Блиск старого золота – як оформити меблі в стародавньому стилі

By: Євген

stare_zoloto0

Здається: який у тому сенс – намагатися зістарити річ, якій і так у четвер сто років? Але, якщо це зробити, результат перевищить всі очікування. Стара консоля, яку вважали мотлохом та для якої вже давно підшукували місце на смітнику раптово отримала вельми шляхетного та поважного вигляду.

Такого ефекту можна досягнути при роботі з будь-якими меблями. Для цього треба:

1. Вичистити меблі від бруду, використовуючи універсальний інструмент «Дремель». Особливо ретельно слід працювати зі складними зонами, де є різьблення.

2. Щоб позбутися старого нашарування лаку наносимо на поверхню консолі особливу рідину – знищувач лакових покриттів. При цьому слід уважно читати інструкцію на банці з речовиною.

3. Далі треба чекати період часу, вказаний в цій конкретній інструкції, після чого ця речовина знімається разом зі старим покриттям. Якщо на рівних поверхнях це зручно робити за допомогою шпателя, то на складних ділянках краще користуватися металевою ватою або жорстким щетинним або металевим пензлем. Ретельно вичищаємо всі завиванці консолі за допомогою інструмента «Дремель».

4. Стільниця старої консолі часто-густо має купу невеличких тріщинок та шпаринок, які треба ретельно зашпаклювати. Шпадливо наноситься шпадлем, після чого треба дати йому висохнути, після чого видаляються залишки речовини та за допомогою шліфувальної машини поверхня вирівнюється. Таким же чином шпаклюють сколи на бічних поверхнях та ніжках, якщо такі є. Складні поверхні шліфуються дрібнозернистим шмергелевим папером та універсальним інструментом «Дремель» з особливою насадкою для тонких робіт.

5. Коли консоль пройшла всі попередні операції, позбулася пилу, вона вважається підготованою, після чого вкривається просоченням для дерева і сохне деякий (вказаний в інструкції) час. Просочення наноситься пласким пензлем, не пропускаючи жодної ділянки поверхні.

stare_zoloto1

6. Після висихання просякнення стільниця консолі вкривається чорною фарбою, і знову чекаємо, коли вона добре засохне.

7. На інші поверхні консолі наносимо шар бітумного лаку, який саме і дасть деревині більш глибокий та привабливий відтінок. Поверхня потемнішає та здобуде колір темного гречаного меду. Далі знов треба чекати, коли лак вбереться.

8. Коли шар бітумного лаку висохне, треба золотою патиною вирізнити рельєфні подробиці консолі. Патина наноситься сухим пензлем з щетини. Замість пензля можна використовувати суху губку. При використанні губки ми одержимо більш м’який відтінок золотого покриття.

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

9. На поверхню стільниці також наноситься деяка кількість золотої патини, і цей фрагмент вигідно відтіняється. Замість золотої патини для тонування стільниці можна використати фарбу підходящого кольору, що має ефект металіка. Наноситься фарба так само – пензлем або губкою. В усякому випадку позолоту краще наносити нерівномірно, щоб консоль надбала зістарений вигляд.

10. Коли висохне патина, вся консоль повністю вкривається шелаком із смоли на спиртовій основі. Цей лак сохне швидко та створює на поверхні тонку захисну плівку.

stare_zoloto2

Для всіх операцій нам знадобляться

• Знищувач старих лакових покриттів

• Битумний лак

• Просочення кольору «горіх» для дерева на водяній основі

• Шпаклівка для дерева

• Шелак

• Чорна акрилова фарба

• Золота воскова патина

• Шпадля

• Пензлі

• Сталева вата

• Універсальний інструмент «Дремель» з насадком для чищення поверхонь

• Шліфувальна машинка