Хто працює на ділянці – конче має зробити собі спеціальну шафу для робочого одягу та взуття. В цій конструкції має бути передбачене місце, де можна не лише зберігати, але й сушити одяг та взуття, що намочилися.
Найкраще місце для такої шафи – передпокій. Саме тут було б логічним зняти брудний та мокрий одяг та переодягнутися у чисте та сухе.
Шафи можуть бути різних розмірів, це залежить від розмірів передпокою. Зазвичай, їх висота 220-230 сантиметрів, ширина від 60 до 90 сантиметрів, а глибина – 40-50 сантиметрів. Шафу складають з мебельних щитів , які виконують роль бокових стінок (малюнок 1, 3). До них прикріпляють горизонтальні щити-полиці (40-50 сантиметрів завширшки, а довжина залежить від розмірів шафи). Далі для жорсткості з тильного боку шафи прикріпляють фанеру або ОСП, що забезпечує стійкість всієї конструкції. В нижній частині шафи має сенс виділити особливу зону для встановлення джерела тепла – масляного адіатора або тепловентилятора. Для пожежної безпеки стінки навколо обігрівача ізолюють листом цинкованої бляхи або пінофола с шаром фольги (малюнок 2).
На рівні 150-170 сантиметрів від підлоги кріпиться вішак для одягу, а знизу над обігрівачем встановлюють полиці, на яких сушиться взуття (малюнок 3). Інший варіант конструкції шафи призначений для того, щоб сушити взуття. Замість горизонтальних полиць встановлюють поворотні трикутні ємності (малюнок 4). В них виставляють вологе взуття, після чого повертають полицю на 45 градусів. Фасад шафи повертається до звичайного вигляду. Тепле повітря від обігрівача підіймається вгору та сушить одяг та взуття.
У шафі обов’язково передбачається вентиляція в верхній горизонтальній стінці, де зроблений наскрізний отвір діаметром сто міліметрів, в який вставляють пластикову або цинковану гофровану трубу, яка відводить повітря в вентиляційну систему помешкання.
Двері шафи можна виконати з плит ДСП. Цей популярний матеріал може бути вже в ламінованому вигляді потрібного кольори – виробники зараз виробляють цілу гаму таких матеріалів.
Але можна використати й масив дошки, але в цьому випадку меблі будуть помітно важчими, хоча і якість буде вище.
Щоб створити потік повітря знизу в дверях роблять наскрізні отвори, які можна прикрити декоративними гратами.