Тут використовуються лужні та органічні речовини для змивання. Якщо стіни фарбувалися три і більше років тому, хімічні розчини можуть не поратися з очищенням. Тут потрібне невеличке дослідження.
Хімічний метод
Тут використовуються лужні та органічні речовини для змивання. Якщо стіни фарбувалися три і більше років тому, хімічні розчини можуть не поратися з очищенням. Тут потрібне невеличке дослідження.
Для цього готують розчин для видалення фарби згідно з інструкцією, наносять його на фарбовану поверхню, чекають набрякання фарби, після чого знімають її разом з рідиною для змивання шкребком, шпателем або щіткою по металу. Якщо одразу не сталося розм’якшення покриття, процедуру нанесення рідини слід повторити декілька разів.
Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками
Видалення фарби хімічним методом має ряд недоліків. Це небезпечно, оскільки всі реактиви є токсичними, мають стійкий специфічний запах. Багато з них викликають опіки шкіри. Крім того, відходи хімічного очищення потребують спеціальної утилізації, тобто їх не можна скидати у каналізацію. І, нарешті, цей спосіб не є дешевим.
Тому треба піклуватися за безпеку робіт – закрити доступ у приміщення для дітей, вагітних жінок та домашніх тварин. Кімната повинна добре провітрюватися, для роботи потрібні захисні окуляри, респіратор та гумові рукавички.
Існують і м’якіші хімічні склади для видалення фарби. Приклад – суміш вапна з карбонатом калію. Для її виготовлення слід розвести у воді нелюсоване вапно та кальциновану соду (або карбонат калію) у співвідношенні 1,4 на 0,4 кг. Суміш має бути густою. Її наносять на поверхню та залишають на 12 годин на стіну або на підлогу. Після цього поверхню можна легко очистити шпателем.
Інший варіант – використання рідкого скла, яким змащують фарбовану стіну та чекають повного висихання. Нанесена плівка почне відокремлюватися разом зі старим шаром фарби. Процедуру повторюють декілька разів.
Термічний метод
Тут фарба розм’якшується під впливом високої температури, після чого видаляється механічним методом.
Термічне очищення не можна використовувати в місцях прихованого прокладання електричних кабелів або розташування декоративного покриття, яке може бути зруйноване від нагрівання, наприклад, пластикових панелей. Цей спосіб видалення фарби найкраще використовувати у місцях, де ударні або вібраційні навантаження недопустимі (віконні рами, заскленні двері та т. ін.).
До негативних сторін термічного зняття фарби відносять необхідність швидкого видалення розігрітого покриття, інакше, коли воно вистигне, видалити другий раз його буде важко. Крім того, така робота супроводжується різким запахом нагрітого матеріалу, при цьому також виділяються токсини. Тому провітрювання приміщення та респіратор тут вкрай необхідні.
Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками
Інструментами для здійснення термічного методу можуть бути будівельний фен або гаряча праска, якою поверхню нагрівають крізь фольгу. Коли на фарбі після нагрівання з’являться пузирі, покриття слід швидко зняти шпателем.
Деякі лакофарбові речовини при нагріванні ще краще з’єднуються з основою, тому на невеличкому майданчику цей метод спочатку слід перевірити.
Досить великою є й вірогідність займання фарби під час використання термічного методу, тому слід дотримуватися правил пожежної безпеки.