Установлення пластикового вікна

By: Євген

plastvik

Купивши пластикове сучасне вікно, можна заощадити грошей, якщо встановити його самому. Але спочатку треба ознайомитись з технологією монтажу подібних вікон зі склопакетами.

plastvik1

Встановлене у віконний проріз сучасне ПВХ вікно – з вбудованими жалюзі. У продажу є такі вікна також з вбудованими шторами, що самі складаються, різних кольорів.

plastvik2

1. Встановлену у віконний проріз раму фіксують по кутах дерев’яними клинцями. 2. За допомогою рівня та складного метру раму вивіряють по горизонталі та вертикалі 3. Перед тим, як прикріпити раму до косяків, треба впевнитись, що шви між рамою та косяками однакові по ширині.

plastvik3

4. Встановивши анкерні пов’язі а поздовжні пази рами, її прикріпляють до косяків. Тепер можна навісити стулки та, прикрутивши ручки, перевірити роботу. 5. Встановлені віконні стулки за допомогою спеціального ключа можна регулювати по висоті та в бічному напрямі. 6. В кінці шви прилягання до стіни ущільнюють піною та при необхідності додають силіконової маси.

По своїх теплозахисних властивостях сучасні пластикові вікна ПВХ не поступаються, а інколи перевершують бетонні або цегляні стіни. Але ефективність використання цих властивостей напряму залежить від якості виконання швів між вікном та стіною, а також від положення вікна у віконному прорізі. Якщо стіна монолітна, вікно треба встановлювати по її середній лінії. Якщо стіна утеплена, вікно краще розташувати в зоні теплоізоляційного шару.

Перед тим, як монтувати вікно, стулки відокремлюють від рами. У нашому випадку мова про віконну раму, що закріплена в кладці прорізу за допомогою анкерного кріплення. Тому попередньо встановлюють металеві профілі (анкери) в поздовжні пази, які вибирають по периметру рами. Вставивши після цього раму у проріз, її фіксують по кутах дерев’яними клинами. Тепер слід перевірити, чи правильно раму розташували по вертикалі та горизонталі. При цьому слід звернути увагу на її положення відносно стіни. Положення рами корегується також клинами.

Прикріпивши раму до косяків віконного прорізу та до віконної перекладки, знову вставляють в неї стулки, що були зняті раніше, та перевіряють їхню дію. У випадку необхідності положення петель регулюють по висоті та бічному напрямі ключем з внутрішнім шестикутником. Якщо стулки помітно зачіпають раму, їх знімають, а раму встановлюють заново.

Припасувавши елементи вікна, починають заповнювати піною шві між рамою та стінкою. При цьому стулки вікна мають бути зачиненими. Щоб уникнути жолоблення рами при ущільненні швів, між рамою та стулками ставлять тимчасові кольорові дистанційні клини. Слідом за піною шви додатково ущільнюють еластичною силіконовою масою.

Віконна рама має бути з’єднана з кладкою максимально щільно, щоб шви між ними були вологостійкими та повітронепроникними. Для цього потрібен абсолютно формостійкий матеріал, наприклад одно- або двокомпонентна піна, яка безпечна для довколишнього середовища та не втрачає з роками своєї форми. Вона швидко твердіє, і вже за чотири-п’ять хвилин її можна різати та фарбувати. Покинувши балон, монтажна піна значно збільшується в об’ємі, це треба враховувати при заповненні віконних швів. Важливо, щоб простір, що заповнюється піною, був відчищеним від бруду та пилу. Поверхні бажано змочити. Деталі для кріплення віконних рам.

plastvik4

У нашому випадку вікна прикріпляють до косяків та перекладки віконного прорізу анкерними пов’язями (фото знизу), які вставляють в периферійний паз рами та повертають на дев’яносто градусів. Відстань між точкам кріплення та кутами рами має бути десь п’ятнадцять сантиметрів, а між анкерами – сімдесят.

Однак, цими металевими профілями вікна можна прикріпляти до непоштукатурених косяків, що мають місце у нових будинках. В інших випадках вікна закріпляють до цегляної стіни металевими дюбелями (фото згори), що вставляють в заводські отвори рам, та шурупами.

Внутрішня будова сучасного вікна ПВХ (поперечний розріз

plastvik5

1. Великий простір між склом, що покращує тепло- за звукоізоляційні властивості вікна; Тут є місце й для штори, що складається, й для жалюзі. 2. Три ущільнення у зонах фальцю, що забезпечують тепло та звукоізоляцію а також захист від злив. 3. Елементи жорсткості спеціальної форми в рамі та стулці, які дають вікну додаткової міцності 4. Атмосферостійкі декоративні елементи з алюмінію, анодовані або з порошквим покриттям, вони бувають різних кольорів. 5. Алюмінієві декоративні елементи на профілі стулки мають закруглену форму, що додає зовнішньому вигляду привабливості