Зробити цоколь красивим / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Зробити цоколь красивим


cokol_kras0.jpg (105.91 Kb)

Не менш важливим, чим у стін є і вигляд цоколю. Зазвичай, його намагаються виділити та зробити контрастним до фасаду, але у цьому випадку оздоблення має нести і захисні функції, передусім від води та снігу.

Будинок тримається на цоколі, тому не можна допустити ніяких негативних впливів, які можуть порушити цілісність матеріалу цоколя.

Крім захисту від вологи, в оздобленню цоколю велика вага має приділятися і теплоізоляції. Взагалі, у світлі сучасних вимог – не допускається відсутність на цоколі теплоізоляційного шару. Це – частина утеплювального шару зовнішнього периметру фундаменту, яке межує з теплоізоляцією фасаду. Якщо цей комплекс змонтований правильно, це не тільки суттєво зменшить втрати тепла всієї будівлі, але й буде запобігати циклам заморожування несучої конструкції, а це один з головних чинників тривкості.

cokol_kras1.jpg (58.5 Kb)

Під оздобленням має бути ще й теплоізоляційний шар. Комплексний захист цоколя включає також обмазувальну гідроізоляцію, яка не агресивна до полістиролів, а також шар утеплення екструдованим пінополістиролом, десь близько п’яти сантимтрів, по якому роблять тинькування або обклеюють легкими матеріалами.

Будь-яка поверхня цоколю може бути тинькована сумішами для зовнішнього використання, стійкими до води та сонячного випромінювання. Цей тиньк вже може бути з пігментами, або призначений для фарбування.

Найбільш тривкий тиньк – силікатний, на основі рідкого скла, він дорожчий, але найбільш тривкий до атмосферних впливів. Бувають і цементно-силіковані варіанти

Найбільш дешевий тиньк - кольоровий цементний, але тривкість його помітно менша, з часом вона починає відколупуватися.

cokol_kras2.jpg (69.8 Kb)

У крайньому випадку цоколь можна тинькувати звичайним цементно-піщаним розчином, підвищеної марки, після чого пофарбувати у декілька шарів фарбою для зовнішніх робіт. Але покажчик «надійність-краса» тут буде найменший.

Не самим найкращим рішенням буде огородження цоколю панелями, наприклад, сайдингом. Навісний монтаж потребує встановлення підвісів на самому цоколі, це може порушити цілісність гідрозахисту та обклеювальної теплоізоляції.

В окремих випадках люди все ж приходять і до такого рішення, вважаючи, що самі панелі в достатній мірі захищають від води, або вони оперті на інші елементи. В цьому випадку досить просто обрати красиве оздоблення, яке відповідає вашим смакам. На ринку можна знайти металеві, вінілові плити, вдалу імітацію під каміння або інші привабливі матеріали. Спільним для цих елементів оздоблення є те, що вони прикріпляються до каркасу шурупами. Крок у каркасу зазвичай – 600 мм, але для важкого оздоблення типу каменю обирають і менший крок кріплення решетування. Такий вибір для потужного кам’яного цоколю є прийнятним, а для пальового фундаменту інколи обирають різні варіанти імітації цоколю.

Зараз виробляють і такі собі термопанелі для цоколю, які являють собою плити пінополіуретану або пінополістиролу, на які вже наклеєно клінкерну, керамічну або ще якусь плитку. По перше, це досить привабливо, одноразово, це і надійна теплоізоляція. Питання лише в тому, була б можливість їх адекватно наклеїти – цоколь має бути рівним, не повинні лишатися пустоти, в яких може накопичуватися вода. Пропоноване деякими фахівцями рішення з монтажною піною є невірним, оскільки ця речовина руйнується під впливом води. Також краще не фіксувати плити тарілчастими дюбелями, щоб не допускати наскрізних отворів.

cokol_kras3.jpg (66.62 Kb)

Але в асортименті є і великий вибір плит, які можна клеїти особливим клеєм для плиток, він також призначений для зовнішніх робіт.

Найдорожчими є вироби з каменю. Але зовсім непогано виглядають і керамогранітні, або і просто цементні вироби, імітовані під натуральний продукт. Це оптимальний варіант по співвідношенню ціна/якість. Крім того, вони укупі з клеєм мають і чудові захисні властивості.

Недешевими, але все ж популярними є клінкерні плитки. Вони забезпечують досить респектабельний вигляд будинку.

Але слід знати, чого не слід використовувати при оздобленні цоколю.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Перше – це монтажна піна, вона лише для внутрішнього використання, бо не витримує дії вологи та ультрафіолету. Будь які розчини чи матеріали, в інструкції до яких є застереження проти вологих місць, сонячного нагрівання, зовнішнього використання не повинні брати участь у облаштуванні цоколю. Навісні панелі з металу також не рекомендовані, оскільки будь-який захист металу від агресивних дій не впорається з тими нападами агресивної води, які мають місце у випадку з цоколем.

cokol_kras4.jpg (90.39 Kb)

Є досить популярні варіанти оздоблення цоколю, такі, як, наприклад, «під цеглу», коли панелі навішують на каркас, а якщо вони легкі, то їх можна клеїти безпосередньо на утеплювач.

До дорогих різновидів оздоблення відносять, наприклад, облаштування фасаду з клінкерною цеглою, що виступає.

cokol_kras5.jpg (92.08 Kb)

Дуже оригінальним є фундамент з натурального каменю.Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Офіс у мансарді. 25 прикладів ...

30 Jun 2021 ,orest
У вас вийде облаштувати робоче місце у мансар...

Пеноблок для строительства: ос...

30 Jun 2021 ,fersht
Строительство — это очень длительный, сложный...

Тераса, прибудована до будинку...

06 May 2021 ,orest
Тераса - місце де захочете побачитись з друзя...

Як зробити світильники для вла...

05 May 2021 ,orest
Світлий сад чи подвір'я мрія кожної господині...

Шпалери для спальні, 50+ ідей ...

05 May 2021 ,orest
Від біло шовкових до великих яскравих фото шп...

Біла кухня в світлих тонах 50 ...

30 Apr 2021 ,orest
Світлі кухні завжди в моді, показуємо на фото...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up