Перепланування: облаштування лоджії

By: Євген

lodzh_0

Лоджія є елемент будинку, який багатьма не до-оцінений. Обладнана зі смаком, вона може стати одним з найкомфортніших кутків квартири. Все залежить, що ви збираєтесь з неї зробити – кабінет, студію, зимовий сад, міні-вітальню чи хатній бар.

lodzh_1

Сценарії перетворення

Їх всього два: лоджію (балкон) залишають ізольованими або приєднують до житлового приміщення. Балкон приєднати навряд чи вдасться, його, хіба що, можна утеплити і використовувати у ролі квітника, місця для зберігання чи для відпочинку влітку. Що стосується лоджії, то тут фантазія може розігратися більше. Але є велика різниця між заскленою холодною лоджією, та повноцінно утепленою, яка може стати житловим приміщенням.

lodzh_2

Фронт робіт

Лоджія, це та ж кімната, у неї є стіни, стеля та підлога, і слід приділити увагу всі цим складовим. Перетворення лоджії у облаштоване приміщення складається з декількох етапів: засклення, утеплення перекрить та несних конструкцій, фінішне оздоблення.

Обираючи рами для засклення, краще зупинитися на деревоалюмінієвих або ПВХ зі сталевим каркасом, як найбільш міцних, екологічних та невибагливих у догляді. Склопакети мають бути мінімум двокамерними. Якщо місця мало, слід обирати не двостулкові, а розсувні вікна, як у шафах купе, або такі, що обертаються навколо центральної осі. При регулярному провітрюванні це заощадить місце.

lodzh_3

На лоджії створений комфортний простір. Вона обладнана під невеличкий кабінет. Вікна вкриті римськими шторами з сучасним принтом.

Найважливішим є етап утеплення. Поліуретановими герметиками закривають всі шпарини, тріщини, шви, та стики з підлогою та парапетом.

Схема утеплення: каркас – шар теплоізоляції з базальтової вати – шар пароізоляції – внутрішнє обшиття. Найефективнішою є пароізоляція на основі фольги. Так утеплюють стіни та стелю. На утеплення стін з кожного боку слід залишити місце, тому розмір віконної рами має бути меншим за довжину балкону на товщину утеплювача.

Проблема підлоги для лоджії полягає в тому, що при її утепленні може створитися невеликий подіум. Рекомендують робити дерев’яний каркас, класти шар теплоізоляції, яку вкривають цементно-тирсовими плитами. Потім укладають фольгоізол, роблять бетонну стяжку та нарешті укладають фінішне покриття – наприклад, керамічну плитку.

Інший спосіб – на плиту перекриття класти теплоізоляцію з жорстких плит, які вкривають дошками для підлоги або влаштовують згори стяжку та фінішне покриття.

lodzh_4

Стіни та стелю оздоблюють вологостійким гіпсокартоном, який потім тинькують, фарбують, заклеюють шпалерами. Можна встановити і вагонку по решетінню.

При цьому слід не забувати про освітлення та заздалегідь провести електричний кабель до всіх потрібних місць.