Зняття фарби зі стін хімічним та термічним методом / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Зняття фарби зі стін хімічним та термічним методом


znyattya_foabi_zi_stin.jpg (70.6 Kb)

Тут використовуються лужні та органічні речовини для змивання. Якщо стіни фарбувалися три і більше років тому, хімічні розчини можуть не поратися з очищенням. Тут потрібне невеличке дослідження.

Хімічний метод

Тут використовуються лужні та органічні речовини для змивання. Якщо стіни фарбувалися три і більше років тому, хімічні розчини можуть не поратися з очищенням. Тут потрібне невеличке дослідження.

Для цього готують розчин для видалення фарби згідно з інструкцією, наносять його на фарбовану поверхню, чекають набрякання фарби, після чого знімають її разом з рідиною для змивання шкребком, шпателем або щіткою по металу. Якщо одразу не сталося розм’якшення покриття, процедуру нанесення рідини слід повторити декілька разів.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Видалення фарби хімічним методом має ряд недоліків. Це небезпечно, оскільки всі реактиви є токсичними, мають стійкий специфічний запах. Багато з них викликають опіки шкіри. Крім того, відходи хімічного очищення потребують спеціальної утилізації, тобто їх не можна скидати у каналізацію. І, нарешті, цей спосіб не є дешевим.

Тому треба піклуватися за безпеку робіт – закрити доступ у приміщення для дітей, вагітних жінок та домашніх тварин. Кімната повинна добре провітрюватися, для роботи потрібні захисні окуляри, респіратор та гумові рукавички.

Існують і м'якіші хімічні склади для видалення фарби. Приклад – суміш вапна з карбонатом калію. Для її виготовлення слід розвести у воді нелюсоване вапно та кальциновану соду (або карбонат калію) у співвідношенні 1,4 на 0,4 кг. Суміш має бути густою. Її наносять на поверхню та залишають на 12 годин на стіну або на підлогу. Після цього поверхню можна легко очистити шпателем.

stin6.jpg (50.38 Kb)

Інший варіант – використання рідкого скла, яким змащують фарбовану стіну та чекають повного висихання. Нанесена плівка почне відокремлюватися разом зі старим шаром фарби. Процедуру повторюють декілька разів.

stin3.jpg (.68 Kb)

Термічний метод

Тут фарба розм’якшується під впливом високої температури, після чого видаляється механічним методом.

Термічне очищення не можна використовувати в місцях прихованого прокладання електричних кабелів або розташування декоративного покриття, яке може бути зруйноване від нагрівання, наприклад, пластикових панелей. Цей спосіб видалення фарби найкраще використовувати у місцях, де ударні або вібраційні навантаження недопустимі (віконні рами, заскленні двері та т. ін.).

stin5.jpg (26.86 Kb)

До негативних сторін термічного зняття фарби відносять необхідність швидкого видалення розігрітого покриття, інакше, коли воно вистигне, видалити другий раз його буде важко. Крім того, така робота супроводжується різким запахом нагрітого матеріалу, при цьому також виділяються токсини. Тому провітрювання приміщення та респіратор тут вкрай необхідні.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Інструментами для здійснення термічного методу можуть бути будівельний фен або гаряча праска, якою поверхню нагрівають крізь фольгу. Коли на фарбі після нагрівання з’являться пузирі, покриття слід швидко зняти шпателем.

Деякі лакофарбові речовини при нагріванні ще краще з'єднуються з основою, тому на невеличкому майданчику цей метод спочатку слід перевірити.

Досить великою є й вірогідність займання фарби під час використання термічного методу, тому слід дотримуватися правил пожежної безпеки.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up