Послідовність ремонту будинку

By: Євген

remon_0

Пора ремонту. Дехто скаже – нарешті! Але декому дуже хочеться щоб усе це швидше скінчилося, але з позитивним результатом. З чого ж почати?

Незалежно від того, чи збираєтесь ви ремонтуватись своїми силами, чи є намір винайняти бригаду, слід твердо вирішити, що ви насправді збираєтесь змінити та зробити. Порийтесь у модних часописах, присвячених інтер’єрам, передивіться подібні ролики в Інтернеті. Можливо побачене так вас захопить, що ви вирішите скористатись послугами професійного дизайнера.

Тоді у вас відпаде необхідність у самостійному складанні схем потрібних інженерних комунікацій (сантехніки, електрики, опалення, вентиляції та т. ін.); плану внутрішніх перегородок з розділом простору на необхідні житлові, допоміжні та технічні зони з розміщенням меблів, сантехнічних приладів та розеток; створення кошторису чорнових та опоряджувальних робіт. Інколи фахівець навіть береться за повне постачання необхідних матеріалів відповідно до складеної ним відомості ресурсів та проведення ремонту від початку до кінця.

Хоча ці послуги не дуже дешеві, і від них у повному обсязі можна відмовитись, але не треба соромитись залучати фахівців для вирішення окремих питань первинного проектування.

На жаль, велика кількість досить привабливих проектів не отримали путівку у життя внаслідок таких перепон, як несучі стіни, вентиляційні та каналізаційні системи, які не можна ніяк чіпати, не порушуючи при тому існуючих будівельних норм.

Одержавши документи на новобуд чи нову квартиру, хазяїн отримує на руки поверхові плани та схеми, по яких можна визначити розташування несучих перегородок та інженерних комунікацій. Це дає можливість корегувати ваш проект таким чином, щоб нічого не руйнувати з того, що не можна. Тобто – все починається з документів, в тому числі і дозвільних.

Далі треба вирішити, чи ви будете самі вирішувати всі виробничі питання, чи прийдеться найняти бригаду. Тут треба оцінити свої фахові будівельні можливості, не забуваючи і про фінансовий бік справи. Якщо ж ви вирішили все робити самостійно, все ж таки, спробуйте проконсультуватися з фахівцями та побувайте на об’єктах, які вони доводять до ладу.

В будь-якому випадку все починається з кістяку, тобто возведення всіх запланованих внутрішніх перегородок, при чому особливу увагу слід приділити точному виконанню розмірів дверних отворів, щоб потім не прийшлось нічого відрізати чи доклеювати.

Щоб наочно перевірити той план, що у вас є на руках, можна взяти декілька цеглин або блоків розкласти по місцях майбутніх стін та перегородок і подивитися, що там таке виходить. Може, наприклад, виявитися, що для комори чи для ванної кімнати ви залишили мало місця.

Наступним етапом буде проведення всіх інженерних комунікацій, які вам знадобляться за новим планом. Цей список має бути складений на самому початку. До нього входить розводка електричних мереж; телефонних, телевізійних та інтернет мереж; підведення каналів та облаштування місць для встановлення кондиціонерів; розведення систем опалення (це можуть бути батареї та тепла підлога); проведення водяної та каналізаційної систем, підведення для вентиляції та можливо й підведення шлангів для систем пиловидалення.

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

Важливо, щоб все це було зроблено на самому початку, інакше прийдеться руйнувати тиньковані та пофарбовані стіни та натикатися на незаховані проводи.

Далі йдуть чорнові роботи. Треба вирівняти всі поверхні, здійснити обробку перед чистовими роботами – це і є найбільш брудний етап усіх робіт, але від якості його виконання залежить і фінішна якість. Але тут не можна поспішати, не давши висохнути стяжці та штукатурці.

Але є й досить творча частина робіт, яка наступає, коли всі підготовчі роботи виконані.

Оздоблювальні роботи дозволять виконати всі найяскравіші ідеї і замовника, і дизайнера. Тут важливо дотримувати всю послідовність ремонту.

В першу чергу слід начисто опорядити стелі, після того – стіни, а після того і підлоги. Якщо в планах є натяжні стелі, то краще спочатку повністю опорядити стіни: наклеїти шпалери, пофарбувати, або оштукатурити особливою фактурною штукатуркою, а вже потім натягувати стелі. Після того, як підлоги будуть готові, їх слід вкрити плівкою або іншим матеріалом, щоб не зіпсувати результати попередньої роботи.

Треба пильнувати також про температурні режими та інтервали часу. Треба давати висохнути фарбі, клею, штукатурці. Двері та наличники упорядковують на останньому етапі робіт. Те ж стосується розеток, вимикачів, світильників та люстр. На цьому ж етапі встановлюються плінтуси та сантехнічні прилади.

remon__1

Тепер ремонт готовий, так що можна завозити меблі, вішати фіранки та інші фрагменти декору.