке буде сприймати навантаження верхніх поверхів замість випиляного фрагменту стіни. Тимчасові стояки прибирають після того, як будуть встановлені та обварені всі елементи підсилення.

proh2

Металеве підсилення прорізу в несній стіні.

Проріз в цегляній стіні

  1. Розмічання, воно здійснюється з використанням лазерного та гідравлічного рівнів.

  2. Встановлення тимчасових стояків.

  3. Розрізання контурів прорізу методом алмазного різання. Над прорізом з двох боків стіни прорізуються штроби для встановлення перетинки. Різання здійснюють швидко та без ударів, пил видаляється промисловим пилосмоком.

  4. В штробу над прорізом встановлюють перетинку, яка буде сприймати навантаження від верхніх поверхів будівлі та не дозволить завалитися цегляній кладці, що розташована над прорізом. Перетинку виготовляють з двох великих швелерів, які стягують між собою потужними шпильками. Вертикальні опори видаляють та починають різати проріз по контуру різаком з алмазним диском. У якості перетинки можна використовувати й залізобетонну балку. Балку розміщують в ніші, використовуючи цементний розчин.

  5. proh3

    В штробу на прорізом встановлюється металева перетинка, та суворо за проектом монтується металеве підсилення. Результат порушення будівельних норм при знесенні несної стіни в будинку

  6. Розбирання цегляної кладки роблять після встановлення перетинки перфоратором згори донизу. При цьому створюється велика кількість битої цегли, яка пакується в мішки та виноситься.

  7. Монтаж стояків підсилення. Суворо за проектом монтують металеве підсилення для сприйняття навантаження від верхніх поверхів. Тимчасові стояки прибирають після встановлення та обварювання всіх елементів підсилення.