Мозаїчна стільниця / Ідеї для дому
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Мозаїчна стільниця


Мозаїчні панно з давніх давен використовували при оздобленні стін храмів та палаців. Але ними можна прикрасити і звичайні речі з обстанови, наприклад, кухонний стіл.

Техніка мозаїки в нашому випадку буде полягати у викладанні деталей зі шматків скла, виготовлених за ескізом. Потім ці шматочки, з яких складається якийсь малюнок або візерунок приклеюють на якусь поверхню, наприклад, на поверхню кухонного столу. При створенні ескізу малюнок розділяють на окремі фрагменти, які легко можна вирізати зі скла.

mo1.jpg (140.29 Kb)

Фон навколо основного малюнку можна заповнити мозаїкою, зробленою за звичайною технологією, тобто, з невеличких шматочків скла (чипсів) приблизно однакової форми та розмірів. До речі, відходи скла, бите скло, можна придбати у будь-якій фірмі, яка продає видаткові матеріали та художнє кольорове скло для вітражів.

Рекомендують спочатку викладати основний малюнок, після того – рамку, а вже потім викладати фон. Крім того, слід ретельно перевірити, щоб скалки скла були однакової товщини.

mo2.jpg (81.5 Kb)

Роботу починають з підготовки основи мозаїки. Якщо, як часто буває, поверхня стільниці не зовсім рівна, треба її обробити шліфувальною машиною

Важливою є й обрання затирки. Оскільки на стільницю на кухні можуть діяти різні активні речовини (вино, оцет та т.ін) можна використовувати епоксидну затирку Starlike C.350 Crystal, вона є ідеальною для швів завтовшки до двох міліметрів. Але вона дорога, тож, для економії, невеликі шви основного малюнку можна акуратно залити епоксидною смолою, а для фону використати звичайну білу затирку, розбавлену (замість води) латексною добавкою Mapei Isolatic.

mo3.jpg (56.02 Kb)

Знаходять або самостійно малюють зображення, роздруковують на принтері, та обов'язково нумерують всі деталі, щоб не плутатись в їх великої кількості. Всю композицію акуратно вирізають канцелярським ножем.

mo4.jpg (87.12 Kb)

Слід зробити на принтері декілька копій. Пронумеровані деталі на вихідних кресленнях та копіях розмальовують кольоровими олівцями, щоб простіше було знаходити кольорове скло при роботі.

mo5.jpg (82 Kb)

Вихідний ескіз розрізають на окремі фрагменти, це будуть шаблони для виготовлення деталей мозаїки зі скла. Прикладають шаблон з ватману до скла потрібного кольору, та обводять його фломастером

mo6.jpg (82.89 Kb)

Деталі вирізають склорізом та обточують краї шліфмашинкою. Кожну частину основного малюнку спочатку складають на шаблоні, та впевнившись, що всі деталі припасовані правильно, переносять її на стільницю.

mo7.jpg (75.05 Kb)

Щоб перенести малюнок на стільницю, лист ватману, який залишився після того, коли був вирізаний основний малюнок, розташовують на стільниці, закріпляють по крах малярною стрічкою та обводять по внутрішньому контуру простим олівцем. Ватман знімають зі стільниці, а її поверхню для кращої адгезії ґрунтують клеєм ПВА «Момент D3», розведеним з водою у співвідношенні 1:1. Цей же клей, лише нерозбавлений, у подальшому використовують для приклеювання скляної мозаїки.

mo7_1.jpg (98.32 Kb)

Для пришвидшення процесу, основний малюнок викладають паралельно з фоном. Різкі та гострі переходи між деталями мозаїки по висоті знімають шліфувальним кругом середньої жорсткості.

mo8.jpg (71.89 Kb)

Невеличкі шви основного малюнку та рамки акуратно заливають епоксидною смолою, у якості напрямної використовують зубочистку.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Простір під сходами - функціон...

08 Mar 2023 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up