Вирівнюємо підлогу

By: Євген

pidloga1

Перед тим, як робити цементний стягель, спочатку треба зняти настил, замурувати нерівності та вибоїни будівельною сумішшю та двічі обробити мастикою. Важливим є і облаштування електро- та гідроізоляції – з економічних міркувань у якості ізолятора оптимальним буде використання поліетиленового покриття.

Найбільш популярною нині є керамзитоцементний складаний стягель, коли на основу підлоги спочатку насипають керамзит, а потім заливають цементний розчин. Дякуючи пористій структурі легкий та екологічно чистий продукт, виготовлений з випаленої глини, вирівнює перепади висот, поглинає вологу та шум, а на покриття навантаження при цьому майже не збільшується.

Але спочатку треба визначити відхилення різних зон підлоги від площини. Якщо перекіс досягає двох сантиметрів – старе покриття можна не знімати, досить залити самовирівнювальну суміш. Водяний розчин сухої будівельної суміші з дрібним піском та безусадковим цементом сохне досить швидко – вже через добу можна впевнено ходити по підлозі.

Щоб позбавитись шершавості поверхні підлоги, після першої суміші укладають фінішну суміш з більш дрібною фракцією. Вона краще розтікається, тому й покриття виходить абсолютно гладким та рівним.

pidloga2

Якщо робиться сухий стягель, на підлогу встановлюють листи вологостійкої фанери, ДСП, ДВП або гіпсокартону. На бетонний стягель, коли він висохне, наносять гідроізоляційне покриття, після чого укладають листи 12 мм завтовшки. При цьому не дозволяється з’єднувати чотири шви в одній точці, листи слід укладати, зміщуючи їх, як цеглини у муруванні. Матеріал, що вирівнює прикріпляють до підлоги саморізами з дюбелями з пластмаси. Після цього листи обробляють шліфувальною машиною. Рівна підлога підвищує термін придатності покриття, такого, як ламінат, плитка, дошки, паркет, ковролін або лінолеум. Це в подальшому дозволяє не витрачатись на додатковий ремонт. При цьому для надійного вирівнювання поверхонь слід забезпечити таку послідовність робіт – підлога, потім стіни, а в кінці стеля. Спочатку вирівнюють підлогу, на якій потім виставляють маячки для стін. Вслід за укладанням прихованих комунікацій спочатку виконують «вологі» роботи з вирівнювання поверхонь, наприклад, на стінах, після чого сухі – обшивання стелі.

Таким чином можна досягти, як мінімум, геометричної гармонії у приміщенні.