Вікова мудрість хатніх майстрів у декількох прикладах

By: Євген

hitr0

Якщо, як завжди, раптом, знадобилося витягувати з хати важку річ, наприклад, непідйомну пральну машину або шафу, а допомагати нема кому, може статися враження, що ця задача немає рішення. Нерідко поріжок вхідних дверей занадто високий, і дуже не хочеться його пошкодити у процесі транспортування важкого вантажу. Тут можуть і не допомогти роликові опори, приховані десь у коморі на всякий випадок. Але вихід, як і завжди, знайдеться. Слід у дверному отворі покласти лист ДСП 18 мм завтовшки таким чином, щоб один її край ліг на підлогу у передпокої, а середина – на поріг. Тоді вже можна кріпити роликові опори по кутах речі, яку треба переміщати, та перекатувати її далі до порогу. Далі, ДСП як гойдалка перехилиться на другий бік, річ сама перекотиться назовні і це буде легко, красиво та вишукано. Плита при цьому має бути досить довгою та відповідати ширині отвору.

hitr1

. . . . .

Доробка козлів. Можливо ви маєте у хазяйстві козли з продовженими поперечинами, то їх можна удосконалити, додавши один, або декілька обмежувачів для створення підпору, що допоможе при розпилюванні, струганні заготовок, або для виконання будь-якої іншої подібної роботи. Таким чином буде значно розширена функціональна можливість цих козлі, які нерідко роками простоюють у сараї без роботи. Обмежувач потрібної довжини повертається на міцному шрубі. Треба закріпити його таким чином, щоб у піднятому стані він уперся у ніжку.

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

Якщо у вас немає лещат, але вони конче потрібні, можна скористатися і допоміжними матеріалами та конструкціями, яких повно у допоміжних приміщеннях на ділянці. Тут потрібні два обрізи дошки з твердої деревини розмірами 20х200х450 мм. На відстані 25 мм від крайки однієї з заготовлених дошок свердлять кріпильні отвори, після чого на торцях обох заготовок випилюють пази глибиною 75 мм та такої ширини, щоб до них заходили рейкові струбцини. Заготовку з отворами прикріпляють до верстаку, а в пази, що зроблені, поміщають струбцини. На них і надягається друга деталь з торцевими пазами. Саморобні тиски готові до

hitr2

На малюнку: 1 – рейкові струбцини довжиною 300 мм; 2 – пази глибиною 75 мм; 3 – обріз дубової дошки; 4 – отвори для кріплення.