Спальня під стелею – як зробити антресолі

By: Євген

antres2

У невеликих за площею квартирах завжди існує проблема влаштування спального місця, яке використовується лише в нічний час.

antres3

Але є варіант, який можна реалізувати власноруч – ліжко на антресолях. Звичайно, це для повнометражних квартир.

antres4

. . . . . . .

На антресолях прийдеться спати «по-східному», на подушках, тут же добре було б поставити невисокий столик-тумбу.

antres5

У квартирі з високими стелями можна зробити своєрідний антресольний поверх та обладнати там спальні місця. Такі ліжка особливо подобаються дітям, а батьки, мабуть так часто лазити туди не будуть, хіба що з черговою інспекцією.

Конкретні розміри конструкції антресольного поверху залежать від приміщення. Наприклад в дитячій кімнаті таку конструкцію можна розташувати над вхідними дверима. Тоді драбина, яку будуть випускати з люку буде знаходитись у дверному прорізі, не займаючи зайвого місця.

. . . . . . . .

Настил антресолей спирається на раму-каркас, бічні бруси якого прикріпляються до стін дюбелями та саморізами. Додатковими опорами є чотири стояки, один з яких стоїть вільно. Каркас краще робити з клеєних брусів, це міцніше, привабливіше, а головне, це виключить подальші деформації. Мінімальний переріз брусків – 40х160 мм. Бруски опорної рами виставляють на ребро, з’єднуючи врубками. Місця з’єднань можна підсилити металевими накладками. Дошки настилу прикріпляють до рами саморізами.

Наприклад, ширина конструкції антресолей складає 3,4 метри, а глибина 1,9 метри. При збільшенні розмірів прийдеться підсилити конструкцію рами проміжними брусками, розташувавши їх на відстані0,7 – 0,9 метри.

antres6

Як зробити спальню-антресолі – покрокова інструкція

1. Для міцного з’єднання пази для врубок треба запилювати дуже точно та ретельно.

2. Для з’єднання деталей у пів дерева врубку спочатку запилюють паралельними різами, а потім видаляють зайву деревину стамескою.

3. Закріпивши стояки до стіни, на них кладуть поперечний брус рами та фіксують його до стіни та стояків.

antres7

4. Середній, рухомий брус, встановлюють на місце після монтажу опорної рами зі стояками. З’єднання деталей може бути в пів дерева.

5. Після складання каркасу антресолей починають укладати дошки настилу, прикріпляючи їх шурупами-саморізами до брусків рами.

6. Встановлення П-видного обрамлення люка-лазу. Тут знадобиться помічник.

antres8

7. Обрамлення люка-лазу фіксують до брусків опорної рами саморізами.

8. Огородження антресолей ожна виконати у вигляді дошки, яку зкріпляють на брусках-стоячках.

9. Кріплення поперечних брусків між подовжніми брусами рами підсилює її конструкцію.

antres9

Драбину можна зробити стаціонарною, або такою, щоб розкладалася у необхідному випадку. Люки-драбини під стелю останнім часом з’явилися у продажу на будівельних ринках та спеціалізованих магазинах.

antres10

При облаштуванні антресольного поверху в квартирі слід приділити особливу увагу ретельному опорядженню деталей, щоб воно було у гармонії з обстановкою, що оточує. Натуральний колір деревини добре виглядає у інтер’єрі кімнати для підлітків.

Сухий струмок в саду зроблений з каміння.