Зняття шукатурки зі стін: види дефектів та підготовчі роботи

By: Євген

tinz0

Зняття шукатурки зі стін слід виконувати, вислухавши поради фахівців та дотримуючись кількох правил.

Різновиди дефектів шукатурки

  • Невеличкі здіймання

  • Це горбочки, які з’являються на поверхні шукатурки внаслідок використання недостатньо витриманого люсованого вапна. Горбочки – саме від нелюсованих часток матеріалу.

  • Тріщини

  • Причина їх розвитку в передозуванні в’яжучих компонентів в розчинах або при поганому перемішуванні розчину. Крім того тріщини на шукатурці виникають від швидкого його висихання, особливо під впливом сонячних променів влітку.

  • Відшарування

  • Виникає при шукатурці на пересушену основу або на не такий міцний шар нижчого покриття.

  • Здіймання

  • Такий дефект з’являється після нанесення шукатурки на основу, перенасичену вологою.

Підготовчі роботи перед зняттям старої шукатурки

Перед зняттям старої шукатурки, слід оцінити якість її зчеплення зі стіною та особливості структури. Всю поверхню для цього обстукують гумовим молотком. На ділянках, де покриття погано тримається, звук буде глухим. Такі місця позначають крейдою, щоб далі працювати з ними.

Наявність у приміщенні вологості та ділянок стін, на яких проступила волога, вказує на слабий шар шукатурки. Тут проблемні ділянки плюс 0,5 м у кожний бік слід зачистити від старого покриття.

Інколи при знятті шпалер разом з ними відходить і шар шукатурки, це вже вагома причина повністю позбутися такого покриття.

Будь який демонтаж потребує відповідального ставлення, не дивлячись що ця робота не потребує високої кваліфікації. Головне в ній – дотримання мір безпеки, оскільки нерідко скалки цегли, бетону або пил в стані причинити суттєву шкоду здоров’ю.

Перед зняттям шукатурки треба запастися засобами для захисту шкіри, очей, а також дихальних шляхів. Це – марлева пов’язка або респіратор, окуляри, рукавички, щільний одяг. Крім того задля безпеки слід відімкнути електропостачання приміщення, в якому шукатурка буде зніматися.

При обранні робочого інструменту для видалення шукатурки треба орієнтуватися на товщину шару строї шукатурки, різновид її матеріалу, вимоги до відчищеної основи. В стандартному комплекті мають бути присутні шпатель, кірка, сокира, молоток, довге зубило, металева щітка, перфоратор з насадкою, широкий пензель, віник та совок, мітла, цеберко та мішки для сміття.

Важливо! Зняття шукатурки можна полегшити за допомогою КШМ (болгарки) або спеціальних пристосувань (AGP, Flex).